Kaç ayda bir program değiştirmek gerekir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dennyd tarafından 10 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Selam arakadaşlar. Güç, Hacim, Definasyon antremanlarında kaç ayda bir program değiştirmek gerekir? Benim merka ettigim guc antreamnı. Digerlerini diger arkadaslar icin ekledim :)

Son 15 gundur kol ve omuz olculerim sabitledi. Gogus, kanat ve bacaklar gelisiyor. Aynı programa devam mı etmek gerekir?

2. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hacim icin uc hafta definisyon icin bir hafta derim ben. Uc haftadan sonrasinda platoya ugradigimi hissediyorum cunku.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    3 haftada bir kas grubunu kaç defa çalıştırıyorsunda platoya giriyorsun?Haftada bir girsen 3 haftada o kas 3 defa,haftada 2 defa giriyorsanda en fazla 6 defa antreman yaparsınki 6 antremanla platoya zor girilir,bir kas grubunu haftada ikiden fazla çalıştırıyorsanda platoya değil overtraninge girdiğini düşünüyorum.

4. elbiskuha

elbiskuha Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Vücudun ne zaman değişmesini söylüyorsa değişilebilir.Genelde ufak kas gruplarının programa adapte olması ile büyük kas gruplarının adapte olması farklı oluyor.Ona göre yapılabilir bir şey.Ben 2 aydan önce program değiştirmiyorum.

dennyd bunu beğendi.
  5. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    hergün bir kas grubu program b. 5 gun antreaman 2 gun dinlenme
    Bodybuilding.com - MFT28: Greg Plitt's 4-Week Military Fitness Trainer By MET-Rx
    Bu programı bitirdim. Sonuctan cok memnunum. Videosunu anlatırkende senin dedigin konuyu soyluyor. " Size overtraning gibi gelebilir ama öle degil diye ozellikle belirtiyor"

Merak ettigim bir 3 ay daha yapmak mı faydalı olur. Yoksa programı degistirmek mi?

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Senin için yazılmış değildi.şimdiki programından halen verim aldığını düşünüyorsan hiç gerek yok,yararını görüyorsan bütün bir yılda aynı programı takip edebilirsin,bunun için göstergede ağırlıklardır eğer ağırlık artışı sağlıyorsan gelişiyorsun demektir.

dennyd bunu beğendi.
  7. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Simdi sana PM atmıstım. sen cevap verdin. bir guc kaybı yok. aksine gucleniyorum. Zorlamayı seviyorum. Max agırlıkta calısıyorum. agrılar sızılar uykusuzluk harici bir sorun yok :)

8. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bana sorarsan şu kadar zaman demek yanlış onun yerine toplu değişikliklerde yanlış kişi kendine göre biceps için bir hareketi değiştirmesi bile yeterli olabilir demek istediğim idmandayken yetersiz yada artik eksik hissettiren bireyler varsa onlardaki oynamalarla verim alabilirsin parça parça değişik yararına olur gibi.

Sayfayı Paylaş