Kahvaltıya Yakın Zamanda Supplement Alımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MrFit tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Öncelikle merhaba. Günlerdir kafamı kurcalayan hatta aylardır diyelim kafamı kurcalayan bir sorum olacak sizlere. Okul gereği günlük supplement alımımı ancak akşam 4 ten sonra yapmaya başlayabilmekteyim. Yanımda götürme fikri pek kafama yatmıyor gerek tozun kazara poşetten dökülmesi vb. olaylar yüzünden bir de su ile içemiyorum supplementimi süt de yan yattığında nasıl olursa olsun sızıyor. Şimdi sorum şu olacak sabah kahvaltıdan 10 dakika önce veya sonrasında gainer yahut whey almam lüzumsuz mudur çünkü kahvaltıda bir öğünlük protein limitimi dolduruyorum ve bunlar ekstra geldiği için kullanılmadan boşaltıma mı gidecektir yoksa işe yarar mı acaba bunu öğrenebilir miyim ve bunların gün içinde kullanım saati konusunda bir tavsiye alabilir miyim acaba ?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece protein tozu ve whey mi kullanıyorsunuz ? Günlük protein ihtiyacınızı protein tozu filan olarak karşılayabiliyor musunuz ? Çünkü kahvaltıda yeteri kadar protein alabildiğinizi söylemişsiniz, diğer öğünleriniz de böyleyse kullanmaya bile gerek yok.

Sorunuza gelecek olursak, uyanır uyanmaz whey proteini içebilirsiniz. Ardından 30-45 dk sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz. Burada önemli bir nokta saat kaçta uyandığınız ve günlük öğün saatlerinizin ne olduğudur

3. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Saat 06:30 da uyanıo 06:50 de kahvaltı yapıyorum okul süresince 3 öğün yaklaşık 200 kalorilik küçük öğünler yiyorum onun haricinde bir muz ve ayrıca 50-100 gram arası fındık ceviz yiyorum. Akşam saat 4 ve 8 de büyük öğün yiyorum. Whey protein ve mass gainer kullanıyorum fakat bunların zaman ayarlamasını bir türlü yapamamaktayım...

Son düzenleme: 18 Mart 2013
  4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Bence sabah kalktığın gibi wheyi iç ne olursa olsun, zaten whey çok hızlı kana karışıyor ama yumurta öyle değil sen yinede kalkar kalkmaz wheyini iç sonra kahvaltıyı yap. Bence whey içmek için 2 mükemmel zaman biri sabah kalktıktan hemen sonra diğeride antrenman bitiminde.

5. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    peki weight gainer antrenmandan yarım saat önce kullanılabilir mi ?

Sayfayı Paylaş