Kafama bir şey takıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve yerlidalton tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yerlidalton

yerlidalton Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Webmaster
    Yer:
    Kayseri
    Merhabalar, 2 yıl önce kayıt olmuştum fakat forum da şimdi aktif olabilmek nasip oldu. Ben Tevfik AKTUNÇ Kayseriliyim ve 25 yaşındayım. Sanırım benim en büyük problemim psikolojik savaş, vücut geliştirmeye yeni başladım. Lakin bir ağırlığı elime aldığımda veya bir ağırlığın altına yattığım da kafama ister istemez bir şey takılıyor. Normal de kaldırabildiğim ağırlık o an bana ulaşılması çok zor bir şey gibi geliyor, bu durumu yaşayanlar var mıdır bilmiyorum ama bana öneride bulunursanız çok ama çok memnun olurum.

Boyum: 1.86
    Kilom: 83
    Yaşım: 25
    Deneyim: Daha yeni

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için,
    Saygı ve Sevgilerimle
    Tevfik AKTUNÇ

2. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yeni başladığımda banada öyle geliyordu sanki ağırlığın altında kalacakmış gibi hissedip 5-10 kg eksik kaldırıyordum zamanla bu korku aşılıyor güçlendikçe sen dahada çok arttırmak istiyorsun ama şimdilik yenisin zaten biraz altyapını sağlamlaştır kemiklerin kasların adapte olsun çok ağır kaldırmana gerek yok kendini iyi hissedince daha ağır girersin, hareketin formunu öğrenmeye odaklan ilk önce tekniğini geliştir daha sonra kiloları arttırmanı öneririm kolay gelsin.

3. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    valla abi ben evde yapıyorum amacım eklemleri kuvvetlendırmek peder bacağını kırdı hastane ortamını gördüm o piskolojiyi yaşamamak için nasip kırılacaksada spor yapan ınsan yapmayana göre avantajlıdır kemiğin etrafını kas dokusu koruyor vs vs vs
    s ama ilk öğrendiğim öğrenmek istediğim bi hareketi nizami yapmaktı
    mesela max kaldırabilecegim 20 kilo diyelim gidipte 25 kilo kaldırmam 20 kaldırıp hareketi nizami yapmak önemli 25 kaldırıp nizami tam yapamadıktan sonra bi anlamı kalmıyor

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aynen diger uyelerinde dedigi gibi hareketin formunu duzgun yapin.ayrica agirligi cidden gercek agirligindan daha hafif dusunun inanin ise yarıyor ornegin dumbell press yapiyosunuz alin agirligi dizlerinize dinlenme suresi biterken daha hafif oldugunu dusunun ve kaldirin birden dikkatlice..ayrica müzik dinlemeyi severseniz tavsiye ederim en iyi supplement diyebilirim :D olumsuz dusunmeyin kisaca umarim basarirsiniz.kolay gelsin ha olmadi yardimli calisin..

5. yerlidalton

yerlidalton Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Webmaster
    Yer:
    Kayseri
    Cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kayseri'de ikamet ediyorum evim Yeni Mahalle'de ve en yakın spor salonu Belediyenin orası da Ramazan ayı boyunca kapalı oluyor. Vücudumda olan fazlalıkları Ramazan ayında atayım diyorum, Ramazan ayı bittiğinde de sizlerinde tavsiyeleri ile sağlam bir şekil de çalışayım. Tekrar teşekkür ediyorum, sağ olun var olun.

egemennn bunu beğendi.
  6. _andreas_

_andreas_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle psikolojik. Normalde kaldıramadığım ağırlığı 10-15 kg eksik olarak düşünüyorum ve kaldırabiliyorum. Ayrıca nu spora ilk başladığım zaman boş barı bile kaldıramıyordum. Şimdi ısınmayı 40 kg ile yapıyorum. Biraz zaman ve dediğim gibi psikoloji.

7. yerlidalton

yerlidalton Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Webmaster
    Yer:
    Kayseri
    Hocam haklısınız da işte işsizlik, gelecek kaygısı, iş olsa dahi asgari ücret ve karşılığında 10-12 saatleri çalışma süresi şartlar hiç bir şekilde pek uymuyor. Bilmiyorum belki de ben bahaneler üretiyorum, kendimi de eleştiriyorum bu konuda ama kısmet diyelim.

8. _andreas_

_andreas_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aslında moral çok önemli doğru diyosun. Moralin düşük olduğu gün çıkan antrenmanla yüksek olduğu gün çıkan antrenman arasında dağlar var. Kilit nokta kendini motive edecek birşeyleri bulmak ve bu şekilde çalışmak. Bende çok işe yaradığını söyleyebilirim.

Sayfayı Paylaş