Kahvaltı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Onur19o3 tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltı ve okul çıkışı için aslında benimde sorunum var diyebilirim, sabah 7 civarında kahvaltımı ediyorum (2 yumurta, 1 bardak süt(yarım yağlı & light), 4-5 dilim peynir&bal&reçel tarzı ekmek yiyorum.Okulda satılan yiyecekleri malum sizde biliyosunuzdur oradan yiyemiyorum ama eve gidene kadarda bazı günler açlık hissediyorum bu arada ne yapabilirim bi öneri verirmisiniz?

2. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    okul ne kadar sürüyor bılmıyorum ama o zamanı hiç birşey yemiyerek geçirmemen gerek evden birşeyler hazırla okula götür derim

3. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Unutmuşum yazmayı özür dilerim, 8:30 ve 14:30 arası okulda oluyorum.

4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    mutlaka yemen lazım o zaman
    yemekhane varsa okulda ona yazıl olmadı beslenme çantası hazırla her ne kadar ilk başlarda utancağını bilsemde bunu bir yaşam tarzı olarak benımse artık başkalarının düşünceleri umrunda bile olmasın bu konuda belki bazı bir iki densiz senle dalga bile geçicek ama vücudun malesef bu manzeretleri dinlemiyor:)
    en kötüsü kantinden idare et tavuk falan ye hiç birşey yememekten iyidir.

5. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yemekhane yok ama beslenme çantası tarzında birşeyler güzel olur gibime geliyor, pek ekmek yememem gerek malum az da olsa göbeğim varda :)
    Ne tarz birşey yememi tavsiye ediyorsunuz ?
    93 doğumlu biri olarak lise1'e gitmenin verdiği rahatlıkla dalga geçme sorununu çözebilirim heralde :badgrin: :p

6. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    sandviç götür kaşarlı,ton balıklı,peynirli vb.tavukta götürebilirsin.

Onur19o3 bunu beğendi.
  7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    gainer falan alabiliyorsan al shakerin içine tozu katıp götürürsün okulda sütle karıştırıp karıştırıp tüketebilirsin hem protein hemde karbonhidrat ihtiyacını karşılamış olursun.
    Mesela Ultimate Nutrition Massive Whey Gainer 4.25 kg önerebilirm fiyatı 195 tl her serviste 93g karbonhidrat - 55g protein içeriyor.
    Yada sandviç yap götür ama normal ekmek olmasın esmer ekmek kullan.

Onur19o3 bunu beğendi.
  8. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    meyve koy bir kere senin için şart
    kola,gazoz tarzı içicekler içme sandviçin yanında daha çok ayran gibi sağlıklı içicekler iç
    supplement kullanıyorsan smltncr gerekli olanları söylemiş zaten
    tavuk göğüsü götürebılırsın mesela yada tonbalıklı lor peynırı gotur mesela sabah 10 gibi yersın ayrıca lor diğer peynırlerden farklıdır yağsız ve protein değeri yüksektir.

Onur19o3 bunu beğendi.
  9. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Super Mass isimli protein tozundan elimde mevcut, ama hocam antrenman sonrası kullanırsan senin için daha olumlu olur dedi yada çok yorgun olursan öncesi ve sonrası kullanırsın dedi.Sandviç fikri için teşekkür ederim bu arada.

Cola gibi içeceklerden 3-4 aydır uzağım çok nadiren 1 bardak falan içiyorum, sandviç fikri için ve diğer yardımlarınız için teşekkür ederim.

10. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    önemli değil onur yardımcı olduysak ne mutlu.
    sende diğerleri gibi şu hataya düşme sorularının cevabını alıp siteye sırt çevirme emın ol burda daha öğrenicek çok şeyin var okuya okuya ve sitede zaman geçirerek görüceksin bunları bazı doğru bildiklerinin yanlış olduğunu ve aslında ne kadar az bildiğini,ben mesela 1,5 2 senedir bu sitedeyım ve her geçen gün yenı birşey daha öğrenıyorum sanada tavsiyem oku oku ve oku.
    ayrıca 1903'ten ayrıca memnun oldum
    ;)

Onur19o3 ve smltncr bunu beğendi.
  11. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    ben her pazar aksamı tavuk göğsü haslarım haslanmıs halde toplam 1 kg a denk gelir.bunu 5 e bölüp ( tane 150-200 gr cekiyor) buzluga atarım aksamdan cıkartıp sabah ekmek arasına koyarım(yarım ekmegin biraz daha azına) stretc filmle kapladıktan sonra posete koyup cantaya atıyorum.okulum 8 den 3,30 a kadar.ogle arası 12 de sandivicimin yanına 2*200 ml ligth süt ve alıp içerim.sonrada yanımdaki arkadasımla üzüm alıp yeriz =)) bu kadar büyütmeye gerek yok neyden utanıyorsunuz ki bn bu olayı hocalarımla bile paylasıyorum ve gayet normal karsılıyorlar.inanırmısınız bilmem ama okulun yarısı kahvaltısını yemekhanede yapıyor sabah ilk tenefüs millet evinden domates peynir yumurta getirip kantinde yiyor.hatta ve hatta domatesleri kantinde kesiyorlar...sizin bahsettiğiniz durumu bir türlü anlamıyorum ??

12. mustanqman

mustanqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    sakarya
    ilk diyet programımı uyguladığımda benimde okulda beslenmem gerekiyordu.ilk başlarda utandım.fakat sonra kim nederse desin dedim ve okula saklama kaplarında yiyecek götürmeye başladım.sandığım gibi olmadı kimsede gelip bişey diyemedi.tersine 'vallahi en iyisini yapıyosun,biz burda abur cubur sağlık mağlık kalmadı' gibi konuştular.buda beni dahada teşvik etti.knorr'un çabuk çorbaları var sıcak suya katılıp yapılan.ne kadar natureldir orası muamma ama hergün ondan alıyordum.evde kaşar peyniri rndeliyordum.üstüne koyupo içiyordum çorbayı.pilav,makarna,yoğurt götürüyordum.özellikle yoğurda 1 diş sarıımsak mutlaka atıyodum.koku falan yapar dersiniz ama freshhees diye bişey var(ismini ne kadar doğru yazmışımdır bilmiyorum:) )yutuyosunuz koku fln kalmıyo.böyle bir sene boyunca devam ettim.listeyi değiştirerek kullandım.ve 7 kilo aldım.daha sonra 10. sınıf'a geçecektim yaz tatilinde babamın nevşehirde işi çıktı.oraya gittim ve program falan kalmadı.ama kazandığım kilolarıda geriye vermedim.şuan geri döndük ve 10. sınıftayım.benimde okul saatlerim 8:30 ile 14:30 arası.ayrıca herhangi bir protein tozu falan kullanmadım sadece prakten adında bi şurup var.aslı alerji içindir fakat yan etkisi iştah açıcı olmasıdır.onu kullandım ve evde börek yapıldığında tepisini %70ini ben bitirirdim :)bu ilacı kesinlikle tavsiye ederim.ve son olarak biliyoruz ki gündemde domuz gibi deden illet hepimizi tehtid ediyor.özellikle C ve D vitamini takviyesini elden bırakmayalım.ben her akşam yatarken 5 mandalin,2 muz ve 2 kiviyi götürüp öyle yatıyorum.muz acayip kilo aldırıyor.hem kilo alın hemde hastalıktan korunun.Allah muhafaza burdaki kimsenin başına bir iş gelmesini istemeyiz.benim gibi okuyan herkese böyle bir çalışmayı tavsiye ederim...

Son düzenleme: 18 Kasım 2009
  13. zorba_0684

zorba_0684 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar bu bir üni.ögrenci programı:) boy 175,kilo 72 yaş 25. yorumlarınızı sabırsızlıkla beklıorum...
    sabah kalkar kalkmaz whey protein(1ölçü)+süt(250 ml light)
    30 dk sonra kalvaltı: 3-4haşlanmış yumurta+corn flakes(tabiki sütle beraber)
    öglen: tavuk dürüm+salata+ayran
    ara ögün: 1-2 mevsim meyvesi(muz ve elma gibi)
    akşam: çorba+pilav+ayran+kırmızı et
    pilav+etli sulu yemek
    çorba+peynirli makarna
    arada:yine 1-2 parça meyve+maden suyu
    yatmadan 1 saat önce: tahin+pekmez(2pekmez+1tahin)+ballı çerez
    yatarken:250 ml light süt(1 büyük bardak)

ayrıca antrenmadan 30dk önce ve atrenman ortasında:1tablet creatin+200 ml meyve suyu
    antrenman biter bitmez:whey protein(su ile)

14. kokocambo

kokocambo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    doğru

evet seninki bi öğrenci olarak harika bu şekilde ben bile beslenemiyorum tek kelime edilir daha ne olsun :)

Sayfayı Paylaş