Kafam çok karışık önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Kolega tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 boyum 1.72 kilo 67

Kano sporuna başladığım için süreklilik ve kondisyon önemli yarış vb..

1-Sorunum: Damar genişlemesini kendi haline mi bırakmalıyım daha sonra mi tercih etmeliyim kalp zorlanıp yatişemiyeceği için kan tazziği düşüp kandaki oksijen miktari azalır mı ? yada daha iyi sonuç mu verir uzun vadede kalp zorlanıp büyüyeceği için daha mı iyi olur daha sonraki çalısmalarda darahat antreman yapmamı mı sağlar mı ?

2-bcaa ve gulutamine kullanmayı düşünüyorum optimum marka , protein destekli olarak yada amino asit mi almalıyım ne yapmalıyım kafam çok karışık önerileriniz nelerdir :D

Testosteron seviyesini artırmak için olan ürünlerdende kullanmalımıyım , peki kullanmam gerekiyorsa bu diğer ürünlerle aynı zamanda mı yoksa daha sonra mı olmalı ?

Protein olarak hangi markanın hangi ürününü önerirsiniz ?

Teşekkürler herşey için :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:00 ----------

Yardımcı olabilicek kimse kalmadı mı koca forumda

2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Vücut geliştirme yapıyor musunuz?Yoksa sadece kano sporuna destek olsun diye mi bu ürünleri kullanmak istiyorsunuz?

Eğer vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız ne kadar zamandır ilgilendiğinizide belirtiniz , ona göre yorum yapabilelim.

3. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Soru 1- Damar genişlemesi derken atardamarı mı kastediyorsun?
    Eğer bunu kastediyorsan damarlar ihtiyaca göre genişler... Çalışırsan kasların irileşirse kassların kan ihtiyacı karşılanması için damar genişler daha fazla kan gider... Kalbin büyümesi (kalp yetmezliği değil, normal büyümesi) beraberinde olur. Bu büyüme daha fazla kan pompalayabilmek için olur.
    Oksijen miktarı azalmaz.

Zamanla kalbin büyümesi daha uzun süreli antrenman yapmanı sağlar...

Aynı şekilde kan miktarıda artar..

Damar genişlemesi, kalb büyümesi ve oksijen miktarı birbiriyle irtibatlıdır. Yani kaslar enerji isterse, gelen yetmezse, C02 arttığı zaman damarlar genişler daha fazla kan hücum eder, aynı zamanda karbondioksit solunumu uyarır, hızlı solumaya neden olur. Yorgunlukta soluma artışı buna bağlıdır.

Düşündüğün teori doğru değil.. Her biri bağımsız değil... Birlikte aynı amaca hizmet için hedef ay ı olacak şekilde organize olur.

2- yeterli miktarda çalıştıktan sonra protein tozları şart değil...

Bence en iyi protein tozu yumurta-balık-tavuk eti- vs dir.Hem tadı var... hemde protein ihtiyacı..

3- Çalışmanı düzenli yaparsan büyüme hormonu (growth hormonu) ve testosteron birlikte zaten artar.

Testosteron anabolizan yani kas-kemik-tendon hacmini artırırı. Bunu fizyolojik yollarla yaparsa sağlıklıdır.. Dışardan müdahalle başta iyi gibi olur... Fakat bunun yaptığı kaslar sabun köpüğü gibidir. .Hemen kaybolur... Fizyolojik olarak artıp kas hacmi artarsa onun devamlılığı daha fazla olur...

Yaşın 17 şu anda sende deli gibbi testosteron salgılanıyor... daha ne lazım..

Kolega bunu beğendi.
  4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İlk önce cevaplar için teşekkürler 1 aydır düzenli vücut geliştirme yapıyorum kafama takılan rakiplerim çok iyi ve benden önce başladıkları için onlara yetişmek istediğimden dolayı bu yola başvurdum yoksa çok titizimdir kullanmayı düşünmüyordum hiç bir ürünü ama mecbur kaldım denebilir :)

Şuan kafamda ki kombinasyon optimum glutamine + bcaa da kararsızım sıvı amino L olanlardan olabilir tavsiyelerinize göre + testesteron tribulus +creatin + protein olarak şu antreman sırasında damar genişlemesi yapıp çalışan bölgeye daha çok protein vb şey gitmesini sağlayan ürün neyse tam bilmiyorum nox kullandık dedi bazı arkadaşlarım ama arjinin olan herşey aslında damar genişletmesi yapıyormuş kafam karışık bir sürü yazı okudum yanlışım varsa kusura bakmayın hepsi karıştı :)

İlerleyen zamanlarda mı bu ürünleri kullansam vücut tam oluştu denebilicek haldeyken daha mı çok etkisini görürüm ama yaza kadar çok iyi hazırlanmam şart

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:48 ----------

Nasıl tarif etmeliyim şimdi benim amacım damarlar sürekli geniş kalsın çapı biraz büyeye bilir ama tabi bunu yapacak madde kanda dolaştığı için göz ve beyin için zararlı olacak ortasını bulmaya çalışıyorum yeterli kan kollara gidemeyince yorgunluk hissi uyuşma yapıyor yarış sırasında durup kolları sallayip biraz kan gitsin diye bekleme şansım yok sadece bunu engellemeye çalısıyorum bilmem anlatabildim mi tam kafamdakini

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:55 ----------

1 ay olmuştur yada 15-20 gün düzenli çalısma

2 dk lık test yaptık bench press te 30 kg 57 tekrar yaptım bar bırakmadan bench row 30 kg 50 tekrar olmasılazım tam hatırlamıyorum yine barı bırakmadan barfiks batırdı beni 5 tane zar zor yaptım :D yeniyim daha mazur görün :D

5. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Sadece müsabaka için çalışanlara ek şeyler tavsiye edebilirim...
    Zaten onların etkileri de sonra uçar gider...

Bir hırs uğruna bunları tavsiye etmiyorum...

Kaldı ki herkesin vücudu aynı tepkiyi vermiyebilir.

Farklı programlar ve düzenli çalışmakla hacim elde etmelisin..

6. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Haklısınızda mecburum denebilir sürekli olmasada yılda brlki 1-2 kere bu tarz ürünler kullanmaya peki beni şu nox konusunda aydınlatırmısınız ?

Sayfayı Paylaş