kızlarının fitness hayatına karşı olan ebeveyn sorunsalı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve escapist92 tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    benim için gerçekten çok büyük bi problem. gittiğim salondaki hoca 'çok müsait bi vücut ve kemik yapın var gelişimin hızlı oluyo yarışmalara hazırlan' vs vs diye gayet motive edici konuşup antrenmanlarımla ilgileniyo.yarışmaya katılmayı ciddi ciddi düşünmüyorum ama böyle sözler insanı gerçekten çok motive ediyo. dumbellarla olan ilişkime zaten karşı olan ailemle aramızda geçen dialog

annem: cansu yeter artık karnın iğrenç görünüyo.ağırlık kaldırıp durma yürüyüş yap mesela
    babam: omuzların da çıktı yeter yapma bırak artık yürüyüşün değişti (kendisi emekli beden eğitimi öğretmeni olmasına rağmen)
    ben: anne hoca bugün yarışmadan bahsetti 1-2sene hazırlan dedi bak bunlar da katılan fitness modellerin fotoğrafları(google dan açıp gösterdim)
    annem: iğrenç.aklından bile geçirme 1senen kaldı okulunu bitir.

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE :)

Barış Can Teniş ve Bekci bunu beğendi.
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kafaya koymuslar seni okulun biter bitmez everecekler:)

Balboa7 ve Tolga AKYOL bunu beğendi.
  3. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    erkeklerinde pek mükemmel denemez aile ilişkisi

4. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Freud insanın en büyük savaşımının babasına (veya ailesine) karşı olduğunu şöylemiştir. Ya sen kendin olacaksın, fikirlerin ve idealler olacak yada doğanın rastgele yaşama getirdiği ebeyenlerin düşüncelerine göre yaşayıp öleceksin. Bence kendin olmayı dene, ama bunu sadece kendi aklınıda dinleyerek yapma, yarı yolda kalırsın.

5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    çok da gözlerine sokmamaya çalışıyorum :D sonuçta onlardan ayrı bi beslenme düzenim var, öğle yemeği falan da pek yenmez bizim evde. durum böyle olunca benim antrenmanlara özel ayırdığım yeme içme olayı da baya masraf çıkarıyo onlara.azar azar çaktırmadan küçük miktarlarda alıyorum alcaklarımı çaktırmadan market sepetinin dibine saklayıp kasadan hızlıca geçirmeye çalışıyorum falan böyle böyle hayatta kalabilirsiniz arkadaşlar :D 22 yaşında olsanız bile hayat gerçekten çok zor :p

onur04 bunu beğendi.
  6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    İstediklerinizi takip edin erkeklerin aileleri bile maalesef karşı çıkıyor genelde saçma sapan yorumlar yapıyorlar

Ancak herşey bir yana kadınların abartmasına bende karşıyım

Jen Setler civarı isimlerden daha fazla yapınca bence erkeksi duruyor

Ayrıca öneri olarak boks yapan ve yogayı listenize eklemenizi tavsiye ediyorum

7. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bu sporla ugrasyrsan tek yemek yemeyi goze alacaksin :)

Bizimkiler bana sormuyor bile artik yemek zamaninda :)

Misafir geldiginde pastalar borekler tatlilar havada ucar.bana asla tabakla getirmezler.alıstilar,alıştırdim.

Hatta benim haslanmis tavuguma bulguruma sünmeye basladilar :)
    Nasil yiyorsun bikmadan diyorlar yenirmi hep boyle vs. Agizlarinada atiyorlar koca bi parca bi yandan :D

doxux, Lorethlorien, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bence devam et. Hele ki yarismaya katilma ihtimalin varsa. Gecen gun bir kadin haberlere bile cikti,derece almis. Okulada mani oldugunu dusunmuyorum.sadece sinav haftasi sorun olur.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    aynı durum bende de var gram gram hesaplayıp tavuk atıyorum fırına, herkes başına üşüşüyo sonra kendime bi porsiyon daha pişirmek zorunda kalıyorum :D mutfak faresine çıktı zaten adım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2014 ---
    bence de okulun bi engeli yok hatta haziranda final haftasında spor salonuna giderken sırf yolda geçirdiğim vakit 1 saati buuluyodu. okuldan da 5te çıkıyorumher allahın günü sınav vardı. uyku ve beslenme düzenim bozuldu haliyle, ben de madem bi süre antrenman yapamıcam bari yağlarımdan kurtulayım diyip salondaki kaydımı dondurdum, evde insanity yaptım. seneye iş hayatına atılınca napcam onu bilmiyorum işte :D

Mustimusti bunu beğendi.
  10. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Benim ailem de böyle haftalık 50 tl veriyorlar kendi market alışverişimi kendim yapıyorum artık lor peyniri tavuk 2 kilo yoğurt falan
    yogurdu kilo olarak alınca 500 gramlıklardan daha ucuza gelıyor sek marka güzel tadı yarım yağlı süt falan

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bir işe girdinmi karar vereceksin yani diğer tüm ihtimalleri koparıp atacaksın. 2-3 sene önce olsa bir işe girişmeden önce tereddütlerim olurdu hep, ya bizimkiler ne der, arkadaşlarım falan ne tepki verir diye ama baktım ki o ne der bu ne yapar diye diye hem yaşım ilerliyor, hem de tüm hayallerimi erteliyorum. Yaptığın işe ve ortaya koyduğun iradeye kendin yeterince saygı duymuyorsan etraftan böyle bir şey bekleyemezsin, başarılar.

onur04 bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ne seviyede olduğunu bilmiyorum ama belli bir kas kütlesinden sonrası marjinale doğru ilerlediği için insanlardan böyle tepkiler alman doğal. Olay Türkiye ile sınırlı değil. Yurtdışında da insanlar belli bir miktardan fazla kas kütlesine olumsuz bakmaya başlayabiliyor. Orada sadece limitler bize göre daha geniş. Ailen ne derse desin, sınırları neticede kendin belirleyeceksin. İnsanların beğenilerine ipotek koyamayız. Daha kaslı olmayı tercih ettiğinde bunun getirileri kadar götürüleri de olacaktır. Önemli olan senin bunu takıp takmaman.

escapist92 bunu beğendi.
  13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    insan kendini mutlu etmek için yaşamalı kendisini yargılayanları değil spor yapma kültürü olmayan bir ülkedeysen fitness vg yada herhangi bir spor dalını düzenli olarak yapmaya karar verdiysen spor konusunda bilgisiz insanların dedikleri seni şaşırtmamalı aslında en iyisi sen ne yapmak istiyorsun ona kulak ver bu çok önemli elalem ne der diye düşürsen ne spor ne iş hayatında başarılı olamadığın gibi üzerine mutsuz olursun sonra yaş ilerledimi keşke hayallerimin peşinden koşsaydım dersin

14. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    imkanım el verdiğince devam etmeye kararlıyım teşekkür ederim motivasyonlarını için :)

15. Yigitiss

Yigitiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Personal Trainer
    :D :D

16. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    e erkeklere karşı bile öyleler kızlara karşı dahada sertler demekki :D

17. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    işleri gizli gizli yürütüyorum zaten :D arkadaşlarla buluşmaya gidiyorum diyip salona gidiyorum işte naparsın

onur04 bunu beğendi.
  18. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Peki kahvaltida 3 yumurtanin fazla olacagini soyleyene ne dersiniz? Annem biyoloji ogretmeni, dusunun aramizdaki mucadeleyi :)

requ. bunu beğendi.
  19. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    benim annem de emekli biyoloji öğretmeni, babam emekli beden eğitimi öğretmeni. benim durumum herkesten daha vahim bence :D ben kahvaltıda 2yumurta yerken bile savaş veriyodum onlarla. ama şimdi 3e çıkardım laf etmiyolar beni kendi halime bıraktılar sanırım :D :D

20. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    180 boy var 62 kiloyum, nerem zayifmis :p Allahtan ben okul zamani sehir disinda oluyorum.

Sayfayı Paylaş