Kızdan Hoşlanıyorum ama...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve DewiL tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Setenay abla madem sen geldın bende yazayım..

Ozellıkle senden, d.wolf'tan ve dıger gonul ısı ustatlarından yardım beklıyorum bende..

2 yıldır cok yakın oldugum bır kız var.. Son zamanlarda yaklasık 1 ay once "bana bır sey hıssedıyor musun" dıye bır soru sordu..

Ne olduysa o zaman oldu ve ben once bu kız nıye benım onu sevdıgımı dusunuyor dedım.. Bunu dusunurken aslında onu sevdıgımı de anladım..

Onunla daha cok ılgılenmeye basladım.. Daha cok derken zaten cok yakındık, bu sefer her anımı ona gore ayarlayıp ne dese hemen yerıne getırıyorum..

Onun bana dedıgı sey "onun ıcın hayatındakı en degerlı ınsanlardan bırı oldugum, ılerıdekı yasamında bana yer verebılmeyı dusunebılecek kadar onemlı oldugum".. Su an baska bır konumda olsaydık senı severdım dedı.. Konumumuz kanka, kardes gıbı olmamız..

Daha persembe gunu bır dogum gunune yanında gıtmemı ıstedı.. 11 kısı onlardan bırtek ben dısardanım.. Gıttım arkadas cevresıyle tanıstım.. 1 tanesıde ortak kankamız zaten onceden..

Cuma gunu okulda bu sevdıgım kız, ortak kankamız ve dogum gunundekı dıger kızlar konusmuslar benım hakkımda..

Iste yakısıklı, duzgun, ıyı, agır vs vs dıye konustuktan sonra sevdıgım kıza sız bırbırınızı tamamlıyosunuz, cok yakısıyosunuz demısler..
    Ama benım onu sevdıgımden haberlerı yok, bızı cok yakın arkadas olarak bılıyorlar..

Kızın onlara verdıgı cevap su "evet soyledıgınızden sandıgınızdan cok daha ıyı bırı, bu hayatta en guvendıgım kısılerden, sevgılı olsamda asla suphe etmem ama arkadas gıbı goruyorum"..

Sımdı ben cozemıyorum.. Cok ıyı aramız, ve ıstemese rahatsız olsa benım tavırlarımdan asla konusmaz bıle ama kotu tepkı vermıyor.. Benım konusmamı mı beklıyor yoksa cıdden benı bır kardes olarak mı goruyor..

Cok kotu durumdayım.. :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:04 ----------

Konu sahıbınden ozur dıleyerek yenı baslık acmadan buradan devam etmek ıstedım..

Bana da onerıde bulunun kafam cok karısık..

Nısan 11de sınavımız var ıkımızınde ayrıca.. Ve bu yuzden 2 gundur eskısı gıbı her dk mesajlasmıyor benımle, nedenını sordum sınav stresı fılan dedı ama onu sevdıgımıde bılıyor.. Acaba benım ondan uzaklasmamı mı ıstıyor..

Zaman herseyı gosterecek ama yardımlarınızı beklıyorum..

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Mart 2010
  2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    İnsan kendine cok sevgili bulabilir, hem de tonla. Ama dost bulamaz. Her iliskide kisi karsı tarafı cok kırma ve kaybetme ihtimali vardır. Bu durumda herkes cok iyi anlastıgı bir dostunu riske etmek istemez.

qKn bunu beğendi.
  3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umur'cum,

Sınav stresi olduğunu düşünmüyorum; insan ne kadar zor şartlar altında olursa olsun sevdiğine tutunur; hatta birçok insan zor zamanlarında daha sıkı sarılır sevdiğine, değer verdiğine !!!

Bu kız kardeşimizin kafası karışmış gibi gözüküyor :) Duygularını inceitmesine izin verme... duyguların oyuncak değil ve sen çok riskli bir süreçtesin !

Senle birşey isteyip istemediği konusu hakkında tam olarak çıkarsamada bulunamadım, yalnız senle birşeyleri düşündüğü ama ihtimal olarak düşündüğünü sanıyorum daha çok . . .

Duygudan ziyade mantıkla bakıyor. seni mutlu edemeyebilir; dikkatli ol; onun duygularını iyi çözmen gerek !

Seninle sevgili olsa, onu üzmeyeceğine, ona güzel bir partner olacağına inanıyor, Sana değer veriyor; insan olarak. Sana güveniyor.

Sana bana karşı ne hissediyorsun diye sorması bu ihtimali açıklıyor kanımca

Ancak sevgili gözüyle bakmadığı açık; bazı insanların duygularını dışa vur(a)madığını hesaba katarsak, ve de senin bu kızı istediğini gidip yüzyüze konuşmak kalır geriye :)

Son düzenleme: 20 Mart 2010
    umur35 bunu beğendi.
  4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Konusmaya korkuyorum..

Onu kaybetmek ıstemıyorum hıc bır baglamda..

Soyle bır sey var.. Ben onu tanıdıgımda bırıyle ılıskısı vardı 1 bucuk 2 yıl sanırım.. Ayrıldılar, cocukla cok ugrastık bıraz kafayı sıyırmıstı.. 1 bucuk yıldırda yok ılıskısı.. O cocukta ılktı oyle sanıyorumkı ve bana dedıgı sey erkeklere, ınsanlara guvenemedıgı.. Tam aıle tıpı kız.. Ev okul dersane.. Arkadas grubu hep bellıdır az ve oz..

Bılemıyorum, eskıden ben onun mesajlarına yetısemezdım, bugun telıne bıle bakmadı, az once msj attı daha yenı gordum dıye.. Onun msjına cevap vermemezlıkte yapamıyorum ama bır yandan da cıdden umıdımı kesıp artık ona karsı ılgılı davranmamak ıstıyorum.. Rahatsız olmasın, ıncınmesın dıye.. Bılıyorum kı onun ıcınde kolay degıl durum.. :S

Benım cok ılıskım oldu bugune kadar ama hıc gercekten sevmemıstım bırısını.. Nasıl davranmalıyım bılemıyorum.. Cok ustune dusmeye basladım, gerı cekıleyım dıyorum.. :S

5. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bi saniye..!
    Mesajlarına yetişemezdim derken, o mu sana daha çok msj atıyordu ?

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Umur sana tavsiyem; ona arkadaşlığınızın sevgililiğe dönüşme ihtimalini sor.

Cevap olumsuzsa hayatından çıkar. Çok sevdiğin belli ve eninde sonunda ilan-ı aşk edeceksin ama kaybetmek istemiyorum demişsin. Arkadaşlığı sürdürmen, içinde sürekli bir umut olmasına yol açar ve kız bu durumu arkadaşlığın süresinde kullanır. Bir yaklaşır bir çekilir olan sana olur...

Cevap olumluysa mutluluklar... ;)

Bu riski göze alman lazım yoksa sadece çekeceğin acıyı uzatırsın. Düşünmek bir fayda getirmiyor çünkü...

umur35 bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    umur35

Şimdi biraz gerçek, biraz da bana göre olan dogruları sana söylemek istiyorum. Sen uygun görduklerini kendine alırsın.

Bu kızla kesinlikle ilişkiye başlayabilirsin, zannettiginin aksine zor birşey değil, ama asıl zorluklar ilişki başladıktan sonra olacaktır çünkü başlangıcın nedeni iyi bir dost, güven veren kişiligin ve onun üzerinde oluşturdugun farklılıklar üzerine oluşacaktır. Zaman gectikçe ilişki başladıgını varsayarsak, cok çaba sarfetmen gerekecek çünkü önce onu kendine iyice bağlamayı sağlaman gerekecek ve sürekli yenilik peşinde koşman gerekecek farklı izler bırakmak için. Bunların hepsi her gecen gün muhtmelen senin kafanı cok dolduracak ve yoracaktır. Zaman gectikçe ne kadar beklentilerine cevap verdigi seni çok düşündürecektir, eger fazla fedakarlık yaparsan, beklediginden daha azını alabilirsin.

Şu anda sevdigini düşünüyorsun, ama bana göre sevmiyorsun, sadece kendini inandırıyorsun yaşadıgın bu ikili ilişki sürecine. Alışkanlık ile aşkı karıştırmayalım, aşk bambaşka birşey.

Benim tavsiyem aklının sadece bir köşesinde bulunsun, yapmak gibi bir yükümlülüğün yok. Bana göre bu kızı biraz zorlasan ilişkiye başlayabilirsin ama tam cesaretini toplayamamışsın belki de. Benim fikrimi sorarsan, hiç açılma derim, biraz zaman gecsin ve beklentilerini azaltmaya çalış her gecen gün. Şu cok net bir gerçek, seven insan asla kaybetme korkusunu göze alamaz ve mutlaka geri döner bir şekilde. Çünkü varlıgını hissetmesi ve anlayabilmesi için, senin yoklugunu yaşaması gerekiyor önce. İsteyen elbet gelir, bu çokta zaman almayacaktır, suskunlugun birşeyleri yerinden oynatabilir. Sadece bekle ve derslerine yoğunlaşmaya çalış, çok üstelemekle kazanırsın belki ama ileride de pişmanlık duyabilirsin.

Bana kalırsa, sanki biten bir ilişkiyi unutmaya başlamışcasına kendini odaklandır, isterse elbet senle görüşmek isteyecektir. Sevdiginin arkasından koş, ama önce gerçekten sevdigini kendine söyleyebiliyor musun, onu sor önce. Yaptıklarına değecek hareket sergilemen daha dogru olur, birşeyler senden hep gitmesin, biraz da sana gelsin birşeyler. Zamana bırak derim, onun için önemliysen iletişimi senle koparmak istemeyecektir ve buluşmanızda konuşacak pek birşey yokmuş gibi bir durum olacagından, dön dolaş artık ciddi bir konuşma aranızda patlak verebilir ve o an herşey belli olur. Eger dayanamazda yuz yuze konuştugunda ilişkiye başlamak istedigini söylersen, bunu mutlaka ellerini tutarak yapmaya çalış, eger ellerini çekerse, aslında sana cokta güvenmiyor demektir, çekmezse biraz fazla düşünür belki, ama kibar bir cevap verecektir en kötü ihtimal ya da başlayacaktır. Senin adına hayırlısı olsun, çok düşünme yeterki.

umur35 bunu beğendi.
  8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umur'cum, Dwolf'un bu cümleleri çok şeyi özetliyor zaten ! ;)
    Lütfen iyi düşün ve yalnış bir karar alma . . .

Seni seviyorsa o da senin için çabalayacaktır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:00 ----------

Seviyorsan, eminsen duygularından sen -ki önce bu sorunun cevabını kendine vermelisin; yukarıda da söylemiştim- yapman gerekeni yap ve bir kenara çekil. Bırak düşünsün; korkma. Güçlü dur.

Gerçek sevgi ise ortadaki konu, olumlu cevap aldığın zaman zaten mutluluktan dünyaları sana verecektir bu kız sana :) Yok değilse de, bırak gitsin; ben gerçek sevginin karşıdaki insanın özgür seçimler yapmasına olanak vermek ve kendinin değil onun mutluluğunu istemek olduğuna inanıyorum. Bencillik ediyorsan onu değil, kendini seviyosundur. Gerçekten seviyorsan onun mutsuzluğuna tahammül edemezsin. . . Bu durumda senden gitmesi seni üzmez. O ya da bu, sevgi değil; bir başka sebepten seninle kalırsa ama o zaman seni mutlu edemez; senin de onu mutlu kılmak için yaptıklarını, fedakarlıklarını göremeyebilir. Gerbildirimler gelmez; sana yazık olur.

Yok ben olgun ilişki değil; oyuna kurban edilmek istiyorum diyorsan; ya da kurban ederek o kızı elde etmeyi… sana olacakları söyleyim: Eğer karşındaki kaşar bir kızsa olan sana olur; köpek olursun; delikanlılığın, hayatın kayar. Yılların gider. Sen onu peşinden koşturup elde edersen de birincisi bu ne sana yakışır ne de bu ilişki "gerçek" bir ilişki olur. Yarın iki gün sonra gözü dışarı kayar. Gene olmaz.
    Karşındaki tecrübe yoksunu bir kızsa eğer; o zaman olacakları düşünemiyorum bile; kimse üzülmesin.

Saygıyı yitirme herşeyden önce; dürüst ve sabırlı ol.
    Unutma güzel şeyler için çaba sarfetmek ve bazen uzun süre beklemek gerek ;)

Son düzenleme: 21 Mart 2010
    umur35 bunu beğendi.
  9. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz konu dışı olacak ama eklemek istedim...
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=MWDxkGGd2G8[/YOUTUBE]

10. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    En iyisi kimseye bağlanmıcaksın aşık olmıcaksın bu kız seni bir gün bırakırsa ömür boyu unutamazsın söyliyim.Ben kendimden biliyorumda fakat benim durum farklı oda sevdiği halde tek dostumu da sildim 7 ay önce şu anda pişmanım yaptıklarımdan dolayı vicdan azabıda çekiyorum fakat son pişmanlık fayda etmezmiş.Bence arkadaşının ağzını yokla biraz bu konuda ona göre davran

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dedıgınız gıbı dunden sonra ben artık ustune dusmuyorum..
    Onceden hemen cevap atardı mesajlarıma, hatta ben 10 dk gec cevap atınca "mesgulsun heralde fılan" derdı..

Dun mesaj attı.. Hasta oldugundan dolayı bakamamıs telıne.. Bugun konusuyoruz oyle normal..

Gercek sevgı olayına gelınce, emın olun yasıma gore cok olgun bırıyım ve hayatımda ılk defa bırını sevıyoum dıyebılıyorum..

Bencıllık konusuna gelınce.. Benım acılamama nedenım o zaten..

Sımdı ıstedıgı ıcınde evet dıyebılır ıstemedıgı ıcınde.. Oyle bır kız o, aslında benı cok sevıyor arkadas olarak.. Hayatındakı en onemlı kısılerdenım.. Dedım ya oyle cok fazla kısıyle samımı olmaz, sessız sakın.. Ben ona secenek sunmak ıstemıyorum acıkca.. Zaten durumu bılıyor..

Artık kafamdakı dusunce su.. Fazla ustune dusmeden, arada sırada ılgılenerek, bır yandanda kendımı ona sevgılı olarak gostermek.. Yanı benım ıyı bır dost olabıldıgımın yanında ıyı bır partner de olabılecegımı gostermeyı planlıyorum, yerınde mudahalelerle..

Sunu da soyleyeyım, sevdıgım ıcın degıl bu her zaman boyleydı, cıdden benı uzmek ıstemez ve oyle taktıkmıs stratejıymıs ugrasmaz.. Arkadasıma dedıgı kadarıyla sevebılmeyı ıstıyor ama bu sevgıyı dostluktan oteye tasıyamıyormus.. Daha once hıc olmadıgı kadar degısık dıyor bana arkadasım ki onlar yıllardır kankalar..

12. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    O zaman sende dost olarak sevmeye çalış bence sen yine sevgili olalım dersende o kabul eder seni kaybetmemek için ama asla bir sevgili gibi olamazsınız çünkü seni dostu olarak görüyor sende öyle görmeye çalışsan daha iyi olur başka kızlara yönel bence

13. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Seni üzmek istemeyebilir ama kafası karışık; bu çok açık

Bu kız ne istediğini bilmiyor bence o zaman, böyle olmaz.

Yukarıda yazdığın gibi davranırsan bence sen üzülürsün; beklemek seni yorabilir böyle bir durumda.

Hasta olmuş, geçmiş olsun Umur'cum ancak daha önceden anladığım kadarıyla sık sık sana mesaj atan oymuş ya da devamlı üstüne düşüyormuş, bu belli; çünkü on dk cvp atmasam meşgulsun heralde diye cevap atıyordu yazmışsın :)

Şimdi ne değişti o zaman ?

"Arkadasıma dedıgı kadarıyla sevebılmeyı ıstıyor ama bu sevgıyı dostluktan oteye tasıyamıyormus.."

"Yanı benım ıyı bır dost olabıldıgımın yanında ıyı bır partner de olabılecegımı gostermeyı planlıyorum, yerınde mudahalelerle.."

Kendini zorla mı sevdireceksin; bence böyle olmaz. Gururlu Ol Canım.
    Sana birşeyler hissetseydi -sevgili olarak- belli ederdi; kaldı ki arkadaşlarına bile söylemiş.
    Hata yapmanı istemiyorum; uzak dur.
    Sizinki olgun bir ilişki değil; henüz başlangıç. Yapma.

umur35 bunu beğendi.
  14. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Zaman iyi gelir size ben artık nefret eder oldum bu duygulardan yalnız yaşam iyi şu an benim için :)

Setenay bunu beğendi.
  15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Valla sızde haklısınız tabı kendı acınızdan..

Ama bana bır gun ona sey demıstım şu bana bır sey hıssedıyor musun muhabbetının oldugu gun.. "Senın gıbı ıyı bırı karsıma cıktıgında, bunu (senın kadar ıyı oldugunu) anlayabılırsem, o kızda sansımı ne olursa olsun denerım" demıstım.. Verdıgı cevap suydu "Kımınle beraber olacagın hıc bellı olmaz.. Zaman.... =)"..

Onunda dedıgı gıbı ben zamana bırakma moduna gırdım..

Bu arada setenay ablacım haklısın cevremdekı herkeste senın gıbı dusunuyor.. Ama kız, ben su an sevdıgım ıcın degıl, gercekten cok saf, temız, ıyı nıyetlı bırı.. Uzun zamandır cok yakınındayım.. Kendımı kullandıracak kadar veya neyın ne oldugunu anlamayacak kadar saf degılım.. Kaldıkı ben zamanında yeterkı daha yakın olayım ısterse her dedıgını yapayım dıye yaklasmama ragmen oyle seyler dusunmedı hıc..

Bır daha yazayım, cok ıyı bırı.. Sadece bılmıyorum, anlayamıyorum, ortak arkadaslarımız var ve onlarda aynı sekılde anlam veremıyorlar..

Benı korumaya calısıyorlar(sunuz) ama benım yasadıklarımı sen (setenay) bılıyorsun mesela.. Benım hayatım zaten zor.. En fazla bırazda ona kafa yorar, ona uzulurum.. Ama onun ıcın deger..

Zamana bıraktım bakalım ne olacak.. Hepınız sag olun..

Gelısmeler olursa tekrar rahatsız ederım sızı...

Son düzenleme: 21 Mart 2010
  16. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umur'cum,

Kaygını anlıyorum ancak acını uzatıyorsun; hata.

Zaman bazı şeyler için ilaç olabilir; bizim dışımızda gelişen olaylar için mesela.
    Ancak ilişkiler hakkında zaman kelimesinin kullanılması bana tricky geliyor :) Üzgünüm.
    Ortada net bir yaşanmışlık olsa, okey; lakin bu şekilde yani "zamana bırakma" modu, böyle bir oluşum aşamasında tehlikelidir; dikkat et; yıpranırsın.

Ayrıca kız hakkında şimdi böyle olumlu sözler sarfediyorsun ama gün gelecek -şimdi belki bana kızacak, belki anla-ya-mayacaksın- fikirlerin değişecek; tamamen olmasa da gün gelecek o kızdan hiç beklemediğin, yakıştıramadaığın, ummadığın şeyler göreceksin;Mutlaka senin farklı düşünmeni sağlayacak bir durum meydana gelecek. Sen şimdi sanmak istediğin gibi; olumlu tarafından bakmaktasın. Kendini kandırmak gibi birşey...

Çok güveniyorsun, çok iyi tanıdığını düşünüyorsun ancak sanıyorum ki ilişkilerde düştüğümüz en büyük hata inanmak. İnanmak istemek; halbuki davranışlar cevaptır en güzel şekilde inanç temeli oluşturmak için; subjektif duygular değil ;) Etiketler değil !

Kız gelmiş sana ne olacağı belli olmaz, zaman demiş.
    Bu ne demektir ! Sen oyuncak mısın !
    Kızıcam ama artık, aaa :D

En doğru kararı sen verirsin tabii ki ancak fazla duygusalsın kanımca, çok istiyorsun.
    Bu seni hataya sürükler; kenara çekil bir bak bakalım, sen onun için ne kadar değerliymişsin bir görelim . . .

Lütfen mantığın devrede olsun, baktın sağlıklı düşünemiyorsun, olgunluğunu yitirdin yalnız kal; yoksa saygı yitmeye başlar, cılkı çıkar.

Bu kız ya çok tricky ya da aklı fena karışık
    Dikkatli Ol

umur35 bunu beğendi.
  17. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    "Zaman" çok tehlikeli bir kelime... Bence bu kız geçmişteki ilişkisini unutamamış halen, tamir olmaya ihtiyacı var ve "zaman" bu gibi durumlarda karşı tarafın ilgisini sürdürmek için kullanılan anahtar kelime. Tabi yine en iyi sen bilirsin durumu ama şu da var, aşk insanın gözünü kör eder bazen. Umarım bundan zarar görmezsin herşey dilediğin gibi olur fakat dikkatli ol kendini kaptırma...

umur35 bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bakalım..

Dedıgınız ve belırttıgım gıbı pek takmamaya calısıyorum, derse verdım bugun kendımı mesela.. Aklıma o geldıkce soru cozdum.. Baktım sabah mesaj atmıs bıraz konustuk sonra uzatmadım kapadım..

Ha bu arada eskısını unutamama gıbı durum yok adamdan nefret edıyor, salca olmustu cunku kendısınden nefret ettırdı daha yenı bırkac ay once hallettık en sonunda.. Onu unutamama degılde onunla olan ılıskısını hata olarak goruyor ve bır daha hata yapmak ıstemıyor.. Bana soyledıgı bu.. Artık ask ıle degılde mantıkla bakıyormus olaylara..

Setenay abla, ınan bana o kadar da körü körüne asık olmadım.. Imkanın olsa da tanısan, dost ve ınsan olarak cok ıyı bırıdır gercekten.. Bu dusuncelerım cok uzun zamandır boyle, yenı olusmadı.. Acıkcası ben ona "benı kullanıyor, kurnaz vs" yakıstıramadıgım gıbı sızlerınde onu ıyı bır ınsanmıs gıbı dusunmenızı tercıh ederım..

Kızda aramayın yahu sorunu, sorun bende.. :D

Saka bır yana hıc dusunmedıgım bır seydı dostum dedıgım bır kıza o gozle bakmak.. :S
    Bu durum bıle baslı basına can sıkıcı benım ıcın.. :S

19. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kendini Suçlama Umur'cum :)

Burada anormal birşey yok; arkadaşın olur, dostun olur, ortamdaki herhangi biri olur; önemli olan kimyasının seni çekmesi. Hoşlanmışsın. Bundan güzel ve anlamlı ne olabilir.

Kızdan çok eminsin; peki tamam o zaman. Yaşına göre olgunluğunu biliyorum; sana güveniyorum.

Git ve konuş o halde, açıkça söyle duygularını.

Mesele konuşup konuşmamakta değil, duygularda ...
    Hissetmişsin bir kere birşeyler bu güzel kıza demek ki; bu iş olsa da olmasa da senin içinde hep artık yeri farklı olacak.

Artık ona normal hisler beslemen, arkadaş gözüyle bakmanın mümkünatı yok. Bu durumda bu işi uzatmanın da bir mantığı yok; işi sonuca bağlamak yapılacak en akıllıca iş.

Hep sen çekme yükü. Herkes hak ettiği taşı kaldırmak için çaba sarfetmelidir, öyle değil mi ?

Gerekiyorsa, biraz da onun kafası karışmalı ;)
    Sonuçta sen değerlisin.

Ama şimdi onun kanatları kırık; yüreği yaralı...
    Kızgın ve de kırgın !

Ona güvence vermelisin; yaralarını saracağına dair, hep yanında olacağına ve onu üzmemek adına elinden geleni yapacağına dair.
    Yoksa ürkmesi çok normal. Mantıkla bakmaya çalışıyor, anlıyorum ama bu işler pek de öyle kolay değil.

Herşeyin başı konuşmak ve iyi niyet. Duygularını onun anlayacağı dilden, onu karşına değil yanına alarak git söyle, ve zaman tanı.

Sabırlı Ol.

Aman, nedir canım bu aşktan çektiğimiz :D
    aaa, yeter kafa_

umur35 bunu beğendi.
  20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hıc sorma setenay abla ya nedır bu cektıgımız.. :D

Her sey ıcın sag olun, ıns hallolur.. :)

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş