Kahvaltı yapamıyorum :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aenustulu tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler arkadaşlar bol sporlu günler dilerim ilk önce hepinize.

Benim bir sorunum var sabahları 12 gibi kalkıyorum ama kahvaltı yapmak istemiyor canım evdede öyle çok fazla şey yok kahvaltı yapmak için siz ne önerirsiniz bana 18 yaşındayım kendim evde yalnız kalıyorum genelde ailem gece geliyor eve yardımcı olursanız sevinirim bana sadece BFTR'nin yararlı olabileceğini düşündüm iyi günler dilerim tekrardan hepinize :)

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Suplementler bunun için var:)
    Sabahları kalkar kalkmaz benimde canım istemez kahvaltı eğer hemen çıkmam gerekiyorsa çakarım whey i olur biter..

3. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki kahvaltı yerini tutabiliyor mu whey :)

4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Soruyu tersten sormalıydın kahvaltı suplementlerin yerini tutarmı diye:)
    Ha bu şu demek değil;çok iyi hazırlanmış bir kahvaltı tabiki çok iyidir ama iyi kombine edilmiş bir suplement çok şeydir.zaten illaki bir müddet sonra bişeyler atıştırırsın çünkü tokluk hissi alman lazım.

5. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam anladığım kadarı ile al bir suplement kahvaltıya ihtiyaç duymazsın diyorsun doğru mudur? :)

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Tam olarak değil:)
    Şöyle diyorum; doğal beslenebildiğin ölçüde öyle beslen ona zaman,istek ve ortam bulamadığındada suplementle takviye et.

7. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki hocam hangi whey'i önerirsiniz?
    Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein'in methini çok duydum açıkcası zaten whey almayıda düşünüyordum antreman sonrası protein almak için birebir siz ne düşünüyorsunuz bu konuda :)

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Hangi whey çok tartışmaya açık bir konu,paraya ve bilgiye çok bakar,bende her markanın sırrına ermiş değilim henüz.ben bu aralar gaspari nitron myofusion elite kullanıyorum içinde wheyde var caseinde..

9. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    tek başına suplement bir öğün değildir lakin orta ve iyi dereceli bi kahvaltıdan alınan suplement bir gıda takviyesi niteliği görebilir başka türlü suplement içerim ne kahvaltısı mantığı die birşey yoktur gıda takviyeleriyle öğünleri bir tutmayın lakin aralarında dağlar vardır dediğim gibi iyi bir kahvaltıdan sonra suplement veya kahvaltıdan önce suplement güzel olur bu arada uyku düzenini ayarla saat 12 de kahvaltımı olur ? uyku sorununu çözmen lazım sabah 7 8 arası yapacağın kahvaltıyla öğle yapacağın kahvaltı bir değil.

10. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    fsmy, fiyatı da uygunmuş onun
    Dengesizzz, hocam uyku düzeni de yok bende gece 4-5 yatış kalkış 12. Evde yalnız olunca insan çok sıkılıyor sabah 7 de kalksam o gün geçmek bilmez ki

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konu çok tartışıldı,hemfikir olabilmek zor illaki bişeyler yersin doygunluk alabilmek için ama iyi kombine edilmiş bir suplement vücutta eksik bi şey bırakmaz,tokluk hissi ayrı onun için illaki bişeyler yemen lazım.
    Beslenmenin bi çok sebepten düzgün yapılamadığı durumlarda can simididir...
    Ben sabah kalktığımda eğer acelem yoksa mükemmel bir kahvaltı sofrası hazırlarım ama 15-30 dakikaya çıkmam gerekirse wheyimi içerim,1 saat içerisindede protein içeren yağ oranı düşük ve karbonhidrat kombineli bişeyler yerim.
    Bırak kahvaltıyı whey iç demiyorum yani imkan varsa yap yoksa whey...
    Uyku konusunda haklısın çok düzensiz.

12. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Nasıl çözebilirim yardım eder misiniz uyku düzenimi :(

13. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Supplementin üzerinde bile yazar öğün yerine geçmez diye.Nasıl öneriyorsunuz arkadaşa anlamıyorum.

Kahvaltı vücudun hızlı çalışması için en önemli öğundür.Kaliteli karbonhidrat ve protein alındığı zaman hemen hemen hepsi emilir ve bütün günün dinç geçmesi için size yardımcı olur.Bence kahvaltı yapmadan nası geçiştiririm diye düşüneceğine kahvaltıya nasıl alışabilirim sorusuna alışman daha yerine olur

İyi Sporlar

aenustulu bunu beğendi.
  14. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    repax, verdiğin bildi için sağolasın hocam alışmaya çalışacağız artık :)

15. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Bende nasıl bu kadar yanlış anlaşılabiliyorum diye soruyorum kendime:)
    Arkadaş kendi durumunu söyleyerek bir çözüm arıyor,ona binayen önerme yapıyorum.kahvaltı yapmamı diyorum hayır,yapamadığını söylüyor alternatifi sölüyorum.
    Yaşam denen şey dinamik değişken ve pragmatiktir,her kişinin koşulları farklıdır...

aenustulu bunu beğendi.
  16. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede kahvaltıyı yapman gerek. Benimde istemiyor ama yiyorum. Domates salatalık , peynir , yumurta ..

veya eti lifalif alabilirsin 500 gr. 4.5 Tl besin değerleri çok iyi sütler karıştırıp içine mevye atıp yiyebilirsin kahvaltı hiç yapamıyorsan

aenustulu bunu beğendi.
  17. aenustulu

aenustulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam ben senin dediğini anladım arkadaşlar seni yanlış anladı biraz relax olalım :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:34 ----------

neverbackdown. , Hocam o dediğin müsli gibi birşey mi süt ile karıştırılıp yeniliyor o şekil mi?

18. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    tabi herkesin yaşamı farklı hayatı farklı repax iyi bir noktaya deyinmiş bencede wheymi kahvaltımı diyeceğine önce uyku düzenini yerine getir zaten evdesin gün boyu acele bir işin yok sabah erken kalksan 1 saat koşsan sonra güzel bir kahvaltı yapsan ardından gıda takviyesi ürününü alsan yani insan boşuna zaman öldürüyor 12 de kalkarak gece 3 4 de yatıyosun çok yanlış uyku düzeni olmayan insan spor yapamaz güne dinç başlayamaz gün boyu aylak aylak gezersin erkek hormonunun en çok salgılandığı saatler öğle saatleri sen o saatlerde uyuyosun ne kadar kötü.

19. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    [/COLOR]neverbackdown. , Hocam o dediğin müsli gibi birşey mi süt ile karıştırılıp yeniliyor o şekil mi?[/QUOTE]

Yulaf ezmesi tadı ilk yediğinde kötü gelebilir ama içine mevye dilipleyip yiyebilirsin..
    sütle karıştırıyorum ben farklı tarfiler var onunla ilgili marka marka besin değerleri konusunda

Sayfayı Paylaş