Kürsüzüm, Nice Kürlüden İyiyim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gaddarkemal tarafından 28 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hepitopu 2,5 senedir body yapan kürlü bir arkadaşımın resmi elimin altında diyerek koydum. Sorana da anlattık resmimizin olmadığını. Hatta bu siteden çok özel bir kişiye son 1 senede çektiğim 300 küsur fotoğrafın kopyası bile olmadığı halde silindiğini de anlattım. Cümle alem benim resmim sandı o resmi, belki de haklı olarak ve bundan iki yönlü çok rahatsız oldum.İlki benim kolum ondan iyi diye, ikincisi ben böyle deyince milletin kafasında soru işareti oluyor diye. Herkes gibi bende beğendiğim bir resim koydum, demek ki tanınmayan bir pronun resmini koysaydım da ben sanacaklardı. Zoruma gitti benden kötü bir kolun benim olduğunun sanılması, benim değil o dedim bu seferde kolpacı gibi bakar oldular. Gülüp geçiyorum tabi ama koyuyor adama.

Benim o eski kullanıcı resminden daha iyi dönemimde daha kötü dönemimde oldu. İlerde de daha iyisi de olabilir yine askerdeki gibi eriyedebilirim. Hayat bu neyi getireceği belli olmaz, ama iyi kas hafızam var, genetiğimde alt yapımda sağlam çok şükür.

Ben de pro değilim ama 3-4 sene önce bu spora başladım ve çok iyi bulk, define bönemlerim oldu. Düzenli çalıştığım dönemlerde de kendime hiç acımadan çalıştım. Bir çok kişiden ileri geçtim. Ayrıyetten ben bugün öyle sulu yağlu bulklara girmeden definasyonu bozmadan ufaktan irileşmeye devam edip eskisinden de iyi olma yolunda ilerliyorum.
    Yani sıradan bir amatör VG'cinin üstünde kürlü bir kol bronzluğu ve damarı bir de Allah var inkar edemem gelişmiş biceps tricepsi var diye benden ya da bu sitedeki -bildiğim- kürsüz bir kaç kişiden daha iyi değil. Ayrıca bu sitedeki bir çok kişi şu an define değil. Define olup bicepsine biraz daha acımasızca girişen bir de talihi varsa benim gibi damarlanan kişiler o resimden iyi gözükür. Kürsüz mürsüz haliyle. Ayrıca bu sitede kendimi kıyaslayamayacağım profesyoneller var onlardan hiç bahsetmiyorum bile.

Ne desek boş gerçi..... aynası iştir kişinin lafa bakılmaz demiş Atalarımız. Bekleyin, Kalitemi koyarım ortaya.

Şu an foto imkanım yok ama olsaydı da şu an koymazdm yeni hedeflerim var. Ben moral için, ruh mastürbasyonum, ego tatminim için şu anki fotomu koyup 20-30 kişiden övgü almayı isteyecek adam değilim. Ayrıca motive olmak için onun bunun övgüsüne de yergisine de ihtiyacm yok. Ben yalnız başıma çalışırken nelerle motive oldumsa yine onlarla motive oluyorum.

Ben bırakın bi kaç seneyi, 7-8 ay body yaptı diye allame kesilen, erkenden at dopingi kullanıp şişen ona buna doğru bilgi ve çalışma tekniği yerine yalan yanlış cahilce steroid tavsiye eden iri kıyım çok hanzo gördüm. Hiçbirinin vücudu da yanıma yaklaşamaz, en zayıf halimle bile onlardan iyiydim. Bu iş sadece irilik ve kas yığını değil arkadaşlar. Bakın VG Yarışmalarında 90+lara değil de 90 kg ve 90 altına da bakın biraz.

Bu sitede bıraktım 7-8 ayı daha ömründe dambılı barı ilk defa görüp, bu sporun bırakın kritik bilgilerini püf noktalarını, temel bilgilerinden bile yoksun. Kendi bünyesini zerre kadar tanımayı bilmeyen bir insanın çıkıpta benim o resimle ilgili söylediklerime inanmaktan imtina ediyorsa, ben o insana buradan gülümsüyorum o kendini biliyor.

Böyle insanlardan yana dertliyim arkadaşlar.

hyper_

2. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    tony montana'nın define versiyonusun valla :)))

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    açtıgın başlıkla yazdıgın mesaj pek uyuşmuyor gibi geldi bana...yani ben daha farklı bir yazı bekliyordum...kürlü adamlar dedigin insanlar, hayatları boyunca hep yanlış ve terapisiz kürlerin altına girdikleri için kürden yararlanamıyorlar...o yüzden senin sloganın nice kürlüden daha iyiyim olmuş...o kürlüler kolpa kürlüler...esas kürlü alt yapısı olanlarda mevcut, o yüzden böyle bir kıyaslama yapman cok dogru değil...

sana kendimi örnek vereyim...2005 mayısta bu spora başladım ve steroidi gectim, cok az supplement kullandım çünkü supplement kullandıgımda kendimi iyi beslenmemiş gibi hissediyordum...cok yiyince kendime güvenim de artıyor, kendimi daha güçlü hisediyor ve daha cok gelişiyorum...günlük aldıgım protein miktarına gelince, forumdaki insanlarla karşılaştırılrsa cok iyi bir yerde oldugum kesin...hiçbirşey kullanmadan definasyon yaptım ve 9 kg verdim...cok güzel bir görünüm elde ettim ve bunu da direnerek yaptım...ben böyle haz alıyorum, başarının böylesi beni daha mutlu ediyor... ama kimileri var steroid kürleri yapıyor ve inanın ki ben öyle adamlara imreniyorum...adamlar gönül vermişler bu işlere ve iyice araştırıp, cok daha mantıklı, dogru kürler ile cok güzel estetik ve istedigim kütleli vücutları yapıyorlar...forumda adminler olsun, yöneticiler olsun küre karşı değiller ki!!! kendileri de yapıyorlar, ama bilinçli bir şekilde uyguluyorlar...kısacası, 3 günlük adamın kür yapmasına forum karşı...bozokaydın, andre,kuby81 in oldugu zamanlarda sen cıkıp " ya kardeşim küre ne gerek var" desen, adamlar sana gülmez bile...bu hala orda mı derler...ama şimdi profesyonel yazan neredeyse hiçkimse olmadıgı için herkes küre karşı bir mod da atıp tutuyor...istemiyorsan, cevap yazma adamın kürüne....eger dopinge karşı olunsaydı, forumda ona ait bir bölüm açılmazdı zaten...

bazı şeyleri ayırt etmek lazım..5 yıllık saglam alt yapısı olan adamla 6 aylık alt yapısı olan adam bir değildir...ben de şu ana kadar kür yapacagım moduna cok girdim ama bir türlü kısmet olmadı...bu ne zaman olur bilemem, ama yaptıgımda terapim şimdiden hazır...
    biraz daha alt yapımı saglamlaştırmak istiyorum aslında max verim almak için...ondan biraz daha bekliyorum acıkcası...yoksa, vücudum küre dünden hazır...

senin profil resmine gelince de, madem insanların öyle düşünmesinde rahatsız oldun ki ben senin söylediklerinin yalan oldugunu da düşünmüyorum...olabilir, insanlık halidir...o koldaki bir estetik hoşuna gitmiş olabilir ve sende koymuşsundur...bundan rahatsızlıgını sürekli dile getirmen senin yalancı oldugun hakkındaki düşüncelerin a rtmasına sebep verir...bunlar kafaya takılacak şeyler değil..en kötü ihtimal, yakında kendi resmini ceker, kendi profil resmini oluşturursun ve herşey burada çözümlenir..

Son düzenleme: 28 Ağustos 2008
    seductive, zuzu, Tripcan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış anlaşılmasın, dopinge kendi hesabıma karşıyım (o da şu an için çünkü benim zamaınında abi dediğim kürsüz ve küre karşı insanların da küre girdiğine şahit oldum, insan düşüncelerini, tercihlerini zamanla değiştirebiliyor.)

Yani doping konusunda nice kürlüden iyiyim derken bi kere proları bir kenara çekiyorum. Daha sonra "adam gibi kür yapan"ları bi kenara koyuyorum. Daha sonra senin gibi olan bilinçli insanları da bi kenara koyuyorum.

Ben zaten kolpa kürlülerden ve de bazı kürlülerden iyiyim. Yoksa bizzat biliyorum uzaklarda aramama gerek yok "Nice Kürlü Benden İyi "

Başlıkla metin tam uyuşmamış, ama yarın da çıkıp "hangi ilacı kullandın" diyecekler. Onun için şimdiden yazdım, ha kimseyi inandıramazsın. Kür kullanıpta itiraf etmeyen bissürü insan var, kullansam ama gerine gerine söylerim hiçte gizlemem.

Steroide falan karşı değilim, bilim çağında yaşıyoruz, ben hakiki acemilerin steroid kullanmasına karşıyım sadece. İsteyen istediği dopingi kullanır, hiçte rahatsız olmam ve kınamam, dünkü çocuk değiliz. Doping demek ölüm değil böyle cahil düşüncelere başta yine ben karşıyım. Ama dopingi düşündüğümde bunun sağlık sorunu yaratmasa bile genetik sorun yaratıp yaratmayacağı konusunda kaynaksız da olsa sezgilerim var. Yani bana birşey olmaz ama ya benim neslime bunlardan bi zarar gelir mi? Doping aldıktan sonra evlenip şimdi ortason sınıfa giden sağlıklı oğlu olan tanıdığım da var. Ama bunlar bu sezgisel kaygılarımı değiştirmedi. Doping kullanmayı da hiç düşünmedim zaten, bu spora 12 yaşında başlayanları gördükçe artık pro olmak için çok geç olduğunu düşünmüşümdür hep, dopingle ne işim olacak dedim. Gerçi ronnie vbç diyecek bazıları ama ronnie bu spora başlamadan önce de soba borusu gibi kolu olan adammış yanlış hatırlamıyorsam.

Bu foruma da girerken maksadım kalıcı olmak, girdiğim tek forum bu. Kafaya taktığım yokta, tahrikten rahatsız oldum.

Karasan bunu beğendi.
  5. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    ben de bir zamanlar çok düşündüm kür yapmayı eski salonumda bu sporu yıllardır yapan 33-34 yaşlarında ve 54cm kolları olan 16 yaşından beri bu sporun içinde bir abimiz vardı.. inanılmaz güçlü ve devasa bir fiziği vardı... o bench çalısırken salonda ağırlık kalmazdı ..prof değildi ama müsabaka niyetiyle hazırlansaydı inanıyorumki çok çok iyi dereceler alırdı ..biraz sehir efsanesi gibi oldu ama bana onu anlatırlarken bende 54 mü sallamayın arkadaşlar derdim bizim çocuklara..ilerleyen zamanlarda muhabbettimiz arttı ..fakat benim çalıştığım dönemlerde formsuzdu daha doğrusu geçirdiği karaciğer ameliyatından sonra 2 sene ara verip sonra tekrar başlamıştı.. ozamanlar bizzat kol ölçüsünün 49,5 olduğunu gözlerimle gördüm zaten ordaki salon sahibi ve çok eski arkdaşlarda doğruluğunu onaylıyorlardı sen bide eski halini görsen diye...anlattığım zat:)tan özenerek bende steroid kullanmaya karar vermiştim ama birkaçkez bu konu üzerinde muhabbet ettik ben bilinçlice yapmak istiyordum ..18 yaşlarında bilinçsizce steroid kullanmaya başlamış ve steroidler gözünde supplement gibi aldırış etmiyormuş..sonra bu steroid olayında biliçlenince nekadar çok hata yaptığını anlamış sonrasında nekadar bilinçlice kullandıysada ameliyattan kurtulamamış .. ben sigarada kullandığım için bana kesinlikle yapmamamı söylemişti sonra bende sigara yı bıraktıktan 1 sene sonra küçük birşeyler yaparım diyordum ancak çok kısa aralarla bıraktığım için kurtulamadım sigaradan bu yüzden steroid kullanmadım vs vs bu işi bilinçli yapan bir kaç arkadaşta da ufak tefek pürüz çıkınca kafam çok karışmıştı.... zira bununla beraber naturel 48 cm kolları olan ve hiç steroid kullanmamış ve supplement kullananlarla bile esprisine dalga geçen bir abimizde bizimle aynı salondaydı uzun bir süre ekür olduk ve onun naturel vücudu beni tamamen caydırdı ..ozamandan beri fikirlerim hala aynı steroid kullanmadan çoğu kürlü ve iyi vücutlardan(amatör) aşağı olmamak benim hedefim

6. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    gaddarkemal, yanlış anlama ama yazıların çok uzun okunmuyor pek. biraz daha kısa yazarsan okumak daha kolay olur.

gaddarkemal bunu beğendi.
  7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Huyum kurusun :D oldukça az konuşan biri olduğum için yazma imkanım olduğunda sanırım uzatıyorum :)

Bazen kısa yazılacak şeyleri de uzun yazıyorum alışkanlık işte ama bazen de uzun yazılar şart oluyor.

Sen gene de hiç bir uzun yazıyı kolay okunmuyor olarak görme, eğer yazıyı beğeniyorsan sonuna kadar oku. Benim yazımı demiyorum benimkini beğen ya da beğenme, ama beğendiğin her yazıyı sonuna kadar oku sıkıcı yerlerine de tahammül et.

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    pembe dbolleri ciklet gibi agzina atan tipler var, ondan sonra 20 lt. erikli su bidonu gibi geziyorlar, sana ozel degil ilac almayan bir suru tanidigm var onlardan iyi durumdalar, bu arada ben de ilaca karsi degilim, boy boy sipalari dizdikten sonra yapmakta bir sakinca yok :)

not: bi iki ay sonra forumda üçüncü senem olacakmis vay be yeni farkettim

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun cannabis 3. yılını taksimde havai fişek gösterileriyle kutlarız artık :lol:

İnsanın genetiği musait olmadıktan sonra hele bi de yanlış kür uygulaması yaparsa güzel bir vücuda sahip olmaması çok normal. Bu arada bazı başarılı kürlülerde evlendikten sonra küre müre tövbe ediyor, artık bana bişey olursa çağıma çoluğuma ne olur diye mi neden bilmem ama senin dediğinin tam aksine yani :)

Sayfayı Paylaş