Kafayı yedirecekler :@

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve xlygan tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Ailem protein tozu hk çok zararlıymış gibi konuşuyor cidden sinir bozuyorlar bir şey dedik mi de yok efendim her şeyi sen biliyorsun gibisinden konuşuyorlar yok efendim iş işten geçtikten sonra görürsün falan :mad::mad:kutu bitince alma daha patladım cidden buradaa :mad::mad::mad::mad:

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Toz hap olunca herkes çok zararlı olduğunu ilaç olduğunu düşünüyorlar ama işin aslı öyle değil. Supplement üreticisi bir tandığımla bu konuyu konuşmuştum. Protein tozu yapımının nasıl olduğunu tam olarak anlatmıştı ve olayda tatlandırıcı dışında herhangi bir zararlı madde yoktu yani. Sütü alıp ufak bir işlemden geçiriyorlar. Bu işlem sonuzunda whey proteinle yağ yukarıda kazeein protein de dipte kalıyor. Daha sonra mikrofiltrasyonla da yağı whey proteinden ayırıyorlar. Olaylar bu şekilde genelde.
    Bir arkadaşım da supplement kullanmaya başlamadan önce İstnabul Üniversitesinden bir profesörle durumu konuşmuştu. Profesör gayet net bir şekilde protein tozlarının zararsız olduğunu bunu aksini iddaa edenlerin de atıp tuttuğunu söylemiş.

cadocx ve xlygan bunu beğendi.
  3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    xlygan bu sporu yapan ve supplement kullanan herkes bir dönem aynı durumları yaşamıştır sakın sadece senin ailenin bunları söylediğini düşünme..

Eğer bir doktorla bile konuşsalar doktor zararsız bile dese genelde güne gelen fevziye teyze bir yerlerden bir şeyler duyup bu ürünler yok kısır yapıyormuş,yok öldürüyormuş,derse olay bitmiştir..

Ben bunları hep yaşadım bazen bu teyzeleri kafalayıpta da çok faydalı şu supplementler dedirtmeyi bile düşündüm ama olmadı sen bir dene belki işe yarar :=)

Şaka bir yana zamanla alışıyorlar ilk başlarda onlarda haklı olarak mırın kırın ediyor çünkü insanlar vücut geliştirme sporuna ne kadar sıcak bakıyor ki supplementleri hoş karşılasın..

Ben Michael Jackson supplementler yüzünden öldü diyen insanları bile gördüm.o nedenle çok da fazla kafana takma bu durumu onlara anlatmaya çalış.

Makaleler felan okut bu ürünlerin içeriklerinden bahset,en önemlisi ise eğer sigara kullanıyor olsaydım bunlardan binlerce kat daha zarar görürdüm de (buna dayanamıyorlar)

yediğim çikolatanın,içtiğim kolanın ne kadar zararı varsa bunlarında o kadar zararı olduğunu anlat..

Ve olayları akışına bırak onlarda alışıcaktır..

İyi çalışmalar dilerim.

xlygan bunu beğendi.
  4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ailenle gnc ye gidip orada bilgili bir çalışana gnc protein tozlarının nasıl yapıldığını anlattırabilrsin, ilaç olarak görülmediğini doğal oluşunu falan filan

xlygan bunu beğendi.
  5. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim yorumlar için ama ne desem/yapsam boş sanırım yarın bu yazılanları da bir okutayım en iyisi..

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Geçen salonda çalışırken hemen yanımda çalışan biri ile tanıdığım bi arkadaş konuşuyordu. Arkadaş sordu "sen protein tozu alıyor musun?" diye o da hemen cevabı yapıştırdı "yok be ne alacam kısır mı oluyum". Sonra arkadaş döndü bana, "bak zararlıymış adam almıyor" dedi. Bi an durakaldım çünkü ummadığım biri söylemişti bu sözü sonra ikisine de gülüp uzaklaştım.

xlygan bunu beğendi.
  7. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    ve insanlarda şöyle bi düşünce var. Protein tozu kullan kas yapıyosun... Bu kadar basit sanıyolar herşeyi. Toz ya bunu kullanınca şişiyosun direk bende almayı düşünüyorum veya bunla hemen şişiyosun bırakınca sönüyosun gibi komik cümlelerde oluyo... :)

size denk geldimi bilmiyorum ama ben cok karsılasıyorum. Salonların cogunda aminoasit satıyorlar adet ile amino asitin tanımı şu '' 3 adet hızlı kas yapıcı x lira '' :D

xlygan bunu beğendi.
  8. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    İşte kulaktan dolma bilgilerle konuşmaları sinir ediyor beni biz bir şey dedik mi de çok bilmiş oluyoruz......

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kanser yapiyor diyende cok var. ona bakilirsa arastirin hazir corbalarda kanser yapiyor diye bi idda var ortada. herseye bir zarar bulursun illaki bebe aspirininin bile zararlari var :D

xlygan bunu beğendi.
  10. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    ayni sorunu bir zamanlar bende yasamistim...Ve bizimkilerden alternatif sunmalarini istedim. Ve gunde 120gr civari proteini ev yemeklerinden yani bizim mutfaktan alamadigim icin protein tozuna devam ettim. ;)

xlygan bunu beğendi.
  11. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanlar medyadan olsun veya kulaktan dolma bilgilerle, belki de en masum supplement olan protein tozuna bile steroit muamelesi yapıyorlar. Doğal olarak ailelerde koruma içgüdüsüyle davranıyor. İşin ilginci ailem hem body yapmamı hem de supplement kullanmamı hep desteklediler. Hatta üniversitede öğrenciyken supplement için ailemden para istediğim dahi olurdu ve bunu açıkça söylerdim hiç de problem etmezlerdi..

xlygan bunu beğendi.
  12. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    mesela vejeteryanlar et yemedikleri için normal olarak yeteri kadar protein alamıyorlar bunu da içtikleri protein tozlarıyla sağlıyorlar. Onlarda bir sorun yok sende neden olsun ki? :D

xlygan bunu beğendi.
  13. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    İşte bende şu an son sınıfı okuyorum yani işim yok ve gelirim de yok ama tozu bana yine onlar aldı yine de içlerinin rahat etmesini istiyorum ..

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yabanci kaynaklari (arastirmalar)bulup kendilerine göstersen ?

xlygan bunu beğendi.
  15. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Her gün aynı şeyleri duyuyorum valla bu gidişle vazgeçecek olan ben olacağım ...........

16. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar istanbul da bu konularla ilgili bilgili bir doktor falan yok mu yav gidip konuşalım?

17. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme ve Diyet

Diyetisyen Ayşe Korkmaz
    V.K.V Amerikan Hastanesi

Diyetisyen İpek Ağaca
    Memorial Hastanesi

Geçen ayki Men's Health dergisinde varlar heralde konu uzmanları bunlar oluyor

xlygan bunu beğendi.
  18. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    bizimkilerde yok neymıs salak sana ilaç dayıycaklar şişircekler diyip duruyor kafayı yememek elde degil parayıda onlar vermıyor ama hala karsı cıkıyolar deli olucam .

Sayfayı Paylaş