Kahvaltıda yulafı sütle tüketmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve boss333 tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. boss333

boss333 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar.Sabah kahvaltısında yüksek karbonhiidrat içeriğinden dolayı yulaf yiyorum.Tabi malumunuz yulaf çokta yenilesi lezzetli birşey değil fakat faydalı olduğu tartışılmaz.Forum sayesinde beslenme ile ilgili birçok şey öğrendim aslında bu sorunun cevabınında büyük kısmını öğrendim fakat yinede emin olmak istiyorum.Yulafın içine çok az miktarda (15gr) tropikal meyveli müsli koyuyorum tat vermesi açısından ve üstüne 150ml kadar süt döküp yiyorum.Sabah kalkar kalkmaz 1 servis whey içiyorum 3-5dk sonra kahvaltıya oturuyorum iş güç malum yarım saat sonra kahvaltıya oturmak gibi bir şansım yok.3-5dk içerisinde whey sindirilemeyceğine göre whey sindirilmeden üstüne normal kahvaltı + sütlü yulafı yiyorum.böyle yapınca wheyin erkenden kana karışma diye bir olayı kalmıyor forumdan okudğum kadarıyla.Yulafı kuru kuru yemeye kalksam hiç olmuyor bu durumda whey karışımını su ile yapıp yulafa süt yerine yaptığım wheyi eklesem nasıl bir kombinasyn olur acaba ? Bu şekilde daha faydalı mı olur yada başka birşeymi önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Mide akıllıdır, neyi ne kadar hızlı sindireceğinin farkındai hele ki bileşim oluşturmayan ürünlerin sindirilmesinde çok az gecikmeler yaşanabilir.

3. boss333

boss333 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul