Kahvaltı -Spor Arası beslenme için yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve JukyoR tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JukyoR

JukyoR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba arkadaşlar 2.öğretim oldugumdan dolayı üniden geç cıkıyorum dolayısıyla sabahları spora gidiyorum.12de salonda olmam gerekiyor.10 gibi uyanıyorum aslında daha erken kalkasam daha iyi olucak ama kalkamıyorum malesef. sorum ise şu:

10 da kalktıgımda saat 10.30da kahvaltımı bitiriyorum ancak protein tozu içimini nasıl yapmalıyım 1.5 saat kalıyo geriye 45 dakika bekleyip proteini içip 45 dk daha bekleyip spora da gidilmiyo midem çok şiş oluyor.Sizce kahvaltıyla beraber mi almalıyım protein tozunu yoksa antrenmandan önce hiç protein tozu içmeyip sadece antrenman sonu mu kullanmalıyım nasıl bir kahvaltı yapmalıyım önerileriniz neler? teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2013 ---
    mesela kahvaltının yanında blendırda süt-muz-yulaf-1 ölçek protein tozu hazırlayıp içsem olur mu

Son düzenleme: 20 Kasım 2013
  2. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Protein tozunun en kritik kullanımı spor sonrasıdır o yüzden bence protein tozunu sadece antrenman sonu kullan.2 saat sonra spora gideceğin için kahvaltını sağlam yapmalısın, yulaf, muz, süt/peynir, yumurta yı eksik etme genel olarak.Özellike antrenman için kh kaynağı olarak yulafı bolca almanı tavsiye ederim -200 gr gibi- . Kafanda başka soru varsa sorabilirsin, kendi çapımda yardımcı olmaya çalışırım.

3. JukyoR

JukyoR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    peki kahvaltıyla beraber içsem proteini gereksiz yüklenir miyim mideye sadece antrenman sonu mu uygun olur

4. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8

5. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    sabah kahvaltını çok sağlam yapmalısın zaten vücut gece boyunca uyku esnasında aç kalıyor birde sabah kahvaltını kötü yapıp antremana gidersen bu senin için iyi olmaz.
    kahvaltını çok iyi yapmak şartıyla protein tozunu antremandan sonrada alabilrisin.

6. JukyoR

JukyoR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler bilgiler için kahvaltıyı sağlam yapmak gerekiyor anlaşılan :)

Sayfayı Paylaş