Kötü notlar vs Ultra Kötü Notlar vs Ego vs Hoca

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Dying Breed tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Konuyu açmamdaki maksat okudukça anlayacaksınız.... makine teknik 11.sınıf öğrencisiyim ve her neyse gelelim anlatmak istediğime...
    beyler 11 yıllık okul hayatımda böylesine lanet olası notlar almadım.Geo 20 mat:0 diğerleri ne olacak artık kafa yoramıyorum..(Diyeceksiniz birdefa 0 alsan bişey olmaz doğru olmazda ama anladığım anlayabileceğim ders kalmadı)
    Öte yandan gelelim hocalarımızdan dersi tüm sınıf anlamıyorsa, ''siz çalışmıyorsunuz benim dersimi dinlemiyorsun ben 4x4'lük hocayım'' diğen zihniyette insanlardan hayata hazırlık için bişeyler bekliyorum...Aklıma gelmişken sınıf ortamından da uzun uzun bahsedeyim..

Sınıf ortamını artık öyle bir fesatlık atmosferi bürümüşkü çocuklar ''ben onu nası geçerim nası geçerim'' derdinde aslında bu güzel bi oluşum sınıf içinde rekabeti arttırır ama:
    Hocadan daha fazla performans notu alacam diğe hocanın her anlatacağı konuya biz bunu zaten biliyoruz diğen 7 kişilik VİP öğrenci diğe tabir ettiğim ögrenciler var.Fazla akıllı kitle.Bu 7 kişi yüzünden 2 veyha 3 ders saattlik bir konuyu 15 dk gibi kısa bir sürede bitirebiliyoruz...
    Hoca soruyor bu elit gruba:
    -Oğlum anladınmı
    +Evet
    -Çocuklar bu konuyu geçen sene gördünüz anlatmayacam
    +Evet
    -Sınavlarda extra yardım yok siz çok çok iyi bir sınıfsınız.. ve o 7 kişi aynı anda
    +Evet hocam haklısınız...

Artık bu ders anlatım sistemi yüzünden zaten 1 gr ders dinleme isteğim vardı onunda içine ettiler.Okul okumuş okuyan cart-curt insanlar bilir hocaya laf anlatılmayacağını.Hocanın işine hangi sistem iyi gelirse onla devam eder.Sınıfın bu 7 kişilik ya da daha fazla olan kitlesi yüzünden bu sene sınıfı geçebilirim ümidim bile bitti..Herkez kendi menfaatine TAPAR hale gelmiş.Kimsede anlayış kalmamış.Sınıfın iyi olduğunu bilen hocalar dersteki bir konunun fazla detayınada girmekten kaçınıyor çünkü bu onların işine geliyor...Yani bu tür çocuklar hocalar vardır sizin çevrenizdede ama bu kadarına pes.!!

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hayatın küçük bir özeti :) . yapabiliyorsan okul değiştir...

ByVendetta bunu beğendi.
  3. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Neden hocalara minnet ediyorsun ki kendi kendine halledebilirsin istedikten sonra kaynak edin online dersler var birden cok yayin var bunlari al elinin altina hepsini ogrenecegim de basla calismaya kendine hedef koy mantigi kavrayarak ogrenmeye calis kendi kendine ugrasarak didikleyerek bir dersi ogrenmeye calismak universitede de isine yarayacak cunku orda kimse Sana hazir bilgi vermeyecek sen arastirarak ogreneceksin daha da olmuyorsa da ozel ders green uygun bir hoca Veya ogrenciden takildigin dersler icin yardim istersin

Sayfayı Paylaş