Kış için güzel supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve car_26 tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle konuyu erkenden açmamın nedeni babam şuan yurt dışında ve 2-3 haftaya gelecek oradan alacak söyleyeceklerimi tahmin edeceğiniz üzere daha ucuz.

eylül civarında 2 yılım dolucak ve iyi bir supplement kombinasyonu yapmayı düşündüm.yaşım 19 1.87 boy 77 kiloyum karın bölgesi hariç yağ yok şuan yağ yakım programı içerisindeyim.eylüle kadar %10 yağ oranı hedefliyorum ant. sonrası glutamin alıyorum şuan kas kaybını önlemek amacıyla.

Şuana kadar gaspari myofusion (çok iyi gelmişti), myofusion probiotic (önceki kadar iyi gelmedi) ve syntha6(bana faydası olmadı) ve 2 kutu aminoasit kullandım.yaklaşık 1.5 aydır takviye almıyorum 1 haftadır glutamin alıyorum kardiyoya başladığımdan beri.bu kadar bilgi yeter sanırım :)

Optimum ürünlerini düşündüm bu sefer.
    ON Whey
    ON BCAA 5000
    ON Glutamin 600gr
    ON Kreatin 300g
    Aminoasiti karar veremedim.
    multivitamin olarak elimde ginvit var.eczacım pharmatondan daha iyidir dedi.belki optimen alırım.
    enerji verici olarak aklımda birşey yok

ilk kez bu kadar takviye kürü yapıcam.hassas terazim var yediğim herşey gramajına göre olacak.eksiklerim,yanlışlarım,şunuda yaparsan daha iyi olur, bunu yapma gibi yorumlarınızı bekliyorum.

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Hangi ülkeden gelicek baban acaba? Daha sağlıklı yorum yapmamız açısından iyi olur bilmemiz.

Glutamin bence tamamen gereksiz. Çoğu supplement çeşidini kullanmış biri olarak bence bu sporu yaparken kullanmamız gereken takviyeler mutlvitamin(tek tip beslendiğimiz için yeteri kadar alamıyoruz), balık yağı (omega3) ve kreatin (yararı kanıtlanmış tek takviye). Ayrıca ihtiyaca bağlı olarak beslenmende eksik varsa protein tozu. Onun dışında alacağın herşey boşa israf olarak görüyorum. Belki toleransına bağlı olarak pre-workout lar etkileyebilir seni ama ben daha craze dışında beni etkileyen ürün görmedim. (kullandıklarım noxplode, 1mr, eski jack3d ve assault). Tabi bu dediklerim senin fikrini ne dererce etkiler bilemem deneyip görmek senin elinde :)

Ben en son amerikadan supplement getirdiğimde uyarılmasaydım protein tozu isteyerek büyük bir hata yapıcaktım. Çünkü tozda fiyatlar buraya yakın 20 lira için değmez. Getirene yazık koca kutu. O yüzden yükte hafif pahada ağır ve burada olmayan ürünleri tercih etmeni öneririm.

Ben şu an sipariş versem bb.com dan filan ON fish oil 200 kapsül 12 dolar direk 2-3 kutu alırdım. Yanına optimen25dolar(burda 75lira) yada orange triad deneme amaçlı alırdım. Bir de kreatin alırdım. Kreatin olarak mono zaten burda da ucuz olduğu için hcl seçeneklerine yönelirdim. Concret kullanıyorum bir etkisini göremedim mt creacore alabilirdim. Onun dışında denemek istediğim burada olmayan bir ürün varsa onu alırdım. Mt performance ve concentrated series ürünlerini merak etmekteyim :) Glutamine hiç düşünmem. Bcaa ben de şu an kullanıyorum diyette olduğum için fakat ucuza getirtmiş olmasam kullanmazdım. Çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Yine senin tercihin. Burada olmayan bir bcaa+glutamine ürününü (mp amino1, mt amino build vs) getirtebilirsin. Ayrıca bb.com da güzel kampanyalar oluyor 200 dolar üzerine hediye vs veriyolar onları da incele derim :)

3. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Yunanistan ve italyaya gidecek gemi ile.
    Glutamini çıkardım tavsiyeniz üzerine.Balık yağı düşünüyordum zaten, peki bunun etkisi nedir neden lazım yani ?

Birde bb.com türkiyeye gönderim yapıyormu ? kaç günde geliyor ?
    yorumunuz için teşekkür ederim :)

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    bb.com dan türkiyeye gönderim eskiden yapıyordu ama şu anki yasa yüzünden gümrükte takılıyor ve çıkartmak imkansız. Doktor raporu bile kabul etmiyorlarmış. Kargo parası çok gelmezse italyaya babanıza gönderebilirsiniz ama siparişi. italyada ürün bulması kolay olmayabilir.

Omega-3 kaliteli yağ asidi. Zeka gelişimi, eklem ve kemik sağlığı, iştah açma gibi etkilerinden dolayı kullanmak gerekiyor.

Sayfayı Paylaş