Köprücük Kemiği Sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Fitmen_ tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fitmen_

Fitmen_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 hafta önce halı sahada sağ omuzumun üzerine düşmem sonucu sağ köprücük kemiğim kırıldı.. Doktora göründüm ve sekiz bandajı uygulandı.. O Günden beri düzenli olarak doktora gidiyorum ve röntgenli kontroller yapılıyor.. Geçen gün gittiğimde doktor kemiğim kaynamaya başladığını ve 10 gün içinde kaynayacağını ve bandajı çıkarabileceğim söylendi.. Şu anda da iyi hissediyorum fakat merak ettiğim bu benim yaptığım sporu nasıl etkileyecek? Malum yaz ayındayız havuz yada denize gittiğimde yüzebilecekmiyim ? veyahut fitness&vücut geliştirme sporuna devam edebilecekmiyim yada ne zaman başlayabilirim? Siz değerli üyelerden yorumlarınızı,düşüncelerinizi varsa önerilerinizi bekliyorum.. Şimdiden Teşekkürler..

2. trlanger

trlanger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    merhabalar öncelikle. Benimde sol köprücük kemiğim kırıldı. Yaş ağacı kırığıydı.
    Tam olarak ta kaynamadı. Biraz üst üste kaynadı tabi bir problem değil birazda iri olduğum için belli olmuyor. Büyük bir ihtimal iyi ısınmadınız bende idmana ara verip ısınmadan girince benimde kırıldı. 5 ay geçmeden judo idmanlarına tekrar başladım 6.ayın sonunda yani şuan ağırlık çalışmaya başladım. O bölge biraz zayıf. Omuz olsun trapez olsun göğüs olsun... 3. ayda sizde yavaş yavaş başlayabilirsiniz çok hafif ağırlıklarla. Eğer ağır çalışırsanız ağırlığın çoğu kas yerine kemiğe biner ve tekrarlayabilir. Bu arada ilerde bir sorun olusturmuyor sadece butterfly hareketini yapmanı tavsiye etmiyorum. Çünkü kolları açtığın için oraya fazlaca yükleniyor ve ağrı yapabiliyor. Geri kalan hiç bir şeyde bir sıkıntı yok. 1 yıl geçince de eskisi gibi her türlü çalışabilirsiniz. Sorunuz olursa bununla ilgili özelden sorabilirsiniz

Fitmen_ bunu beğendi.
  3. Fitmen_

Fitmen_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum,sağolun..

Sayfayı Paylaş