Küçük yaşta body sporuna meraklılar..!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Axe tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda bakıyorumda 13 ile 15 veya 16 yaş aralığındaki genç arkadaşlarımız body ile vicut yapmak istiyor. Bunu anlıyabiliyorum herkes gibi onlarda fit kaslı vicuda sahip olmak istiyorlar ama ben buna kesinlikle karşıyım.

Body sporunun kötü spor olduğunu söylemiyorum ama bana sorucak olursanız başlama yaşı 17 olması gerekir. Ne yazık ki ülkemizdeki herkes uzun boylu değil ama genç arkadaşlar boyda olsun istiyor. Adeleli kol uzun boy ve geniş bir vicut istiyorsanız bence body yerine basketbola başlayın.

thums:

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    allahtan o genç arkadaşlar senin gibi dar düşünmüyorlar.

BODYBULDER, WildRose ve Prometheus676 bunu beğendi.
  3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende genç yaştakı arkadaşlarıma dövüş ve savunma sporlarını önerırım

evde çalışmak ıstıyorlarsa flexor hocanın genc yaşlılar ıcın progrmaı var daha cok boy uzatmaya yönelık gerdırıcı hareketler ıcerıyor omrugaya dogrudan baskı eden hareketler yok programda.

her kişi tecrubelı olmaz her hocadan bılemez o yuzden erken yaşta başlayıp yanlış program uygularsak boyu etkıleyen hareketler koyabilir.

5. enzy

enzy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Vücut Geliştirme, Basketbol
    Yer:
    İstanbul
    Bende 13 yaşındayım ve yaklaşık bir aydır yapıyorum vücut geliştirmeyi ama aynı zamanda basketbola gidiyorum boyumda uzun sayılır 1.70 boyum 62kilom var gerçekten yapmamam mı gerekir yoksa bir zararı yok mudur? zararı olmadığını da söyleyen çok kişi var hatta uzamaya yardımcı olur diyorlar fakat zararlı oldugunu söyleyenler de var doğrusu nedir?:)

6. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28

Bunu dar düşünce olarak değilde bir tartışma konusu olduğunu düşündüğüm için paylaştım düşüncemi forumda.

7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    yani zıplayarak barfix çekerek yüzerek boy uzamıyor.bu forumda çok kez tartışıldı.belki sırf gençlerimizi ,çocukluktan bu spora başlatamadığımız için Türkiye'de vücut geliştirmenin hali ortada.çocukluktan itibaren futbol oynayan adamların da bacakları parantez gibi oluyor.o zaman kimseyi futbola yönlendirmeyelim.

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Ben 15 yaşındayım bu sporla 1 aydır uğraşıyorum böyle düşünenler varmıdır diye salona çekinerek gidiyorum. genetiğimin iyi oldugu söyleniyor boyumda 1.80 allahtan annem babam böyle düşünmüyor destek veriyor. buda spor ne var bunda? ben her sporu yaptım bunuda denemek istedim. zaten hocamızda ona göre program veriyor. ben neden altyapı oluşturmayım ? hayır yani buda futbol , gibi bir spor bu büyük sporu değil

9. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Seçimlerle yaşadığımıza göre sonuçlarla da yaşamalıyız.

10. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Ben 15 yaşından beri bu sporu yapıyorum şu an yaşım 19,20'ye az kaldı boyum 1.80 cm ben gidip de 15 yaşında değilde daha geç başlanılmasını söyleyenlere cevabım bu spora ben daha erken yaşta başlamamış olsaydım şimdiki kadar özgüvenli,disiplinli,sağlıklı yaşamaya özen gösteremezdim.Başlanmasına karşı olanları kınamak içimden çok geldi ama haklı oldukları birkaç nokta olabilir ama +ları -leri değerlendirmek lazım herkeste aynı etkiyi bırakabilecek değil bana +sı çok oldu -sileri +lar eklemeye yaradı diyebilirim benim için.Benim karşı olduklarını söyleyenlerde haklı bulduğum nokta bilinçsizce yapmak olur çünkü 15 yaşındaki bir insanın aklı 19 yaşında olduğu gibi yerinde olmayabiliyor ne desem iyi bir hoca denetiminde olmadan ve bilinçsizce yapıyorsanız sakatlanma ihtimalin çok yüksek benim yaşamışlığım var ama ağır değildi sonradan akıllanıp da adam akıllı yapmaya başlamıştım.Benim 15 yaşında spora başlamak isteyen kardeşlerime tavsiyem iyi bir hoca+bilinçli bir şekilde sporu yapmaları zaten iyi bir hoca gerçekten iyiyse sizi bilinçlendirir.Ayrıca 15 yaşında başlayan biri gidip de kötü bir hocaya denk gelirse gainerları,tozları aldırtmaya başlatmasına pek de şaşmayın derim ben yaş maş bakmazlar eğer o spora gelmişsen.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ağustos 2013
  11. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Basketbol veya benzeri sporlar boy uzatmaz yıllardır yanlış algılanan bir olay bu.

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende 15 yaşındayım o zaman Arnold neden 188? hemde öyle hareket ayrımı yapmadan.

basketbol oynayan uzar..
    vg cinin boyu kısalır...

bunlar mit gibi geliyor bana söylenen birşeyi 100 kere tekrarlarsanız artık gerçek sayılır derler.

bu işi iyice araştırdım. Çocuk vg yapıyor ama beslenemiyor protein kalsiyum vb. yok ondan sonra gelişemedim uzayamadım.

ya da çocuğun annesi 160 baba 170 çocuk 175 te başlıyor ve uzamamı engelledi diyor bu genetikle 190 mı olmayı bekliyor acaba?

150 kg ile deatlift yapılırsa tabiki uzama durur ona bi lafım yok..

Bende tam emin oluyorum birisi böyle bişey atıyo kafam karışıyo bırakın gönül rahatlığıyla yapalım şu sporu.

Ki hadi öyle diyelim 190 leylek gibi içi boş bi vücudun yerine 180 sağlam bir vücut derim. Aktörlerde 2 metre değil ( bknz : jason : 178 , scott adkins : 180 vin diesel : 182 )

birde futbol boyu kısaltır derler onu unuttum futbolcuların %50 si 180 den fazladır. Arkadaşım 11 yaşından beri oynuyor 181 boyu .

Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  13. umiTurko

umiTurko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Basketbol oynuyorum , basketbol için vücut çok önemli cılızlar yıkılırken kalıplılar da atletik olamıyor. Bence her spor için biraz güce ihtiyaç vardır. İlla ağır çalışmak değil ama çalışmak lazımdır.

Ama çoğu da ergenlik döneminde dişilere güzel görünmek için bu spora merak salıyor.

14. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

öyle yapanlarınkinin pek de uzun ömürlü olduğunu görmüş değilim açıkçası fakat ergenlik dönemini kapsadığını hiç sanmam 40-50 yaşına kadar genişletmekte pek mümkün olur bence ama ergenler daha belirgin bir şekilde belli ediyor olabilir niyetlerini.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ağustos 2013
  15. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Çocukları bu spora teşvik edeceklerine soğutuyorlar. Sonra vay efendim neden vg ye spor gözüyle bakılmıyor

Sayfayı Paylaş