Kırık iki parmak:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve noghay tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 3 gün önce akşam 22.00 de ölümden döndüm.Eymir gölünün gölbaşı çıkışından çıkmak üzere bilenler bilir son düzlük var.Orada önce önüme çıkan çok yavaş giden (alemci tayfası) bir otoyu solladım.Önünde çift romork bir traktör gidiyor ve beni yavaşlatıyordu.Benim ise çıkıştan hızlı geçmem lazım 3 tane köpek var.Isırmazlar korkmam da bunu bilmekteyim ama saldırıyor meretler.Hızlı geçersen teşebbüs etmezler saldırmaya diye düşündüm.Önce traktörün solundan girmeye teşebbüs ettim baktım kenar toprak göle uçarım diye düşündüm.Tamamen hatalı bir düşünceye girerek traktörü sağladım ki traktör sağa full yanaştı.Frene yapıştım ama bizim lastikleri biliyorsunuz.Arka teker kızakladı ve arkayı sola attı.Bundan sonrasını tahmini biliyorum.Sanırım orta romörk bana arkadan vurması sonucu motorla beraber traktörün arka büyük tekere attı.Büyük tekeri motoru yakalayıp bize dikey havada bir tur döndürüp yere vurdu.Sonra kaç takla attım bilmiyorum.Arkadan gelen arkadaşlar yardıma durdu.Bu arada ben de mont ve kask var olmasaydı ne olurdu bilmiyorum.Eldivenlerimi takmamıştım.Sağ el 4.5 parmak kırık ayakta uzun kesik+ezikler var.Ama buna şükürler olsun.Allah cc korudu yani.Adamlarda zaten şaşırdılar beni görünce.Tekerin altından nasıl çıktın diyorlar.Spor yapamayacağım uzun süre ona üzülüyorum.Tam da kendime güzel bir vücut oluşturmuştum.Sanırım 1 ay civarı doğru dürüst spor yapamayacağım.Şimdi arkadaşlar benim onca emeğim boşamı gidecek.:(Tavsiyeleriniz nelerdir.?

salvadore_xp bunu beğendi.
  2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sana en büyük tavsiye sanırım trafik kurallarına uyman gerektiği olabilir.
    Birdaha sağlama yapmazsın umarım ,şimdi bu hatalı sürüş ile o sarhoş sürücülerden bi farkın kaldımı ?
    Geçmiş olsun diliyorum inşallah kısa sürede iyileşir ve spor yapmaya başlarsın ancak kırık parmaklar sanırım uzun bi ara vemene sebep olacak.

3. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkürler.Tamamen hatalı bir düşünce diye belirtmiş olmam hata mı görmüş ve anlamış olmamı ispatlar ki anlamak için bedel ödedim.
    Ben bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan alçı alınınca yada alçı varken ne şekilde spor yapmalıyıma cevap bekliyorum.Açıkçası 1 ay spor yapmazsam darmadağın olurum gibime geliyor...

4. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok çok geçmiş olsun ,verilmiş sadakan varmış.
    parmakların kırıldığı için ağırlık zor görünüyor , yapabileceğin hareketleri sen daha iyi bilirsin çünkü ne durumda olduğunu bilemeyiz, yağlanmamaya çalışmalısın ve yapabilirsen plates lastikleri var çok zorlamazlar , onlarla çekmeler felan yapabilirsin belki ( bileklerine takarak ).
    tekrar geçmiş olsun.

noghay bunu beğendi.
  5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kas hucreleri erimiyor olene kadar yerindeler, hic bisi olmaz, diyeti bozma, kardiyo yap mekik cek?

ayrica kirik parmakla maca devam ettigim olmustu, bir hafta sonra platin civi vs yoksa toparlamaya baslar, tak atelini zorunlu aktif dinlenme modunda bir ay cok problem olmaz + gecmis olsun

noghay bunu beğendi.
  6. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    buyuk gecmis olsun.. sporcularin trafik kazalarinda olme oranlari dusuyormus bence sporcu olmandan kurtardin sende.. 1 aylik sure hicde sorun degil bencede cannabisin dedigi gibi karin calis bu sure icersinde umarim tamamiyla duzelir elin..

noghay bunu beğendi.
  7. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Cannabis moralimi düzelttin cidden.Teşekkür ettim,butonuda kullandım ayrıcaÇ:)

8. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    yazını okuyunca kendi kazam canlandı gözümde benimkinede bi traktör sebep olmuştu.. ben senin kadar ucuz kurtulamamıştım ama sağ pazu kemiğimi ve üç kaburgamı kırdım. üzerinden iki sene geçti yaklaşık dört aydır düzenli olarak antremanlarıma devam edebiliyorum

kısacası geçince birşeyin kalmaz :d

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Sakatlığının çok uzun süreceğini tahmin etmiyorum . Herkes ara veriyor yılda 1 ay filan aşağı yukarı sorun olcağını sanmıyorum . Hatta bıraktığın yerden daha güzlü sarılcağın içi vg ye daha iyi uerlere bile gelirsin bence.

noghay bunu beğendi.
  10. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    doktora göre boksör kırığına sahip oldum. elim alçıda. doktordan önce foruma sorayım dedeim tahminim 4-6 hafta içinde alçıyı alacaklar. alçı alındıktan sonra normal çalışmaya devam edebilir miyim? böyle kırık tecrübesi olan yada güvenilir bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini dört gözle bekliyorum.

Sayfayı Paylaş