Kafanız hiç bu kadar karışık oldu mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve BurnCalories tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BurnCalories

BurnCalories Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Merhaba;

Ben 19 yaşında 184 boyunda ve yaklaşık 87 kilo civarındayım.

Bundan 3 sene önce kadar 110 kiloydum ancak sporsuz sadece diyetle yaklaşık 8 ay gibi bir süreç içinde 88 kiloya indim. Bu seneye kadarda kilomu korumak amaçlı beslenmiştim. Fakat kilo verme işini sporsuz yaptığım için zaten öncesinden yağlı olan vücudumda kismi sarkmalar ortaya çıktı özellikle karın bölgesinde.

Fakat 2012 Ekim gibi spora başladım ve 2013 Hazirana kadar bölük pörçükte olsa belli bir süre spor yaparak yaklaşık olarak 2 kilo kas alıp 2 kilo yağ verdim.

Gelelim kafamın inanılmaz karışık olduğu kısıma;

Şu anda önümüzdeki günler ve bütün bir kış için bir plan yapmak istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim hiçbir fikrim yok çünkü karın bölgemden çok şikayetçiyim özellikle alt karındaki sarkma canımı fazlaca sıkıyor, izleyeceğim plan kas alımına yönelik olursa önüzmüzdeki bitirmediğimiz yaz karın anlamında bu şekilde devam edicek gibi duruyor(ki pek istemediğim bir durum) ancak onun yerine kış gelene kadar tamamen yağ yakmaya yönelik bi çalışma yaparsamda belki karın bölgesinden belli bir ölçüde kurtulucam ama vücutta toparladığım geri kalan kısımları, kas kütlesi olarak fark ettiğim kısımlardan olucam ve kışa girdiğimde kas almam için tekrardan karbonhidratı arttırarak besleneceğim için tekrar yağlanıcam ve şuandaki yağ yakma işlemleri tamamen boşa gidicek hatta vücutta yağ oranı az olduğu için belkide kas almam zorlaşıcak.

Gördüğünüz gibi kafam oldukça karışmış durumda burada benzer yollardan geçmiş bu işi bilen insanlar olduğu için sizlere danışmak istedim..

Not :

Yağ oranım yaklaşık %13, basen ve karın bölgesinde ağırlıklı olarak yağlı durumdayım.

2. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    güzel bir spor ayakkabısı alıp tabana kuvvet koşman lazım L-carnitine kullanabilirsin ama sarkma biraz sorun kardeş doktora bir görün hastalıgın varmı yokmu bir ögren şeker tiroit vs yoksa spora başlamalısın sarkma içinse hocanın dediklerine uy belki biraz uzun zaman alacaktır ama emin olki toplayabilirsin bende 96dan 78e düşmüştüm hala 78kg geliyorum belim koltuk altlarım çatladı ama topladım sonunda azmin elinden kurtulmuyor 80kg a düşsen yeter senin için idealdir sonrasında bulk dönemine girersin zaten ama ilkelden yaglarını yakman lazm

BurnCalories bunu beğendi.
  3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle bende 126 kg den 77-76 kilolara kadar düştüm hemde 6 ay gibi bir sürede ancak tabiki sarkmalar oluşuyor sakmalar için bir çok tedavi vs denedim ancak çok ciddi zaman istediği aşıkardır.

Karın bölgemdede 3 4 sağda 3 4 de solda olmak üzere 7 8 tane büyük çatlak var bunların geçmesi ve karındaki fazla deri sorunu için karın germe ameliyatı mevcuttur.

Ancak ameliyat istemiyorsan uzun bir süreç seni bekliyor demektir 3 sene kadar çalışıp hala düzenleyemeyen insanlar taniyorum.

Senin şu anda yapman gereken L karnitine felan değil iyi bir bulk idmanı düzenli ve kaliteli beslenme ve çok iyi bir dinlenme ile 10-12 ay düzenli spor yaparak maximum kas kütlesi kazanmaktır.

Kas kütlen arttıkça sarkmların azalmasa bile görünüşü düzelecektir.

Saygılarımla iyi sporlar ...

BurnCalories bunu beğendi.
  4. BurnCalories

BurnCalories Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tiroitim var ve ilacınıda kullanıyorum ama sporla ilgili bi engel oluşturmuyor bana

Kolumdada karnımdada çatlak var ama bunları çok fazla dert etmiyorum zaten çok büyük boyutlarda değiller.

Sıkıntı yaptığım konu kalan karın ve bel bölgesindeki yağlanma ve basen bölgesi.

Tabii ki vücudun geri kalanındada belli yağlanmalar var yağ oranım yaklaşık 13lerde seyrediyor zaten ama bahsettiğim bölgelerden en çok şikayetçiyim.

Spora zaten gidiyorum kardiyo ve ağırlık çalışması yapıyoru ama aklımda sadece kardiyo yapıp üstüne karın çalışmak var ve bu çalışmayıda carnitine ve protein ağırlıklı beslenerek desteklemeyi düşünüyorum.

Ayrıca kardiyoyu açık havada yapıyorum ve yaptığım bölgede aynı zamanda pull-uplar push-uplar TRX varmış gibi sırt çalışmaları ve dips falanda yapıyorum ama fazla aşırıya kaçmadan.

Pazartesi yada Salı carnitine başliyim diyorum siz ne dersiniz?

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bence %13 yağ oranı fazla değil bel çevren kaç cm eğerki çok yağ yoksa buna başlama fazla deride yağ gibi görünebilir ?

Sayfayı Paylaş