Kız Tavlamak Nedir? Kız Yapısı Nasıldır? Teknikleri Nelerdir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Risus tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
 1. Risus
  Offline

  Risus Üye

  Katılım:
  19 Mart 2014
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Antalya
  Not: Makaleyi tamamen eğlence amaçlı yazdım.Hiç bir artniyet,bilirkişilik,bir görüşe saldırı vb. söz konusu değildir. :)


  Kız Tavlamak Nedir? Kız Yapısı Nasıldır? Teknikleri Nelerdir?

  Merhaba arkadaşlar,ben Risus.Bu yazımda sizlere kız tavlamak nedir ve kız yapısını anlatıp,teknikler üzerinde duracağım.Öncelikle şunu iyice anlayın ki kız tavlamak asla ama asla bir kızın duygularıyla oynamak anlamına gelmez.Bir kızı kendinize bağlayabilirsiniz fakat ardından yüz üste bırakacaksınız hiç okumayın bu yazıyı.Biraz kız yapısı üzerinde durmak istiyorum.Kız yapısı denen şey duygusal ve ilgi isteyen bir yapıdır.Hiç bir kız ben duygusuzum, umursamazım diyemez.Bunu sözde söyler fakat içlerinde mutlaka bir adile naşit bulunur [​IMG] Yıllarca her yazıda şunu gördüğünüzü biliyorum: 'Bir kızı etkilemenin en iyi yolu onunla ilgilenmektir' tamam ama kimse bunun nasıl yapılacağını söylemiyor. Bu ilginin nasıl olacağını söylemiyor. Öncelikle şunu kavrayalım.Kızlar her daim duygusaldır.Herşeyden duygusallık çıkarabilirler.Fakat duygusal olduğu kadarda mantıklılardır.Mantıkları ön planda bulunur.Bir kız sizi ne kadar severse sevsin ayrılması mantığına uygunsa içten içe ağlar fakat mantığını dinler.Hiç bir kızı kendi yapınız gibi düşünmeyin erkek arkadaşlar.Yani 'ben şu durumda şunu hisseder ve böyle tepki veririm demek ki oda öyle yapacak' bunu silin aklınızdan.2 tip kız yapısı bulunur.Birisi ciddi ilişki isteyen.Diğeri eğlence ve vakit geçirmek için ilişki isteyen kız yapısıdır.Eğlence isteyen kız yapısı tipe,maddi duruma önem verir.Fakat ciddi ilişki isteyen bir kız tipe fazla önem vermez.Erkeğin ideallerine,kişiliğine,konuşmasına önem verir.Boş boş konuşupta ciddi ilişki isteyen hiç bir kızı tavlayamazsınız.

  Aşama 1) Tanışma

  Tanışma eminim ki bir çoğunuzun zorlandığı bir durum.Bakışıyorsunuz,karşılaşıyorsunuz ve tanışamıyorsunuz.'facebook,telefon,msn vb.' gibi ortamlardan asla ama ASLA tanışmayın.En basit yöntemlerden birisi arkadaş ortamında tanışmaktır.Eğer ki böyle bir imkanınız yoksa gidip konuşmak en güzelidir.Şunu idrak edin: Kız tanışma teklifinizi reddetse bile bu dünyanın sonu değil! Belkide o kızı ilerde bir daha asla görmeyeceksiniz.Bunun için canınızı sıkmaya değer mi? Peki neden facebook,msn gibi ortamlardan tanışmayın dedim.Bir kızın erkekte aradığı ilk şey güvendir.Kıza güven verip veremediğinizdir.Eğer bu tür ortamlar yerine doğrudan konuşur ve tanışırsanız kıza karşı olan özgüveninizi kanıtlamış olur ve onu bir nebze etkilemeyi başarırsınız.

  Aşama 2) Yüz yüze sohbet

  Yüz yüze sohbet anında uyulması gereken bazı kriterler vardır.Bazı kızlar bunları bilir ve bilinçli şekilde dikkat eder bazıları ise bilinçsizce tepki verir bu durumlara.Öncelikle göz teması çok önemlidir.Kız ile sohbet sırasında göz temasınızı asla ayırmayın.Kızın dudaklarına,boynuna bakmayın,sağa sola bakmayın doğrudan gözlerinin içine bakın.Kız ile konuşurken sağdan soldan tanıdığınız kişiler geçse bile selam vermeyin.O sırada tüm benliğinizle kıza odaklandığınızı hissettirin.Dik durun.Ağzınızı açık tutmayın.Az konuşun çok dinleyin fakat devamlı susmayın.kızın söylediklerine ek olarak birşeyler söyleyin ki konu konuyu açsın.Devamlı kızı konuşturursanız en son konu kalmaz ve kız sıkılır.Konuşurken doğrudan kızın yüzüne doğru konuşmayın bu durum kızı rahatsız edebilir.Tane tane konuşun.hızlı konuşmayın.konudan konuya geçerken bir kaç saniye durun ki kız konu hakkında düşünebilsin.Ses tonunuzu bozmayın. Eğer yan yana yürüyorsanız dik durun ve yere bakmayın ufka bakarak yürüyün.Bakın tekrardan hatırlatıyorum kızla konuşurken sakın sağa sola bakmayın! Sağa sola bakarsanız kız onu dinlemediğinizi düşünür ve kırılır.

  Aşama 3) Kızın en yakın arkadaşı
  Bir ilişkide unutmamanız gereken en önemli şey kızın en yakın arkadaşıdır.Çünkü en yakın arkadaşın yapacağı yorumlar kızın kafasındaki imaji şekillendirecektir.Bu yüzden en yakın arkadaşına karşı her daim yumuşak davranın,onu kırmayın,dalga geçmeyin.En yakın arkadaşının nelerden nefret ettiğini bulup onları yapmamaya özen gösterin.Bu sadece ilk aşamalarda yani kıza güven vereceğiniz aşamalarda yapmanız gerekendir.

  Aşama 4) Arkadaş ortamındayken

  Eğer ki kız ile kızın bir arkadaş ortamına denk geldiyseniz.Yüksek ve gür bir ses tonuyla konuşun.Sıkı tokalaşın. Orada olduğunuzu hissettirin.Bir konu konuşuluyorsa katılın,dışardan seyirci kalmayın.


  Aşama 5) Ciddiyet ve Kıza olan yaklaşım

  Ciddiyet kız için en önemli durumlardan birisidir.Ciddiyetinizi asla kaybetmeyin.Çok gülmeyin.Kız ve kızın arkadaş ortamındayken ciddiyetinizi belli edin,kaba hareketlerde bulunanları uyarın ki sizi cıvık biri zannedip kız arkadaşınızın yanında cıvık cıvık şakalar yapmasınlar.Herkese davrandığınız gibi davranmayın kıza karşı.Dışarıya karşı sert bir yapınız fakat kıza karşı duygusal (dozu kaçırmadan) bir yapınız olsun.

  Aşama 6) İltifat ve Hediye

  Kıza sık sık iltifat ETMEYİN! Çünkü bir kıza iltifat ettiğiniz zaman bu kızın çok hoşuna gider ve vereceği tepkiler o kadar şapşalca olur ki siz bile mutlu olursunuz [​IMG] Fakat bunu sık sık yapmanız durumunda kız artık sıkılır.O yüzden kızın en hassas olduğu anlarda yapın.Özel günler dışında sürprizler yapın.Hediye alın fakat dediğim gibi dozu kaçırmayın.

  Aşama 7) Özel hayat ve geçmiş

  Kızın asla ama asla özel hayatına burnunuzu sokmayın.Sizden çekineceği durumlar olur.En sık rastlanan durumlardan birisi adet durumudur.Kızlar özellikle lise çağındaki kızlar bu durumu erkek arkadaşlarına söylemekten utanırlar ve gizli kapaklı konuşurlar öyle bir durumda.Sizde 'ne oldu! naptın ogün! benden ne saklıyorsun!' vs. diye üstüne gitmeyin.Kızın ailevi durumlarına burnunuzu sokmayın.Onu teselli edin,acısını paylaşın fakat fazla ileriye gitmeyin. Eski ilişkilerinizden bahsetmeyin ve kızada bahsetmesini istemeyin.Çünkü unutmayın siz onun aşk hayatının devamı değil İLKİ olmaya geldiniz! İlk olan o ve sizsiniz.

  Aşama 8) Tartışma durumları ve haklılık

  Eğer ki bir tartışma olduysa ve siz haklıysanız bunu asla SAVUNMAYIN! Örneğin: kız sizi aldattı diyelim eğer ki pişman ve özür diliyorsa alttan alın. 'ben haklıyım,affeder miyim bilmiyorum!' vs. durumlarına yeltenmeyin çünkü kız zaten pişman olmuş ki özür diliyor.Eğer bir kavgada kız haklıysa ve bişey olmamış gibi davranıyorsa bu çok TEHLİKELİDİR çünkü bu kızın belleğine o kavgayı not aldığı anlamına gelir.Böyle bir durum asla ben taşfırın erkeğiyim rolünü oynamayın sadece 1 kez özür dileyin kızdan.Eğer sizde özür dilemez havalara girer devam ederseniz bu bellek kayıtları ilerde size yol,su,elektrik olarak döner [​IMG]

  Aşama 9) Kıskanma ve kıskandırma durumu

  Geldik ilişkinin en hassas noktasına.Kıskançlık durumu.Bir ilişkide kıskançlık fazla ileri gitmediği sürece ilişkinin tuzu,biberi olmuştur her zaman.Erkek olarak sakın kızı kıskandırmaya çalışmayın.Öyle bir hata kızda kıskançlıktan daha çok güvensizlik duygusuda yaratacaktır ve aynı tepkiyi kızında vermesine sebep olacaktır.Kızı kıskandırıp sonra gelip onu bir erkekle cıvık bi şekilde sohbet halinde gördüm diye yakınmayın! Kız sizi kıskandırıcaktır fakat bu durumlarda kıskandığınızı abartmadan belli edin.Bu kızlar için süreklilik sağlayan bir durum değildir.Kızlar kıskandırma durumunu genellikle ona olan sevginizin azaldığını düşündüğü zaman yapar.Bırakın yapsın,onu seviyorsanız ona istediği tepkiyi verin [​IMG]

  Aşama 10) Ayrılık ve uyumsuzluk

  Ayrılık gibi bir duruma geldiyseniz ilişkiyi sakız gibi uzatmayın.Ayrılınca ardından üzüntülü mesajlar,tripler yapmayın.hüzünlü şarkılar filan paylaşmayın.Bitmesi gerekiyormuş ve bitmiş üstelemenin bir mantığı yok.

  Son olarak eğer ki siz terkederseniz bir kızı en azından ilk zamanlarında destek çıkın ona öylece bırakmayın.

  Ee benden bu kadar arkadaşlar [​IMG] Umarım işinize yarar [​IMG] Sağlıklı ilişkiler dilerim hepinize [​IMG]

  Risus
   
  Mahmutkrdnz, christopher62, abseto ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
 2. ozanergen1
  Offline

  ozanergen1 Üye

  Katılım:
  30 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Guzel bi yazi olmus emegine saglik. Ve bir kizi asla hakli oldugunuz yerde uste cikarmayin aliskanlik yaratacaktir cunku :)
   
  onur04 bunu beğendi.
 3. Risus
  Offline

  Risus Üye

  Katılım:
  19 Mart 2014
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Antalya
  Elbette.Kırıcı olmadan erkek kendisini savunabilmeli. :)
   
 4. MysticMind
  Offline

  MysticMind Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2013
  Mesajlar:
  70
  Beğenileri:
  50
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Makine Teknikeri
  Yer:
  Adıyaman
  Harika! Eline sağlıkkk :)
   
 5. HergeleSefa
  Offline

  HergeleSefa Üye

  Katılım:
  13 Ocak 2013
  Mesajlar:
  34
  Beğenileri:
  41
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Adana
  Kız bizi aldatıyorsa alttan mı alalım? Katılmıyorum!
   
  Baykara3 bunu beğendi.
 6. Risus
  Offline

  Risus Üye

  Katılım:
  19 Mart 2014
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Antalya
  Hayır alttan almıyoruz.Aldattı ve özür diledi diyelim. Barışmıyoruz elbette ancak biz yinede üslubumuzu,hoşgörümüzü kaybetmeden özrünü kabul edip yollarımızı ayırıyoruz.
   
 7. Sporcu35
  Offline

  Sporcu35 Üye

  Katılım:
  27 Nisan 2013
  Mesajlar:
  256
  Beğenileri:
  120
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  İzmir/Konak
  Yanlış anlamada kardeşim bu devirde öyle sağlam kızlar yok yarısından çoğu feleğin çemberiden geçmiş kızlar hele İzmir gibi bir şehirdeysen düzenli ilişki zor bulunur
   
 8. Risus
  Offline

  Risus Üye

  Katılım:
  19 Mart 2014
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Antalya
  Zaten yazıda ciddi ilişki isteyen kızlar diye belirttim :)
   
 9. Master_Blaster
  Offline

  Master_Blaster Üye

  Katılım:
  31 Ocak 2014
  Mesajlar:
  180
  Beğenileri:
  63
  Ödül Puanları:
  38
  Cinsiyet:
  Bay
  Hocam cukka sağlamsa istediğini götürürsün . Gerisi olsada olur olmasada oluyor
   
 10. Hayalet-
  Offline

  Hayalet- Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  16
  Ödül Puanları:
  2
  Cinsiyet:
  Bay
  hocam inci sozlukde her gun bir yazi yaziliyor adamlar artik o kadar ilerlettiler ki okusan ben niye buraya bunu yazdim dersin.haa helgelelim ise yariyormu?

  size sunu soyliyim.butun kizlarin tum ozellikleriyle tek tip oldugunu dusunun hepsi kopya.
  biri tarafindan terkedildiginizde umurunuzda olurmu?

  kizlar farkli olani arar.
  siz herkesim okuyup yaptigi/yapmaya calistigi biseyi uygularsaniz onun gozunde bir hic olursunuz.

  bosverin boyle yazilari.kendiniz olun.elbet sizi seven biri cikacaktir.

  haa taktiksiz durun demiyorum ama kendi taktiginizi yaratin.mesrla ben gizemli yoldan giderim.surekli isimin oldugunu soylerim ama noldugunu soylemem.isim var gec cevap verebilirim/disardayim bi is uzerindeyim yarim saat sonra glruselim falan.artik kiz benim mafya/derin devlet elemani oldugumu dusunmeye basladi ve kafayi takti bana.benim ne oldugumy cozmeden pacamdan ayrilmayacak bundan adim gibi eminim cok belli ediyor.

  gidilde bunu uygulamaya kalkmayin.ben durusuyla yuuyusuyle sesiyle konusmasiyla herseyiyle tam tesekkullu bir agir abiyim.asla hanzo degilim kiro da degilim yanlis anlasilmasin.

  jim carrey gibi birinin bu tavru koydugunu dusunun yada nebiliyim tolga cevik mesela.

  ne yapin edin kendinize bi strateji kurun.hep ayni yolu uygulayin ama ayni seyi uygulamayin.hatalarinizi farkedin.ama hata var diyip vaz gecmeyin hatayi duzeltip devam edin.plandan plana atlarsaniz kaybesersinizz.belli bi planda ustalasmaniz gerek.ama asla baslakalarinin planlarini uygulamayin.kendiniz olun.

  sunuda bi yere yazin altina imzami atiyoum:

  "ask taktiksel bir savastir."

  stratejisi guclu olan diger tarafi kendine baglar ve kazanir.eger baglayan taraf kizsa sizi kullanir kisiliksizliginizden sikilir ve terkeder.
   
  ozanergen1 bunu beğendi.
 11. barfiksPro
  Offline

  barfiksPro Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2013
  Mesajlar:
  398
  Beğenileri:
  150
  Ödül Puanları:
  53
  bütün kızlar tek tip gibi yazılmış yazı ama bu işler kızdan kıza değişir yazılanlara göre ne olursa olsun kesin şöyle olcam veya böyle davrancam diye kasmaya gerek yok kendiniz olun yeter. ayrıca eğer yakışıklıysanız tipiniz varsa zaten pek fazla kasmanıza gerek yok bu devirde öyle karakteri olsun iyi biri olsun diye arayan kız yok
   
 12. barbaros_66
  Offline

  barbaros_66 Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  10
  Cinsiyet:
  Bay
 13. aslangur
  Offline

  aslangur Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2013
  Mesajlar:
  1.120
  Beğenileri:
  511
  Ödül Puanları:
  123
  Adam makale demiş ya :D
   

Sayfayı Paylaş