kahvaltıda yumurta yerine

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve voltaj tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar sabahları artık yumarta yiyemiyorum midem bulanıyor. onun yerine ne yesem acaba fikri olan war mı ?

sabah kahvaltım : 7 yumurta beyazı + 2 tam yumurta + 100gr lor +4 -5 dilim domates + 5 dilim piliç jambon + 2 dilim tam tahıllı buğday ekmeği

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba voltaj;

7 yumurta beyaz ve 2 tam yumurtayı abartı buluyorum ki midenin bulanması normaldir.bunun yerine 3 tam yanınada 50 g lor sana yetecektir.
    bu ikilinin yanına domates salatalık biber zeytin yemeni tavsiye ediyorum.
    tavsiyenin ötesinde mutlaka 1 2 gun dene.sonra memnun kalmazsan deiştirirsin belki ama bu saydıklarımla beraber yumurta inan cok iyi oluyor :)

kolay gelsin...

3. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    5er dilim tavuk ve hindi jambon, %0,1 yağlı danone ya da sütaşın 200ml lik yoğurtları var onlardan yiyebilirsin, lor peyniri, çavdar-tam buğday ya da kepekli ekmek, tavuğun göğüs kısmını suda haşla sonrasında tel tel ayır, onu jambon arasına koyarak yiyebilirsin. Domates, salatalık, 3 4 zeytin yeterli olur herhalde. Birde yeşilçay öneririm. Sabahları süt ya da çay içtiğim zaman kendimi çok zinde hissetmem ama bir bardak yeşilçay içtiğimde çok daha enerjik olduğumu hissederim.

4. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar abartma istersen, kahvaltıda 9 yumurtayı mr.olimpia ya katılan sporcular yiyor...aşırıya kaçma.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok fazla yumurta yıyorsunuz bu kişiden kişiye değişsede 9 yumurta fazla sayıyı indirin ama yumurtanın yerini hiçbir besin dolduramaz 1 tane bile olsa yiyin

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bir de şunu dene: loru teflon tavaya at, hafifçe ısıt. üzerine 3 tam yumurta kır. güzelce karıştır. iyice pişir.
    domates ve salam ile birlikte götür.

bu şekilde çok daha güzel gidiyorlar, kendimden biliyorum :D (salam kısmı hariç)
    haftasonlarımın vageçilmezi gibi bir şey oldu

voltaj ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende bu tarıfı forumda okumuştum gerçekten çok guzel oluyor herkese tavsiye :D

8. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    hocam sızın verdıgınız bu tarıf bızım buralarda "ıssız adanın oralarda:D"çökelek sündürme olarak gecer :D zaten marketden aldıgımız lor peynırıde cokelektır.Dedıgınız tarıf 1o numara tadı da guzel olan bır kahvaltı :) çökelegın dıger bır tarzı ıse güp cokelegı olandır.Tam tarıfını bılemıyorum ama cokelegı topragın altına koyup 1ay kadar bekletıyorlar.tadı da harıka ancak bıraz tuzlu...

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sanırım o otlu peynir dıyorlar vanda yapıyorlar yanlış bılmıyorsam çok tuzlu oluyor

pasha05 bunu beğendi.
  10. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    Hocam sanırım oltu peynırı degıl bızım buralarda GÜP peynırı dıyorlar sanırım oltu peynırı farklı...Ama dedıgınız gıbı cok tuzlu.

Sayfayı Paylaş