kürek ve bodybuilding

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kürek takımına girdim haftada 4 kere antreman var. haftaiçi antreman 2 gün. koşu ve salonda 8-9 hareket ardaarda 3 set yapıyoruz mekik, ters mekik, komando dansı, step vs vs gibi. birde bol bol streching var. bazen değişiyor alternatif şeyler yapıyoruz mesela ergo çekiliyor. haftasonlarıda 2 kere göle gidiliyor. koşu ardından göle kayıklarla çıkılıyor 1-2 saat. artık antreman yeni başlayanlar için 5 gün oldu. salı çarşamba perçembe cumartesi pazar. Şimdi 4 kereyken sıkıntı yoktu. 4 kere kürek antremanı ve 3 kere ağırlığa gidiyordum.

5 gün için ne yapabilirim sıkıntı çarşamba günleri. Aslında antreman serbest. ergo çekmem lazım 50 dakika. Ama ya çift antreman yapıcam yada sırt ve omuz üstüne ergo yapıcam. Geçen denedim ama verimli olmuyor 5 dkda çok yoruldum. Ne yapıcam bilemiyorum. Küreğide çok seviyorum ağırlık ise hayatımın bir parçası haftada 2 ye düşüremem ağırlık çalışmayı ama bir alternatif bulmam lazım. Kürek olayı uzun vadede beni ne şekilde etkiler. Ne tavsiye edersiniz?

2. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bence kürek ile ağırlık sporu, overtraining için açık davetiye. Hem bacak, hem biceps, hem alt deltoid hem de sırt kanat kasları çalışıyor kürekte. Sanırım ODTÜ'desin, kürekçiler çok sıkı çalışıyorlar benim gözlemlediğim. O antrenmanlara bence pek ağırlık idmanı ekleme, belki bir gün göğüs olabilir.. Yoksa yarardan çok zararı olabilir.

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ağırlığı bırakırsam çok kas kaybı yaşarım kürek idmanları zor ama kondüsyon ağırlıklı en fazla sıkılaştırır . Sadece şeklimi korusam oda yeter ama o kadar antremana ağırlık girmek beni çok yormaya başladı. acaba günde çift antreman yapsam ne olur

4. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    işte o "çok yormaya" başlaması bence yeterli bir işaret sürantrene olmayla ilgili. İlle de ağırlık diyorsan bence kürek idmanlarını biraz hafifletmen iyi olabilir. Kürek idmanı kardio kadar bile olsa, ki kardio'dan biraz daha hallice, kas gelişimini yavaşlatıcı etkiye sahip, ağırlığı da eklersen iyice artar bu etki bence. Bir de beslenmenin ve uykunun önemi daha da fazla ikisi birden yapılacaksa.

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    beslenme çok iyi aslında yani bb yapınca çoğu kürekçi benim gibi beslenmiyordur. Mesela dün antreman yaptık koşu tamam sorun yok salonda yapılan hareketlerde çekiş hareketlerini yalandan yaptım. :) napıyım bugün sırt ve omuz gircem. vg çok önemli benim için ama bir yere kadar yani bench presste 10 kilo daha kaldırmışım çok güzel ama hayatımda neyi değiştiriyor. Kürek farklı, bir takım sporu bir sürü insanla bir aradayım hem kendimle hem onlarla yarışıyorum. Hele kayığa binmek ayrı bir keyif herkesin senkronize olması gerekiyorki başarıya ulaşılabilsin. Bana çok şey kattığına inanıyorum. BB ayrı tabi onunda kattığı şeyler var. Acaba supplement olayını ne yapsam iki spor birlikte olunca iş değişiyor belki supplement alarak biraz daha iyi olabilirim.

6. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    animal pak falan kesinlikle şart, bir de whey tabi. beslenme çok sağlam olmalı.

koşuyu da fazla abartmamak lazım ki geriye gidiş olmasın. Eğer a1 kapısına kadar koşuluyorsa hala, mesafe fazla demektir.

Sayfayı Paylaş