KÜRLEMİ YOKSA KÜRSÜZ MU DAHA FİT BİR VUCUT

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve metugok tarafından 10 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    benim bildiğim bundan 1000-1500 yıl önce yunanlı sporcular kur nedir bilmiyorlardı ama vucutları yapılan heykellere göre iyiymiş bizde kürsüz böle olabilirmiyiz ....

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    fit olmak ıstıyosan kure gerek yok hayvanı bır vucut ıstersen kure gerek var

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    mitolojileri gibi yunan heykellerinde de abartı var tabi... zeus heykelindeki hacim ve simetriyi yakalamak çoğu insan için kürle bile zor :) ama o tanrı diyen çıkarsa bilemem artık :lol:

4. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    hehe valla iyi cevap daffy ...

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Zeusların falan bile, ne kadar abartı da olsa bellerini kalın ve yağlı yapmışlar :)

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    demekki o çağlarda o heykellere benzer insanlar vardı ki heykeltraşlarda öyle mükemmel heykeller yapabilmişler. anatominin ve fizyolojinin pek bilinmediği o dönemlerde her kasın ayrıntılı bir şekilde heykeller üzerinden gösterilmesini nasıl açıklayabiliriz yoksa. buda gösteriyorki kürsüzde mümkün ama sabır gerekir. bir heykeltraşın heykeli şekillendirmesi gibi sabır gerek....

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

o çağlarda yapılan en ünlü heykel dünyanın 7 harikasından biri kabul edilen zeus heykelidir ve bu heykelde zeus kaslı olarak gösterilmemiştir, daha önce bahsedilen son dönemlerde yapılan illüstrasyonlardır, yaşanan çağ ne olursa olsun bir insanın ronnie coleman kıvamında dolaşması pek akla yatmamaktadır.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Daffy´nin bahsettigi heykel sanirim bu:

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul

Edit: Despo hotlink yaptın galiba ilk seferde, ondan bende forumun hesabına yüklemiştim tam, sende imageshack'e yüklemişsin :)

10. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    resimdeki adamlara bakarsanız hemen hemen hepsi kaslı bir sekilde tasfir edilmiş zeus ise Rick Flayer gibi yaslı ama kaslı kalmayı basarmış karın kasları hala yerliyerinde hehe...

11. pitbullw

pitbullw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kasap deri
    Yer:
    AMASYA
    benim düşüncem bi insanın yapısına göre belli bi noktadan sonra gelime duruyo ondan sonra kür gerekiyo ama duyduguma göre yunan adalarında bi bitgi türü var imiş oda testesteron salgısını yükseltiyo imiş ondan dolayı bu adadakiler daha kaslı oluyo imiş tabi bana anlatılan dogru ise

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Son dönemlerde yapılan illüstrasyonlarla neyi kastediyorsun yani orjinal zeus heykeli bu resimlerde gördüğümüz gibi değilmiymiş :?: .

Kür le fit olmayı ben pek ilişkilendiremedim ama neyse, kürle fitte olursun eşşek gibide olursun bu senin amacına bağlı, steroid hile yapmaktır neticede süreci hızlandırır değil mi.

Sonuçta o heykellerdeki tasvirler günümüz profesyönel body ciler gibi değil, türklerde olduğu gibi yunanlılarında ata sporlarından biri güreştir, bakınız sizce Ahmet Taşçı kür mü yapıyor, adamın baklavaları çıkık ve hatta şöbiyet büyüklüğünde heykellerde çokta öyle ronny colleman vari bir özellik göremedim :D.

Yinede bu eski tasvirlerde öyle belirgin karın kaslarının olması düşündürücü bu adamlar mekik çekmeyi falan nereden bilecekler birde gerçekten fit ve atletik yani yağ oranları da az, belkide bu eski olimpiyat oyunlarına hazırlanırken gerçekten güzel idman yapıyorlardı :roll: .

13. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    neyi kastettiğim açıkça belli, golfçüler bile kür yaparken sen daha güreşte kür olur mu canım sorularındaysan peynir domatesle kas yapmaya da inanırsın :roll: hem senin görememen aşırı kaslı heykellerin yada resimlerin olmadığını göstermez tabiki

ayrıca bugünkü bodycilerin hacimleri bazı programlar kullanılarak anatomiye uygun bir şekilde arttırılabiliyor, ileride gelişen ilaç teknolojisiyle öyle bodyciler çıkınca bahsedilen programlarla yapılan resimlere bakıp o zamanlar böyle adamlar olmasaydı çizilemezdi ki mi diyeceksiniz :? ;)

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kür konusunda haklısın bunlar benim bilmediğim şeyler değil, insan halk arasındaki genel inanıştan ve sporcuların bu konudaki iki yüzlülüğünden etkileniyor biraz.

Söylemek istediğim son zamanlardaki illüstrasyonlardan nasibini almamış atletik heykellerde var, arkeoloji müzelerini gezerken görüyoruz öyle değilmi ;) .

15. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    vardır tabiki her sanatçının yorumu farklı sonuçta

16. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Benim aklımın almadığı konu şu piramitlerdeki tonlarca ağırlıktaki bloklar.Bunlarla piramitleri oluşturan kolların 50 cm den aşağı olacağını düşünmüyorum,o zamanki insanların genetik sınırları daha fazlaydı belki de kim bilir?

17. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Bende buna katılıyorum Topkapı sarayındaki müzede padişahların elbiseleri,giyim eşyaları, vb gercekten ilk defa görünce şaşkınlık gecirmiştim gercekten cok uzun boylu,güçlü,acayip yapılı insanlarmış,eski pehlivanlarımızı anlatmaya gerek yok,roni moni yanlarına yaklaşamaz :) Nesil olarak gittikce küçülüyormuyuz yoksa,insanın kafasına takılıyor.

18. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    4. muratın 40 kiloluk bir topuzu olduğunu ve bunu çok kolay kullanabildiğini biliyormuydunuz ...
    düsünsenize at üstündesiniz tek elinizde 40 kilo...

19. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış tespit. Müsabık olmak istiyorsan küre gerek war.

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şuna ne dersiniz; 1. murat'ın (yanlış hatırlamıyorsam) ok attığı yay ını çağımız insanlarından ancak birkaç kişi gerebiliyormuş, istanbul boğazıdan bir yakadan bir yakaya ok atabiliyormuş o yay la. Kullanıcı imzamdaki modelde bir yay(geleneksel osmanlı yayı)

Sayfayı Paylaş