Kafam çok karışık.? Yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve OgetS tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar adım ismail daha önce de konu açmıstım o gün bu gün degişen bişey olmadı. ben 178 cm boyunda 87 kiloyum. Omuz 130 cm bel 95 cm kol 38 cm vs. Daha önce body sporunu 3ay yap 6ay yapma gibi gibi bir çok kez yapıp bıraktım. Beslenme olayını birtürlü oturttamadıgım için yağlarımdan tam anlamıyla kurtulamadım. Kendimce kuvvetli güçlü bir yapıya sahibim antremanlarımı hemen hemen %80 %90 verimle yaptgımı düşünüyorum. Salonda aylak aylak gezen tiplerden vs asla olmadım antremanı gayet ciddiye alıp yapan biriyim lakin dediğim gibi beslenme olayını rayını hiçbir zaman oturttamadım bundan dolayı hep yaglı kuvvetli bir insan oldum lakin bu sefer ciddi anlamda 6 aylık bir ön adım için kendimce beslenme + suplement programı yapmak istyrm bu konuda bilgili arkadaşlarımın yardımlarına gercekten cok ihtyacim var. Biliyorum ki beslenme bu sporun %70 ini olusturuyor.Ve ben bu faktörü hep göz ardı ettiğim için kaliteli parçalı kaslara sahip 6 pack li vs vs bi adam olamadım.
    6 ay gibi bir süre mükemmel bir beslenme ve antreman programıyla tamamen yaglarımdan kurtulmak istyrm. Bunun BERABER güzel bir beslenme programı yazalım istyrm. OLUŞTURALIM DAHA DOGRUSU.
    6 ay YETECEK kadar alabilecğim suplementleri yazacagım.

Universal NutritionAmino2700 350Tablt x 3 = 1050 tablet / 180 = 6 tablet günlük
    Hardline Whey 3 Matrix Protein 2300 gr x4=9200gr/180= 51 gr protein
    Hardline Nutrition Burner 160tablet x4=640/180 =3,5 tablt
    evet arkadaşlar tüm bunlarla beraber sabah öğlen ve akşam için öğün tavsiyeleri bekliyorum. İyi sporlar dilerim herkese.

Ekli Dosyalar:

• adsız.JPG
      adsız.JPG
      Dosya Boyutu:
      46,5 KB
      Görüntüleme:
      503
    cefatinn16 bunu beğendi.
  2. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    TAVSİYELERİ BEKLİYORUM...

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Belli bir kütle oluşmuş gözüküyor, yağ yakımından sonra fit görüntü oluşacaktır. Yağ oranınız muhtemelen %18-20 civarıdır, buna göre bazal metabolizma 1800 civarı çıkıyor. Ağır işte çalışmıyorsanız günlük kalori ihtiyacınız 2700 civarıdır. Bu durumda yağ yakmak için günlük almanız gereken kalori miktarı 2000-2200 arasıdır, protein ihtiyacı da 87x2=174 gr. Buna uygun beslenirseniz yağ yakımı başlayacaktır, bu boy ve kiloda 2000 kalorinin altına düşmenizi tavsiye etmem, kas kaybetme riskine girmiş olursunuz. Beslenme programlarıyla aram iyi değil, programlı beslenmeyi çok sıkıcı buluyorum. Bunun yerine yediklerimin besin değerlerini not edip, protein ihtiyacını giderecek şekilde beslenir, kalan kalorileri de karbonhidratlarla veya kuruyemişle doldururum. Özellikle yağsız beslenmeye çalışmadığım için gerekli yağ miktarını da zaten almış olurum. Yine de program yapmak isterseniz kendinize 2200 kalorilik, 174 gr civarı protein içeren bir program oluşturabilirsiniz. Bu şekilde 2 hafta beslenin. 1 kg civarı azalma olduysa aynen devam, olmadıysa kalori miktarını 2000 civarına düşürürsünüz, protein sabit. Muhtemelen bu şekilde ayda 2-3 kilo vererek amaca ulaşırsınız. Daha hızlı kilo kaybı kas kaybı anlamına gelebilir.

Yağ yakıcılara inancım yok, protein miktarını karşılamak için whey veya casein kullanabilirsiniz. Günde 6-8 öğün yemek gerektiğine de inanmıyorum, size nasıl uygun geliyorsa o kadar öğünle beslenebilirsiniz. 6-8 uygunsa güzel, uygun değilse 3-4 öğünde hiçbir sakınca yok. Ne yemeliyim derseniz basit karbonhidratlardan uzak durun, proteinin çoğunu hayvansal kaynaklardan alın, bunlara ve kalori ve protein miktarına dikkat ettiğiniz sürece ne yemeyi seviyorsanız onu yiyin.

OgetS bunu beğendi.
  4. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Doxux eyw cok güzel yaşmıssın dediklerine bende katılıyorum. Bu sefer bu yaglardan kurtulmak istyrm gercekten amacım bu. '' 2000 kalorilik, +-160gr civarı protein içeren bir progragram yapacagm kendime,bunu seninde dedğin gibi 2 hafta uygulayacagm ve eder ki 1 kg azaldysa dewm edeceğim ''^lakin sunu söyleyeym ben spor sırasında gayet iyi ter atyrm hiç yani fitnes yapınca rahat kilo veriorm. bu sefer fitness yani kardio yapmadan deneyecegm bunu. sence mantıklı mı ?

5. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    konuya hakimmm olan arkdaşlar yardım edin lütfen

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo bence herkes tarafından sağlık için yapılması gerekli bir şey, abartmadan, haftada 2-3 defa 15-20 dak. yeterlidir bunun için. Yağ yakımına da yardımcı olur ama olmazsa olmaz değildir. Kalori alımına dikkat ettiğiniz sürece kardiyosuz da yağ yakımı gerçekleşir. Ağırlık çalışmak ve bol protein vücuda kas kütlesini koruması gerektiği mesajını vererek kiloların yağlardan gitmesini sağlar. Eğer belli bir miktar kilo kaybından sonra kilo kaybı duracak olursa yardımcı olması için, biraz daha kalori yakmak için kardiyodan yardım alınabilir. Şart değil ama, bunun yerine sadece aldığınız kalori miktarını da düşürebilirsiniz.

OgetS bunu beğendi.
  7. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    mantıklı buluyrm yazdıklarını.Bikaç güne programımı buraya ekleyecegm net olarak. ozmn daha gzl olcak diye düşünyrm.

8. sthammer

sthammer Guest

doxux zaten gerekenleri yazmis, bu isin temeli beslenme ilk mesajinda soyledigin gibi.. bu arada 178 boy 87 kiloda six pack sahibi olmak naturel yollarla pek olasi degil, 75 kiloda olabilir de o kiloda olmaz.. Bana kalirsa naturel sporcularin yari bulk vaziyette kalmasi daha mantikli, tabi ustun genetik yoksa..

9. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Once 80 kilo ya düşüp,sonra body ile 75 kiloda 6 pack li olabilirm o vakit.Lakn ben normal bi beslenmeyle cok kısmadan 2000 kalori civarı beslennnce ayda rahat 6 7 kilo atyrm yani tartı öyle diyor ama ben yağları atamıyrm sıkıntım o .

10. sthammer

sthammer Guest

Baslarda vucut su atar genelde.. oyle cabuk kilo vermek yerine sureci yavaslatmak daha mantikli.. beslenmeye dikkat edip, agirlik calismasi ve kardiyoyla sentezlediginde sonuc alirsin..

OgetS bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş