kahvaltıdan sonra antrenman

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Wimc tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Wimc

Wimc Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Kahvaltıdan sonra ağırlık çalışması yapmak ile kahvaltı-2 ar-3 ana öğün tükettikten sonra çalışmak arasında ciddi bir fark olabilir mi? Sizlerin bu konu hakkında düşündükleriniz nelerdir?

2. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    tabi ki olur , normalde kaldırdığın kiloları kaldıramazsın , ben çalışmadan önce 3 ana öğün yapılması taraftarıyım.

3. Wimc

Wimc Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yani kaloriyle kaldırdığımız ağırlık doğru orantılı. Doğrumu anlamışım?

4. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ağırlık çalışmamı sabah aç karna yaparım ne kadar doğru bilemem

5. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    benım kendı gorusum bilimsel olarak bir bilgi degil yanı tamamen deneme yanılma yoluyla bence kahvaltıdan sonra yapılan antrenman daha ıyıdır yanı sabah ıyı bır kahvaltı sonrasında 1.30 saat snra bır antrenman ve sonra ana ogunler ara ogunler arkadasından gelınce vucut kendını daha ıyı toparlar soyle dusnuyorum kendı kendıme dıyorum saat 5 veya 6 da spor yapsam ondan sonra yapabılecegım ogun sayısı 2 yanı vucudumu 2 ogun ıle beslerım o gun ama eger sabah kahvaltıdan sonra yaparsam alacagım ogun sayısı 4 yanı daha cok beslerım ve gelısmıne maksımum katkıda bulunurum ayrıca alıstıkdan sonra guc kesılmesı falan olmaz kahvaltıdan 1 30 2 saat sonra ınsan vücutu daha dırenclı olur cunku besınını almıs ve oglene gelen saatın verdıgı dinçlik aksamdan daha yararlı tabı bu benım gorusum belkı yanlıstır ama mantıken dogru gelıyor

6. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    sizin 3 öğünde aldığınız kh. miktarı ile kahvaltıda aldığınız kh. miktarı aynı olmayacağı için , daha fazla öğün(kh) tükettiğiniz günlerde kaldırdığınız ağırlıkla ant. öncesi sadece kahvaltı yaptığınız günlerdeki ağırlık aynı olmayacaktır.
    karbonhidrat vücudumuza enerji sağlar ve kalori ile karbonhidrat tamamen farklıdır , yoksa dediğin gibi olsaydı kalorisi fazla olan fast-food yemekten kaçınmazdık .(biraz karışık oldu umarım açıklayabilmişimdir.:))

Wimc bunu beğendi.
  7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bilmiyorum bende performans kaybı olmuyor fazla ondan kahvaltıdan sonra daha uygun goruyorum ayrıca bu sporun psıkolojık boyutu cok ınanılmaz duzeyde yanı kendını spor yaparken ıyı hıssedersen buyumeyı kesınlıkle cok daha ıyı etkılıyor sankı aksam yapınca psıkolojık oalrak gelısmıcem gıbı bır dusuncem oluyor bu yuzdende buyuyemıyorum ama sabah yapınca kesın buyucegım moduna gırdıgım ıcın ıyı bır sekılde buyuyorum bu benlik tabı isin ıcıne bır suru bilmsel metod falan fılan gırıyo bence ınsan nasıl rahatsa oyle spor yapmalı yanı sen yemek yııp sporunu yaparsan sabah gece farketmez zaten buyursun ama yavas ama cok zaten acelesı olanda yok :)

8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ben bu yaz kahvaltıdan sonra antrenman yaptım. Ağırlıklarda hiç bir değişme olmadı. Güçlü bir kahvaltı yapılırsa bence kahvaltıdan sonraki antrenman çok faydalı. Akşam yapılmasını asla tavsiye etmem.

9. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ideal antreman saati olarak yanılmıyorsam 16.00-18.00 saatleri arası gösteriliyordu çünkü bu saatler arasında kortizolün etkisi azalıyor ve savunma mekanizmamızda yüksek seviyede işlem görmeye başlıyor.
    tabii illa o saatte çalışınca en iyi verim alınacak diye birşey yok biliyoruz ki her vücut farklıdır ve farklı tepkiler verir

Sayfayı Paylaş