Kahvaltı ne zaman yapılmalı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve gizemksk tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar öncelikle. Ben her gün saat 7,7:30 gibi yürüyüşe çıkıyorum. Her yerde farklı farklı yorumlar okudum spordan önce kahvaltı yapın, sonra yapın şeklinde. Ben sonra yapıyorum ama 1saatlik yürüyüşten sonra eve gelince hemen kahvaltı yapıyorum. Spordan sonra bir süre Bekleyip mi kahvaltı için yoksa hemen yenebilir mi? Spordan önce yersem saat 6 gibi yemem gerekir çünkü 1saat beklemek gerekiyor ya spor yapmak için, 6 gibi yersem de gündüz çok erken acıkırım. Sizce ne yapılmalı? (171 boyunda 89 kg 20 yaşındayım)

2. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Sabah kalktığınızda glikoen depolarımız boşalmış oluyor. Bundan dolayı antremanın şiddetine bağlı olarak kas kaybı yaşanması muhtemel. Ve sporunda verimli yapılamayacağını düşünüyorum.
    Kahvaltıdan 2 saat sonra spor yapmanızı tavsiye ederim. Eğer zamanınız yoksa en azından spordan yarım saat önce bir muz yenebilir glikojen depolarının dolması için.

3. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    eğerki vucut geliştirmeye yönelik bir hedefin varsa kahvaltıyı spordan 1 saat önce yapmalısın yok sadece saglıklı yaşam olsun diyorsan kalkar kalkmaz 1 bardak suyunu içip yürüyüşünü yaptıktan sonra eve gelince yarım saat içinde kahvaltını yapabilirsin

4. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim çok...

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş