Kısa Boylulara Vücut Yakışmaz Lafları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve PEEK03 tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. PEEK03

PEEK03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Beyler yaş 19 boy 1.67 (dün ölçtüm kendimi 1.70 sanıyordum 3 cm fark olunca moralim bozuldu)
    Bana fazla gelişmemişken bırak bodyi illa yapıcaksanda barfiks çek boy uzatıyor barfiks diyenler oldu erkekler 22 yaşına kadar uzuyolar söylentisi var

kim görse vücut sana yakışmaz diyor sinirlerimi bozuyolar ben bile düşünmeye başladım yakışmıcağına

Bana şimdi mahmut ırmak'ı örnek olarak göstericeksiniz büyük ihtimal boyu 1.63 vücut yakışıyor felan şeklinde bencede yakışıyor mahmut abiye de ben öyle

abartılı birşey olmak istemiyorum hedefim mark fitt tarzı vücut yapmak göze hoş gelen kaba durmayan abartılıı olmayan bir vücut istiyorum sadece

sizce napmalıyım bu durumda şuanki vücudumun hali bu:

cardio yapmadım hiç şuana kadar geçen sene diyet yaparken her gün 1-2 saat yürüyodum

güneş altında ve bana fazla güneş altında kalmak yorgunluk açlık uykusuzluk sigara içki gibi çoğu şey yasak hastalığımdan dolayı tekrar 3 yıl sonra hapa başlatmıştı doktor bu yüzden gerçi şuan da kendimi bildim bile uyku bozukluğu var bende açlık pek olmuyor geçen seneye göre yorgunluk fazla zorlamıyorum ama sigara içiyorum yani haftada 1 paket felan o kadar bağımlı değilim sadece moralim bozukken canım sıkkınken içiyorum içki ayda yılda bir arkadaş ortamında sadece

ben kafayı vücudu düzeltmek ile bozmuştum doktorumdan başlamadan önce kendimce yapmaya onay almıştım ya diyet yapıcam aç kalıp heba edicem kendimi yada yemeğimi yiyipte spor yapıcam şeklinde doktorumda onay vermişti şuan lysden sonra doktoruma tekrar danışıp yazılmak istiyorum salona evde olmuyor cardio da yapamıyorum evde

SİZCE BU VÜCUDA YAKIŞIR MI ?

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yakisir yakisir hemde öyle bir yakisirki sen bile sasirirsin,sen yap antremanlarini,olayin iyi yönünden bak kavonoz ne kadar kücük olursa icini doldurmasida okadar cabuk ve kolay olur:)

ajn16 bunu beğendi.
  3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hastalağın ney peki ? Söylememişsin hap falan deyince psikolojik diye düşündüm..

4. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    o fotograf nedir abi? biraz küçültseydin,burda yakışmaz desek yapmıcakmısın,hayatındaki çoğu şeye kendin karar ver

5. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    resimdeki vücudun yağlı bunu kaslı bir vücuda döndürürsen yakısmaz bile desek (ki yakışır aşırı kısa falanda değilsin) önceki görüntünden hem daha iyi hem özgüvenli olacaksın kısacası bir program bul ve her kas grubunu calıstır kolay gelsin.

6. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Spor herzaman vücuda estetiklik katar kısa boyu uzun boy fark etmez.İnsanların ne dediğine aldırmadan hedefinize ulaşın.Ulaştığınızda aynaya bakıp kendiniz karar verirsiniz.

AnTiCoRe bunu beğendi.
  7. PEEK03

PEEK03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    epilepsi doktor izin vermeden önce aşırı yorgunluğa nefes nefese kalmamaya dikkat et mutlaka dedi koşu felan yapıcaksan da yavaş tempoda yap felan bu gibi şeyler söylemişti o yüzden dışarda cardio yapmaktan baya bir korkuyorum hem güneşli artık havalar güneşte de uzun süre kalmamam lazım spor salonuna yazılıp 40-45 dk koşu bandında hafif tempoda koşmak istiyorum antremanlardan sonra + low carb diyeti yapmayı düşünüyorum cardio yapmaya başlarsam eğer şuan cardio yapmiyorum diye dikkat etmiyorum pek karbonhidrata felan yatmadan önce lor peyniri + domates felan yiyorum sabahları 3 yumurta 2 si tam 1 i beyazı sadece ara öğün olarak felan müsli tropikal meyveli eti form tarzı şeyler yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2014 ---
    küçültmeyi bilmediğim için böyle oldu verdiğim görüntü kirliliğinden dolayı özür dilerim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2014 ---
    geçen gün baktım yağ oranıma %14 çıktı

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    istersende abartılı bir vücudun olmaz 1.67 boy kısa değil orta boydur evet 22 yaşına kadar erkeklerde boy uzaması görülebilir aslında boy uzaması genetiktir barfiks çekmek vücudunu dikleştireceğinden ve esneteceğinden 1-2 cm daha uzun gösterirsin marc fitt falan isimlere takılma herkesin genetiği farklı sonuçta bilinçli spor yapmak 1.67 boyundada olsan 1.50 boyundada olsan estetik katar vücuduna

ajn16 ve Bekci bunu beğendi.
  9. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Boy konusunu kapat bence genetik bir olay.yağ oranını düşürmeye bak,%7-8 lerde olsun.biraz da kas kütlesi kazanırsan iyi gözükebilirsin.iyi tarafından bak 1.65-1.75 arası kişiler genel olarak daha hızlı sonuç alırlar.

10. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Çok fazla hacim yakışmıyor ama yağsız, fit, parçalı bir vücudun yakışmaması için bir sebep göremiyorum.

11. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Onemli olan başkalarının ne dedigi degil senin aynaya baktığında hissettigin onemlidir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. PEEK03

PEEK03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    öyle de hep vücudunu beğendiğim ünlüler 1.73 boyunda tesadüf mü bilmiyorum kime vücut yakıştırdıysam kaba olmayan araştırıyorum 1.73 boyunda hepsi bizim kenzo da 1.73 müş en son ona baktım vücudu baya iyi rastlantı mı anlamadım şöyle 1.67 yerine 1.73 civarı olsaydım ne güzel olurdu çok belli oluyo sanki 1.73 ile 1.67 arasında fark kendimi çok küçük hissediyorum geçen gün orta okula felan mı gidiyosun felan dedi kasiyer kız hesap öderken rezil oldum sakalda tüy olarak çıkmaya başladı sadece orta okul muamelesi yapıyoalr bana

13. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    böyle patavatsızlar cok oluyor bunlara takılma sen calısmana bak zamanla 1.73 olabilirsin bence banada öyle diyorlardı önceden bayağı birde şuan bayağı boy attım yaş 22 halen sakallar belli değil :)

14. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    valla burada şimdi 1.75 altı olanlar alınmasın da bence de vucut 1.75 ve üzeri insanlarda daha hoş duruyor not 1.80 im diye demiyorum öyle göz var nizam var kısa insanlarda turp gibi duruyor vg yapınca yapacak bir şey yok. kendi görüşümdür bu benim.

15. PEEK03

PEEK03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    ben hayvan gibi yapma peşinde değilim zaten yağ oranımı %10 un altına düşiriyim şu kaslar belirginleşsin yeterli benim için sonra full korumak için vücudu devam edicem spora
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2014 ---
    vg ye başladıktan sonra boy felan uzadı mı senin ? ne kadar uzadı uzadıysa eğer ? arka balkona kapı barfiksi almayı düşünüyorum bizim kapılar sağlam değil fazla arka balkona çivi felan çakıp montelemeyi düşünüyorum

16. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar benimde boyum 1.87 kilom 86 kiloyum bisey soracam uzunlar kisalar gore daha mi zor kas yapar ?

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Kas inşaa etme hızı genetik faktörlere bağlı olsa da şu mantığı düşünebiliriz:
    Uzun boylu bir insanda kasın uzunluğu kısa boylu birine göre daha fazla olacağı için kası doldurmak daha uzun sürecektir. Yani 1.90 boylu adam 1.60 boylu adamla aynı sürede aynı miktarda kas inşa etse bile kas uzunluklarının farkından dolayı kısa olan abimizde o kol daha çabuk kalınlaşacaktır :).

18. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen kardeş bende öyle düşünüyorum kafa takildida bir soruyum dedim çünkü benim kolum 3 aydir yapiyorum bu sporu 2.5 cm artti benle baslayip kisa olan arkadasin 4 cmye yakin artti yani uzunlar biraz daha fazla emek vercek anlasilan :)

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    aynen öyle uzunlar daha zor dolduruyor adeleleri

20. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende 3ay falan yapmıştım 18 yaşımdayken o zamanlar boyum 180 di sonra bıraktım suan 186 yım 3 ay kısa süre olabilir o yüzden bilemiyorum ama vg nin boy uzamasına etki edeceğine pek ihtimal vermiyorum keske bırakmasaymısım diyorum hatta 4 yılda nasıl bir vücut olurdu kimbilir. sende bırakma bence sadece çok agır girme ve squat tarzı omurgaya binen hareketleri yapma leg press falan yap onun yerine kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş