Kalça büyütürken aynı zamanda kilo almak.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve diekatze tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. diekatze

diekatze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hey everyone! Konuyu yanlis yere mi actim bilmiyorum ama umarim dogru yere acmisimdir :D 17 yasinda 174 boyu ve 54 kilosu olan bir bayanim. Kilomdan cok fazla sikayetciyim, kollarim ince bacaklarim ince ve kalcalarim kucuk, bel kivrimim yok denecek kadar az. Ilerde vucudumu sekillendirmem zor olacagi icin gelisme cagimdayken bir seyleri halletmek istiyorum. Internette cok fazla arastirma yaptim ama cogu yerde squatin kilo vermeye yardimci oldugu soyleniyor. Ben de kas yapmaya calisirken goz cikarmak istemiyorum anlayacaginiz. Aklima takilan cok fazla soru var.
    1-Duvar sinavi denilen hareket gogusleri sikilastirirken buyutuyor mu, yoksa gogusler kuculuyor mu?
    2-Bacaklari kalinlastirmak icin hangi hareketi yapmaliyim?
    3-Kollarimi kalinlastirmak icin hangi hareketi yapmaliyim?
    4-Hem kilo alip hem kalcayi buyutmek ve sekillendirmek icin bildiginiz seyler var mi acaba?

Simdiden herkese tesekkurler.

2. diekatze

diekatze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yardim edebilecek kimse yok mu?

3. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Boyun ve kilon uygun görünüyor.
    Ayrıca küçük kalça iyidir.
    Zaten ileride yaşlanırken ister istemez büyüyecek.
    Belki sıkılaşmak için fitness yapman daha anlamlı olabilir.
    Kısacası daha çok geçsin, böyle şeyleri kafana takma.

diekatze bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

Duzenli beslenme ve antrenman.. Kalori alimini arttiracaksin biraz, protein agirlikli beslen..
    Squat temel hareketlerdendir ve hacim konusunda, buyume konusunda oldukca etkilidir ayni zamanda, yuksek agirlik dusuk tekrarli antrenmanlar yapman, kalori alimini arttirman ki yuksek protein, komplex karbo ve kaliteli yaglarla desteklemen yeterli..
    Bu gogus hacmi vucut yag oraniyla da ilgili.. Forumda butun kas gruplariyla ilgili egzersizler mevcut

diekatze ve shaq bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hey pal.
    1-Hareketlerden ziyade yediğin yemek vücut bölgelerini büyültür veya küçültür. Şınav göğüs kaslarını çalıştırır ve daha önce göğüs kasları bu şekilde çalışmamış birisinde göğüs kasları hipertrofiye uğrar, yani büyür. Bu da göğüsü daha büyük ve dik gösterecektir ancak bir yandan yapılacak diyetle yağ tabakası küçültülürse toplam netice küçük, sıkı ve dik göğüs olur. Madem böyle bir sorun yok, çok yemen lazım, bu da göğsün büyümesiyle sonuçlanacaktır.
    2-Bütün bacak egzersizleri işe yarar, squat başta. Calfler için calf raise, ayakta ve oturarak.
    3-Triceps ve biceps için yapılacak tüm hareketler. Bunun yanında göğüs ve omuz hareketleri tricepsi de çalıştırır, sırt hareketleri bicepsi de çalıştırır. Triceps bicepsten daha büyük olduğu için toplam kalınlıkta daha önemli ama ikisini de çalışmak lazım.
    4-Kilo almak için çok yemek, kalça büyütmek ve şekillendirmek için squat, leg press, lunges, deadlift vs...Squat bacaklar açık yapıldıkça kalçaya daha çok etki eder, leg presste de bacağın yaptığı açı 90 dereceye kadar inmeli.

6. diekatze

diekatze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Anladim ikinize de cok tesekkurler:)

Sayfayı Paylaş