Kahvaltısız yapacagım programa öneriler...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve arnold_junior_ tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba...

yaşım=19
    boy=178-179
    kilo=67-69
    yag oranım bilmiyorum ama az.

sabah 8.00=bi tatlı kaşıgı polen,2 tane sucuklu kaşarlı tereyaglı tost bal zeytin vs...(ancak bunları yiyebiliyorum).

öğle 12.30=200 ila 300 gr tavuk(göğüs,pirzola,piliç)1 orta boy patates veya birer kase makarna pilav , bol marullu salata,ayran,portakal suyu.

ara öğün= kinder çikolata 100 gr(10 gr protein oldugu yazıyor ama ne kadar kaliteli bilmiyorum)50 gr ceviz,fındık,badem...

ant öncesi 17.00=100 gr tavuk,tek bir kase patates,makarna,pilav ,salata,meyvesuyu.

ant sonrası saat 9.00 gibi 200-300 gr et veya balık(hamsi)ayse kadın fasulye ,salata,meyvesuyu.

yatmadan 9.45=mandalina,portakal,armut vs meyve ve balık yagı hapı...

yakın zamanda buna progainer ı eklicem...
    evet sanırım eksik yok ama en azından protein,karbonhidrat acıgımı giderirmi cevap verirseniz sevinirim.

tşkthums:

2. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    besin programına yorum yapcak kadar uzmn deilim ama akahvaltısız program bıraz anlamsız deılmı sence

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    anladıgım kadarıyla kahvaltıyı acele ayakta yapıyorsun, o nedenle tercihin tost olmuş..
    tostu şöyle zenginleştirebilirsin.. yağsız kaşar kullanarak kaşar miktarını artırabilirsin veya beyaz peynir ya da lor peynirli kombinasyonlar yapabilirsin.. böylece kahvaltıda alacağın protein miktarını 30-35 grama çıkartabilirsin.. (tavuklu sandvich de bir alternatif olabilir)

öğle yemeğini 1 saat erkene çekme şansın varsa kullan..

ara öğünde 100 gram basit şeker ve 50 gram çerez alımın bence fazla.. eğer çok zayıf değilsen ve şiddetle kilo almaya çalışmıyorsan, ara öğünde 100-150 gram protein almaya çalışmalısın..
    çikolata yiyeceksen de bunu hemen idman sonrası ve daha az miktarlarda yapman daha olumlu olacaktır..

hedefin vücut geliştirmekse yatmadan önce süt veya peynir ürünü 20-30 gram kadar daha protein almanı öneririm..

arnold_junior_ ve saydam bunu beğendi.
  4. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    thums:çok teşekkür ederim..
    aslında 68 kiloyum ve 73 olmayı hedefliyorum.

kahvaltıda lor vs laktoz oranı yuksek peynirler miydemi bulandırıyor sanırım laktoz şekerine karsı bi zaafım var..o nedenle polen onun yerini alır diye düşünüyorum içinde yüzde 30 oranında protein oldugunu ogrendim.

ama asıl mesele eger progainer ı alırsam bu sistemin içinde nasıl bi yere koymalıyım ve onu kahvaltı niyetine kullanmam herhangi bi ssorun yaratırmı...
    cevaplar için tşkler.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    gainer'ın içerdiği protein oranı hakkında bilgim yok..
    gaineri kahvaltıda da kullanabilirsin ama genelde ölçek başına belli oranda protein içerdiklerinden protein alımının az olduğunu ve yükseltmen gerektiğini düşündüğün öğünlerde alırsan daha olumlu olur..
    en önemlisi ise bunun gibi ek besin ürünlerini temel bir öğün niyetine kullanmamandır.. yani kahvaltı etmek yerine gainer almanı desteklemem..
    ancak kahvaltıda protein ve karbo alımın kısıtlıysa bunu besin desteği ile tamamlayabilir, zenginleştirebilirsin..

bunun dışında gainerlerın temel amacı hızlı kilo alımını sağlamaktır.. bu nedenle birçok zayıf sporcu bu ürünü yatmadan evel kullanır.. ancak uzun vadede yağlanma riskini de doğurabilir bu tarz kullanım.. o nedenle amaçladığın kiloya eriştikten sonra gainer yerine protein tozuna yönelmeni ya da gainer kullanacaksan idman öncesi öğünleri destekleme amaçlı kullanmanı öneririm..

kolay gelsin

6. hayalet_yargic

hayalet_yargic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ayse kadin fasulye koptum ya süpersin

platoon bunu beğendi.
  7. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    thums:tşkler...

şu varki babamdan genetik olarak dogal yaglanamama yag yakmaya elverişli bir bedenim var...övünmüyorum ama inanın babam 84 kilo ve yagsızlıktan arnold gibi yüzü sarkık:) eger benim vucudumun yag depolama sınırı azsa yani yaga karsı bir bagısıklıgı varsa ne yapmamı onerirsiniz?

8. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Yukarda saydığın öğünlerin tümüne ya da bir kısmına laktaz (laktozsuz) pınar marka yarım litre yarım yağlı sütlerden ekleyebilirsen çok iyi olur.

9. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    laktozsun süt bulmak giresunda oldukça güç
    bu nedenle malesef süt içemiyorum
    ancak almanyadan gelen bi süt tozu var onu kullansam ne gibi bi yararı olur?

10. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Süt tozu da olur. Ama onlar da gaz yapar. pınarın süt tozu da yarım yağlı sütten elde ediliyor ve protein oranına vurursanız daha ucuza gelir normal sütten. süt tozu bir nevi ucuz portein tozu gibi görüyorum normal içitğim süte dahi karıştırıyorum. Aklına gelmesi güzel. Yalnız siteden kayıtlarımın silinmesini istedim. Bu mesajı okur musun bilmiyorum.

Enigma bunu beğendi.
  11. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    okudum;)
    süt tozu alman markası bilmiyorum gaz yaptıgını...

12. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Siki Bir Kahvalti Yap Ve Diğer öğünlerde Sebze Meyve Ağirlikli Beslen Bol Sivi Tüket Protein Al 6:30 Yemeği Kes
    çay La Filan Geçiştir

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şunu unutmaki kahvaltı günün en önemli öğünüdür öyle geçiştirme ben kahvaltımı gelişi güzel yaptığımda gün boyunca kendimi yorgun hissediyorum

14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    rockybalboa7, senden once atilan en son mesajlarin tarihine bir bakar misin? Mesaj atmak icin mesaj atmayin lutfen.

diez bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş