Jorboy

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Adrenalinqwc tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tarihçe :
    1993 Yılında Türkiye'de çıkan ve henüz tam olarak yayılmamış olan bir savunma sanatıdır . Nereden Geliyor derseniz 1993 Yılında Ankara'da Bir Grup gencin yapmış olduğu ve orada Beğeni kazanan bir Spor Sanatıdır. Henüz Yeni olması sakın aklınıza uydurma gibi şeyleri getirmesin . Çünkü Jorboy Sanatı Yakında Dünya'nın büyük sanatlarından olabilir bence ... Çünkü bu sanat sadece İnsana karşı savunmayı ve karşınızdaki rakibi etkisiz hale getirmeyi amaçlamıyor. Bunun yanında Teknolojinin de getirdiği bazı yenilikleri kullanarak yeni aletler üretmek ve onları kullanmayıda amaçlamaktadır ....

JorBoy Silahları Nelerdir ?

JorBoy Silahları aslında belli bir çerçevesi ve sınırlandırılması yoktur. Ancak sadece karşınızdaki kişiyi etkisiz hale getirecek yani kişiyi öldürmeyecek etkide olması gerekiyor. JorBoy u ortaya çıkaran kişiler genellikle Doğadaki aletleri yani odun v.b aletleri kullanıyordu. Ancak içlerinden biri kullanmak için ateşli bir alet yaptı . Bu alet ateşlendiğinde rakibe çok fazla zarar vermiyordu. Ancak rakibin sizin peşinizde olmasını engelleyebiliyordu. Bu silahın da yapılışını sizlere göstereceğim ...

JorBoy Eğitimleri Ülkemizde Varmıdır ?

JorBoy Tarhiçe de bahsettiğim gibi zaten Türkiye'de ortaya çıkan bir Spordur. Bu Sporu geliştirmekde yine bize düşüyor... Nasıl Bir Japonyalı Geleneklerini devam ettiyor ise bizde Bu avantaja sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum ... Bu amaçla eğitim kurumları internetten bir site aracılığı ile açılacaktır. Ancak şimdilik Videoların hazırlanmasından dolayı henüz JorBoy internette çıkmamıştır. Ancak Ben Ankaralı olduğumdan biliyorum JorBoy şuan Dışarıya çıktığımda Polatlıda v.b ilçelerinde dahi bilinen bir spor dalı ...

- JorBoy Ne Giyer ?

JorBoy u ilk ortaya çıkaran kişiler bu sporu ajanlık olarak kullanmışlardır ... Çok çevik yapıları olmalarından dolayı rakibe gözükmeden iyi bir kamuflaj ile Ninja taktiğini kullanır ve içeri sızar bilgi toplardı ... Ancak günümüzde bunun için kullanılmaz ... Rakibi etkisiz hale getirmek ve Rakibin karşısında en hafif veya yara almadan kurtulmaya çalışır ... Ayrıca yaratılık sayesinde gelişen ve dahada gelişmeye devam eden silahlarını kullanır ... JorBoylar altına bir eşorfman giyerler ... Bu eşorfman iki renk de olabilir ... Ya Siyah Yada Beyaz ...Üzerine ise Bir T-Shirt Giyebilirler Bu T-Shirtün rengini Beyaz veya siyah olarak değişebilir ... KAfalarında da Siyah bir şapka olur ...

Örnek JorBoy Takımı .... Siyah Eşorfman Üzerine Siyah T-Shirt ve Siyah Şapka ...

2. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sanatın etkilendiği sanatlar nelerdir.Umarım cenk sanatı gibi bir şey değildir bu :) Kim buldu,adı sanı nedir? Dövüş sanatlarına yeterliliği nedir.Merak ettim.

video,resim birşeyler koymalısınız ki kuru kuruya reklam yaptığınızı düşünmeyelim.

3. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Haklısınız ... Video ve resim şuanda yukarıda söylediğim gibi daha hazır değildir ... Site yayınlayacakki bende burda yayınlayabileyim ... Yoq merak etmeyin cenk sanatı gibi birşey değil ... Bu kültür Ninja kültüründen hızını ve tekniğini almış samuray tekniği ile birleşmiş boks kültürü diyebiliriz :) Yani hem yumrukların konuştuğu hem de aletlerin konuştuğu bir sanat dalı . Kim buldu derseniz Arkadaşlarımın anlatmalarına göre Ahmet adında biri bulmuş sanırım ... Yeni bir tarz bulmuş ve bunu arkları ile paylaşmış ... Herkes beğenmiş ve bize kadar geldi .... Bende Türkiyeye duyurmak isterim ... Tabiki Yeni Joyboylar gelirse çok seviniriz ... Sporu geliştirmek gerekiyor ... Resim ve videolarıda en kısa zamanda yerleştiririm ... Kendi çekimlerimide yaparım yakında....

4. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

Ahmet adında biri bulmuş demek :)

Buraya bu yazıyı yazmanız kesinlikle reklam vs. gibi bir amaç aramıyorum.Kesinlikle iyi niyetinden kuşkum da yok ama bence oturmuş ne olduğu belli sanatlar varken,bu tarz harmanlaşmış,bulanın bu işteki yeterliliği belli olup-olmayan sanatları öğrenmenin de alemi bence yok.Ama tabi benim görüşümdür bu.Kimseyi bağlamaz.Sizin sanatınıza da saygı duyarım.

Gene de size iyi çalışmalar.

Video eklerseniz de nasıl bir şey olduğunu inceleyebiliriz.

5. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bulanın bu konudaki yetersizliği önemli olan değil önemli olan bizim bu sanatı geliştirerek geliştirilmiş bir Türk sanatı yapmak ... Belki bulan pek bilmiyordu veya biliyordu ... Belki de bir uzamndı ... Ama benim isteğim Bu Sanatın geliştirilerek bi Türk sanatının oluşturulmasıdır... Bu konuda Türk uzamnalarına güveniyorum ... Bir çıkış var size video ve resimlerde yayınlayacağım ... Ama gerçekten böyle bir akım bence güzel olur .. JorBoy olmak isteyenler benimle iletişime geçebilir ... Türkiyenin neresinde olursanız olun yardımcı olabilirim ... İnternetteen resim ve videolar aracılığı ile geliştirebiliriz die düşünüyorum ... Bu arada teşekkrüler :)

6. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    jorboy.azbuz.ekolay.net

Site Hazırlanıyor Arkadaşlar buyrun girin ...

7. Adrenalinqwc

Adrenalinqwc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aranızda JorBoy olmak isteyen varmı ?

8. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Şu haliyle ciddiye alınacak yanı yok.

Hangi samuray tekniği, (yoksa teknikleri mi demek istedin ?) Ninja kültürü, boks "kültürü " nedir?
    Bu Ahmet ve arkadaşları nicelerinin ömrünü verip nail olamadığı disiplinlerde ne kadar aşmışlar ki kendi melez savunma sanatlarını ortaya çıkarmışlar?

Bunları suçlamak için değil ilk bakışta göze nasıl göründüğünü belirtmek amacıyla yazıyorum. Daha videolar ortada yokken "kim bunu öğrenmek ister" demek için erken.
    Umarım gerçekten özgün, taklit olmayan, yukarıdaki senteze uygun tekniklerin gösterildiği videoları paylaşırsın da yazdıklarının ciddiye alınacak yanı olur. Tekniklerin hangi disiplinlerin hangi okullarından devşirildiğini, eğitmenlerinin yeterliliklerinin nereden geldiğini vs. de belirtirsen iyi olur.

Sayfayı Paylaş