Kaç Tane Şınav Çekebiliyorsunuz? (Anket)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve opasan tarafından 20 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Kaç Tane "Şınav" Çekebiliyorsunuz?

1. 0-4 arası

2,9%
  2. 5-9 arası

4,6%
  3. 10-19 arası

16,4%
  4. 20-34 arası

29,6%
  5. 35-49 arası

22,9%
  6. 50-74 arası

13,9%
  7. 75-99 arası

3,5%
  8. 100-149 arası

1,8%
  9. 150-199 arası

0,6%
  10. 200+ ve üstü

3,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 336 üye.
  1. donteatme41

donteatme41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 15 yaşındayım şınav rekorum : 48
    mekik:117
    barfiks:12
    Kilo:57
    boy:164 cm

2. XxAcuNxX

XxAcuNxX Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    donteatme41 pek inandırıcı gelmedi yazdıkların mekik bile zor
    bende 15 yaşındayım mekik:70 barfiks:4 şınav :22 bunlar çok zorlarsam boy 1.62 kilo 56 sen eğer yazdıklarını gerçekten yapıyorsan inanılmaz bişeysin merak ettim vücudunu...

3. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    30x4 yapıyorum ama bu ara omuzumda ağrı var fazla zorlamıyorum.

4. gürol

gürol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm beyler ben yeni öye oldum 6 yıldır body yapıyorum zorlamadım ama 60 cekiyorum

5. DaOctopuss

DaOctopuss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    41 çektim kollar açık...

6. ADON

ADON Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    50 ye varmıştım ama şuan taş çatlasa 45

7. nopeynnogeyn

nopeynnogeyn Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.recordholders.org/en/list/ulysses.html

Saka gibi ama dünya rekoru 10,507 ve Minoru Yoshida adinda bir Japona ait. Saygi duyuyorum...

8. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    10.507 gerçekten şaka gibi :D sanırım bunu başarmak, inanılmaz bir sabır ve istikrarın sonucu olsa gerek..
    kısa vadede olacak bi iş değil zira :)

helal olsun japon abimize !

9. lionhyena

lionhyena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2 dk 60 şınav çektim sabah 05:30 da kalkıp işe gideceğimden bıraktım rahatlamak için yapmıştım

10. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    atış serbestya bazı arkadaşlarda haklarını kullanmışlar.
    bb ile alakası olmayan bir husus nizami yapılmalı ego tatmini acizlerin işidir bb sevdalısı egolu değildir.

Asla çektiğim şınavı ve mekiği saymam
    Hatta tekrar sayılarımıda geliştirdim ve saymadan yapmaya çalışıyorum , nerede duracağını bıleceksin. vucudunun sesini dinle o sana ne yapman gerektiğini çok iyi anlatır.

11. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    önemnli olan kaç şınav çekildiğinden çok yüklenme sürtesidir.birisi hızlı hızlı 50 yapar öbürü yavaş 15 yapar önemli olan yüklenme süresidir..3*25sn 35 en fazla 45 saniye boyunca gerilim halinde olmalısınız bu arada tekrar sayısıda 15 den fazla olmalı..unutmayın en az 25 saniye boyunca 3 set en az 15 en çokta kaçtane sığdırabiliyosanız kuvete devamlılık içindir iyi çalışmalar..

12. hakanbjk15

hakanbjk15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 15 yaşındayım ve haftanın 5 günü(salı çarşamba perşembe cuma ve pazar) antreman yapıyorum evde dumbell ile ve belli sayılarım var şınavımı ilk başta 10 tane zor çekiyodum ama şimdi 15 yaptım ve 15i rahat çekebiliyorum 5-5 arttırarak gidicem böle..

13. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Sinavi nizami asagidaki sekilde yapiyorum. 80 kiloyum ve daha Max 56 yi gecemedim.
    1. set 50 rep
    2. set 40 rep
    3. set 25 rep
    4. set 20 rep

Asagidaki 90 derece sinav dunya rekorunu gostermek istedim umarim ilginizi ceker.

[googlevideo]7358037864884773519&hl=en&fs=true[/googlevideo]

Son düzenleme: 16 Ocak 2009
  14. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Her sabah kalkar kalkmaz 2x30 şınav çekiyorum nizami ve eller omuz genişliğinde.(Dinçleştiriyor ve uykudan sonra gelen hamlığı atmamı sağlıyor)
    Birde Ağırlıklara geçmeden evvel 1x15 normal aralık , 1x15 geniş aralık , 1x15 dar aralık şınav çekiyorum gerçekten çık iyi hazırlıyor vücudu.
    Tek bir sefer çekebildiğim şınav sayısı hiç denemeye kalkmamıştım ama geçen yıl arkadaşlar arasında iddiaya girmiştim ve 80 civarında bırakmıştım.(daha fazla çekebilirdim ama iddiayı kazandığım için bırakmıştım.)Bu hafta içi boş geçirğim günde bir rekor denemesi yapmayı düşünüyorum sonuçlarını buraya yazarım:))

DuE bunu beğendi.
  15. quattrageus

quattrageus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Slm Arkadaşlar.Öncelikle sizde hak verirsinizki herkesin şınav çekme anlayaşı farklı.Ciddi ciddi 50 tane 100 tane şınav çekerim diyen arkadaşlarımı şınav çekerken gördüğümde onları bir daha ciddiye almamaya karar verdiğim çok olmuştur.O 10000 küsür şınav çeken japon eleman da eminim şınav diye yatıp kalkıyordur.Ben salona gidemediğim dönemlerde şınav başlama pozisyonunda ön kollarım yere dik biçimde,yumruklarımın üzerinde 10 tekrardan 20 set yapıyordum.Yumruk üzerinde şınav çekmeyi hiç denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim çünkü bu hareketin mesafesini uzatarak hareketi zorlaştırıyor ve daha fazla gerilim sağlıyor.Birde aynı şekilde yumrukların mesafesini omuz genişliğinde tutarsanız bu da triceps'in dirseğe yakın olan kısmını ve iç göğsü iyi çalıştırıyor.Denemesi bedava

16. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Birşey sormak istiyorum ben yumruk üstü şınavı yumruklarımı sıkıp yumruklarımın iç kısımları birbirine bakıcak şekilde yere koyuyorum.Bu doğru mu? yoksa yumrukları sıkıp elin üst tarafı karşıyı gösterecek şekilde olması mı doğru?(Umarım anlatabilmişimdir.)

DuE bunu beğendi.
  17. quattrageus

quattrageus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yumruklarımın dış kısmını karşıya bakacak şekilde tutuyorum.İçe bakacak şekilde hiç denemedim.

18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Yumruk üstünde şınav tabi arkakollara, göğüse etki ediyor ama yumruk üstünde çekilen şınavla bileklerde güçlendirilebiliyor.

Yumrukları ileri bakarak çeken çok az kişi gördüm, niye öyle çektiklerini de sormadım çünkü yaptığı işlerde incelik taşıyan kimseler değillerdi, gelişigüzel çalışan insanlardı. Onun dışında genelde yumrukla şınav çekenler, yumrukların iç kısmı birbirine bakacak şekilde şınav çekiyor. Çok detaya inilmedikçe ikisi de aşağı yukarı aynı etkileri gösterir onun için fark edeceğini düşünmüyorum. Bence siz eller birbirine bakacak şekilde çekin, ileriye doğru bakacka şekilde çekmek için bir sebebiniz olursa bizimle de paylaşın.

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul

1. dedigin şekilde daha cok iç göğüse vurur..ikincisinde ise normal press gibi bir işlev görebilir..bilekleri güçlendirebilir, ama kemiklerine verecegi zararın oranı büyük olabilir..ama tavsiye istiyorsan, güçlenmek ve daha verimli bir şınav şekli için parmaklarınla(fingers push ups diye gecer) çekmeyi dene derim..

CosaNostra bunu beğendi.
  20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İç göğüse vuran şınav türleri belli, bunlar dışında çekilen şınavların iç ya da dış göğüse vurması kolların omuzdan ne kadar açıldığıyla ilgilidir. Kollar omuzdfan açıldıkça dış göğüse, omuzdan içe doğru, göğüsteki orta çizgiye doğru getirildikçe iç göğüs çalışır. Aynı şekilde kolların omuzdan ne kadar ilerde ya da ne kadar geride durduğu da alt ya da üst çalışılmasını sağlar, o da ayrı... Tabi tüm bunlar dirseklerle üst kolun doğru tutulduğu varsayılırsa geçerli.

Ama eli içe ya da dışa doğru tutmakla iç göğüse daha çok etki edildiğini söylemek güç olur... Bir de şu var eğer bir fark oluşuyorsa, nasıl oluşuyor, ne kadar fark oluşuyor, kayda değer bir fark oluşuyor mu ? Ben sanmıyorum.

D.Wolf'un dediği şöyle doğru olur, eğer elinizi basış (itiş, press) hareketlerindeki gibi tutunca, söz yerindeyse insiyaki biçimde hareketi daha iyi yapıyorsanız, göğüsünüzü daha etkin çalışabilir, bu da bir olasılık. Ama sadece elin, önkolun duruşunu değiştirmekle göğüse yapılan etki değişmez. Eğer etki değişiyorsa (aynı ya da farklı bölgelerde azalıyor ya da artıyorsa) bu dolaylı bir sebeptendir, dikkat edilerse kolayca düzeltilir.

Sayfayı Paylaş