Kafam Karıştı - suplement kombinasyonu Tavsiye, Öneri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve oguzaltindal tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Biliyorum bu ve bunu gibi konular forumda defalarca kez paylaşıldı ama aradığım cevabı tam toparlayamadım biraz kafam karıştı ve son çare bu başlığı açmak zorunda kaldım...

Spor geçmişim okul iş vs nedenlerden dolayı aralıklarla 3-4 yıldır devam ediyor. Son 1 senedir düzenli olarak devam ediyorum ve düzenli aralıklarla programımı değiştirerek çalışmalarıma devam ediyorum. İlk 2-3 ay hiçbirşey kullanmadım sonrasında 3 aylık yağ yakımı sonrasında da protein tozu ile 2 ayımı geçirdim sonra aminoasit ve protein tozu ile devam ettim belirgin bir gelişim oluştu. 2 haftadır hiçbirşey kullanmıyorum bu süre zarfında forumdan edindiğim bilgileride birleştirerek kendimce bir kombinasyon hazırladım. Çok ağır bir supplement kombinasyonu olmamakla birlikte biraz kilo almaya ihtiyacım olduğundan dolayı ve biraz da hacim amaçlı bir kür hazırlamaya çalıştım. Boyum 181 kilo 70 yaş 24 yağ oranı %12

Beslenmem gayet iyi;
    6:30 da kahvaltı 2-3 dilim ekmek 4 yumurta 1 tanesinin sarısı, beyaz peynir zeytin vs yanında da bunlardan hangisi var ise; (tahin pekmez, bal ya da reçel)
    08:30 da şirkette oluyorum ilk iş sade filtre kahve içerim
    10:00 genelde kepek ekmekli sandviç ya da var ise kuruyemiş yanında yeşil çay
    13:00 kırmızı ya da beyaz et yanında bulgur pilavı, patates püresi ya da yoğurt
    16:00 gibi yulaf ezmesi ya da sabah yemediysem kuruyemiş
    18:30 gibi salona giriyorum sporadan 2-3 saat sonrada tavuk göğsü, ton balığı ya da somon tüketiyorum. Yatmadan önce de 1 bardak süt gün boyu da toplamda 3 litre su içiyorum.

Almak istediğim supplementler;

Gainer; Hardline ProGainer 4500
    Multivitamin; Gaspari Anavite 180TB
    BCAA; bu kürde gereklimidir değilmidir bilmediğim için size danışmak istedim.
    Creatine; Hardline Creapure 500 gr
    Glutamin; Hardline Glutamine 150 gr ya da 500 gr

Yorumlarınız eleştirileriniz ve ve her türlü görüşleriniz benim için çok önemlidir. Peşin teşekkürlerimle...thums:

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Mart 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Kur ilac tedevisidir, VG de ise steroid kullanimina yorulur.

Bu sebepten kur gecen yerleri degistirdim bilgine.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kombinasyon için ayıracağınız bütçe nedir ? Eğer bütçenizi bilebilirsek daha iyi yorum yapabiliriz.

Bunun dışında bcaa eklemenizi öneririm. Kararsız kalmışsınız.

oguzaltindal bunu beğendi.
  4. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    350-400 TL civarında
    BCAA olarak neyi önerirsiniz.

5. martymfly

martymfly Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Amacın kilo almak kütle kazanmak ise bu yediklerim çok hafif kalır, ekmek falan değil daha sağlıklı karbonhidrat kaynaklarını tercih et, bulgur mesela, kepekli makarna vb

6. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Bilgi için teşekkür ederim. Beslenme bölümündeki bilgilerle bu programdan önce yediklerimi sıralamak istemiştim sadece. O uygulama kilo almak için yetersiz tabiki ancak sağlıklı beslenilebilir diyebilirim ondan dolayı kendime bir beslenme çantası hazırladım :) Günlük 300gr haşlanmış pirinç, 700gr haşlanmış tavuk. Gün içindeki ara öğünlerimde (10:00 - 16:00 ve antrenmandan sonra) bunu tüketeceğim.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bcaa olarak sadece bcaa mı eklemeyi düşünürsünüz yoksa artık daha kompleks ürünler oluyor BSN amino x, muscletech amino fx, scivation xtend gibi.

Xtendi ekleyebilirsiniz glutamine masrafından da kurtulursunuz.
    Bütçeni düşünürsek creatine olarak MP yada Gaspari tercihinde bulunurum.

Şuan bütçenden 140-150 tl gibi bir şey gitti. Gainer'dan ilk başta vazgeçerdim. Beslenme ile kilo almaya çalışırdım. Baktım olmuyor o zaman gainera yönelmeni tavsiye ederim. Çünkü ona ayıracağın parayı kenara koymuş oluyorsun.

Gaspari anavite 72 TL. Şuan 220 TL yi bulduk.

350 TL ye göre 130 TL - 400 TL ye göre 180 TL bütçe ayırmış oldun. Yok gainer alacağım dersen de bu tamamen tercih meselesi. Ama BSN True Mass ekledik desek 132 TL şuan 2 TL içerideyiz.

Tabi gainer tercihin değişebilir. Hardline'i kötüleme gibi bir şey yapmıyorum ama daha ithal mallara yönelebilirsin. Bunu 5 dk da çıkardım. Seçeneklendirilebilir.

DeathProof ve oguzaltindal bunu beğendi.
  8. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi biraz daha şekillendi. Dediğin gibi gainer'i sonraya bırakıp pirinç ve tavuk haşlama ile 1-2 ay gidelim. Şimdilik hem protein ihtiyacımı hem karbonhidrat ihtiyacımı doğal yolla karılamayı düşünüyorum sonuç olumlu olur inşallah baktım olmuyor hardline yerine optimum serious mass a yöneleceğim.

Listenin son hali. İlkinden çok farklı oldu ama supplement olarak bütçeyi de bir hayli aşağıya çekti.

Scivation Xtend
    MP Creatine
    Gaspari Anavite

9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    400tlye ben olsam

5lbs Optimum Nutrition Whey Gold Standard(İçinde 5.5 gr bcaa var) -148tl
    Universal Nutrition Creatine 300 gr-45tl
    Optimum Nutrition Serious Mass -107tl
    alırdım
    geri kalan 100tlylede yumurta tavuk göğsü pirinç v.b şeyler al :D

10. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Aslında kompleks ürün denemesini yapmak istiyorum. Optimum kullandım faydasını da gördüm açıkçası önerin için teşekkür ederim. Bir de "kauss" un tavsiye ettiği ürünleri denemek istiyorum. Kimi denemiştir etki görememiştir herkeste aynı etkiyi göstermez sonuçta. Deneyip görmek lazım.

En son bunları yedim bitirdim :)

Sayfayı Paylaş