Kİlolu iken şınav

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kundura81 tarafından 31 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Bugün size bir sorum olacak kısa bir süredir şınav çekiyorum max 30 civarı.Ama biraz kiloluyum yani göbek göğüs bölgemde yağlanma var.Bu sıralar bir abi kilolusun şınav çekme vücudun daha kötü olur dedi.Bana çok mantıksız geliyor inşallah ta öyledir.Biliyorum çok saçma birşey sordum ama lütfen içime kurt düştü :) Teşekkürler..

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bence de saçma.

Kundura81 bunu beğendi.
  3. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum Destiny.Kilolu olsam da 6 haftada 100 şınav programını uygulamaya başladım.Sürekli ve düzenli olarak şınav çeksem 2-3 ay sonra az da olsa göğüs kısmındaki yağlar azalır mı ?

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüs kaslarında gelişme olabilir ama sadece şınav ile verimli yağ yakımı sağlayamazsın.1 çift dumbbell alıp haftada 3 gün kendine 45 dakika ayırıp evde yapabileceğin bir program çıkarıp yaparsan daha faydalı olur kanısındayım.

Kundura81 bunu beğendi.
  5. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sitemizde dumbell aletleriyle yapabileceğim hareketlerin resimli gösterimi bulunuyor mu ?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şınav hareketi göğüs gelişimine etki ettiği için yararlı bir harekettir.O arkadaşın göbeğin varken göğüs kasın hafif belirirse kötü görünür diye demiş olabilir ama bence bütün kaslar iyidir :D

Kundura81 bunu beğendi.
  7. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Olabilir Sir :) Zaten bu konuda 200 şınav programı da var.Şınav yanında onu da yapsam yani bir gün şınav diğer gün mekik falan öyle gitsem göbek gider mi ki :)

8. Ecoskuncay

Ecoskuncay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    Kundura81 bunu beğendi.
  9. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim gerçekten bolca hareket var işimize yarayacak.Evet bende yeni başladım sayılır ama tavsiye ederim prgoramı , çok güzel hazırlanmış eger android telefonun varsa çok daha zevkli hale gelebilr..

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Çekme. ben 98 kiloyum fazla göbek yok kollarım güçlü ama belkide şınav yüzünden belimi sakatladım çünkü ister istemez belini zorluyosun

yanlış düşünüyosam özür dilerim

Kundura81 bunu beğendi.
  11. Ecoskuncay

Ecoskuncay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    fazla zorlamış olabilirsin aman dikkat et

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    saçmalık,vücudun niye daha kötü olsun?başlangıç ve orta süreli sporda yeteri kas kütlesi artışını şınav ve diğer temel hareketlerle sağlayabilirsiniz rahatlıkla,ileride de değişik varyasyonlarını işin içine katıp biraz ağırlık eklenebilir.

en basit örneği beraber street workout yaptigim arkadaşım 90 kilo 1.80 civarı boyu var,adam 40-45 şınav çekiyor şuan,göğüs-arka kol-bel eskisinden cok cok daha iyi.

Kundura81 bunu beğendi.
  13. Kundura81

Kundura81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hani yağlanmadan dolayı bir de kas işin içine girerse çok yağlı görünür hesabı konusuyor arkadaşım.

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler yararlı olucaktır denemeni tavsiye ederim.Yanlız göbekteki yağ oranını azaltman cardio ve beslenmen ile olur.Mekik tarzı karın hareketleri karın kası gelişiminde işe yarar , kalori yakımında ise cardio.

Ayrıca şınav ile belinizi nasıl sakatladınız anlıyamadım :D 3 haftadır çekiyorum şınav :D street workout programımda regular push ups var yani çekmek çok yararlı bence :) göğüs kaslarım ilk defa bu kadar basit bir şekilde görünüm alıcak kıvama geldi.

15. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Ne yani kilolu insanlar spor yapmamalı mı ?

Saçmalamış

16. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ben 3 şınavla basladım 1 sene once su an 50 yi goruyorum kesinlikle çek hem sırtın güçlenir hem göğsün ayrılır hemde tricepsede vurur sıkılasırsın

17. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    bak aynı senin durumundaydım cidden kiloluydum göğüsler yağlandı göbekte yağlandı kollarım daha önceden spor yaptığım için güçlü şınav çekmekte pek zorlanmıyorum :) profil fotoğrafımdaki benim bir ay önce 81 kilo idim şuan 72 ve tüm bunları şınav ve barfiks çekerek yaptım biraz azim ve beslenme düzeniyle herşeyi yapabilirsin :) şuanda oruç tuttuğum için geceleri şınav çekiyorum. tabi çok bir yararı yok ama en azından kas kaybetmemem için geceleride şınav çekmenin faydası olduğunu düşünüyorum :D ve şu arkadaşın çok yanlış düşünüyor evde çok fit bir vücut yapabilirsin bir çift dumbell barfiks barı yeterli olacaktır :))

Sayfayı Paylaş