Kıdemli arkadaşlardan bir yardım!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kambala tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İyi akşamlar, ben vücut geliştirmede 4. ayımı doldurmak üzereyim ve birkaç tane sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim:)

1- Bench Press de ilk gittiğim gün boş bar(12 kg) ile anca yapabiliyordum ve setler 4x12 idi. Antrenör vücudum yağlı olduğu için bütün hareketlerin tekrarlarını 15 e çıkardı ve şuan 27 kg bench press i 4x15 ile yapabiliyorum. Aynı şekilde Bench Yana Açış ı 6 kg luk dumble lar ile 4x15 kere yapıyorum ama bir türlü arttıramıyorum ve bu rakamlarla 1 ay dolmak üzere. Demek istediğim, kg sayısını arttırmak bu işte ilerledikçe ağırlaşıyor mu?

2- Salona ilk gittiğimde 116 kg idim, ilk ay hiç Cardio çalışması yapmadım, sadece ağırlık çalıştım. 3 aydan beri düzenli cardio yapıyorum ve 106 kiloya kadar düştüm. Hoca vüdut yağım fazla olduğu için 15 tekrar yapmamı, adalelerdeki yağların bu şekilde daha hızlı eriyeceğini, ve ben zayıfladıkça tekrar sayılarının düşeceğini söyledi. Bunlar doğru mudur?

3- Bacaklardaki kasları çalıştırmanın bir sınırı var mı? Demek istediğim göğüs, kol, karın, sırt sonsuza kadar çalıştırılabilir ama bacak kaslarında biyerde dur dememiz gerekmez mi? Vücudun çok dikkat çeken bir bölgesi değil diye düşünüyorum ya siz?

4- Haftada 4 gün salona uğruyorum ve hergün ağırlık idmanından önce 3 hareket ile karın kaslarımı çalıştırıyorum. Çok şişman olduğum için gelişim açık seçik gözükmüyor, acaba yapmaya devam edersem kilo verince kaslar ortaya çıkar mı?

Çok teşekkür ederim:)

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş