Jinekomastimiyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bassy tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar 3 4 aydır bu sporla uğraşıyorum yağ oranım oldukça yüksek ben %20 %25 arası tahmin ediyorum.. fotoğraflarımı ekledim göğüslerimde yağlanma var.. sizce jinekomastimiyim? Boy 1.89 kg 91

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      12 KB
      Görüntüleme:
      469
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      13,8 KB
      Görüntüleme:
      406
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      16,6 KB
      Görüntüleme:
      418
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      29,6 KB
      Görüntüleme:
      446
  2. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Pek oyle gibi durmuyor ama baya kilolu oldugun belli diyet yapmalısın ve tedbiri elden bırakma doktorada git

3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    valla buna biz karar veremeyiz çok kafana takma ama cok kurcalıosa kafanı bı doktora görun

4. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için teşekkürler başka yorumu olan yokmu?

5. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş aynı sorun bendede var doktor'a gittim ve merak edicek bişey yok dedi bu olay erkeklerin ergenlik döneminde %50'sinde görülür dedi. 18-19 Yaşlarından sonra bişey kalmaz ama eğer olur birşey kalırsa kafana takma ameliyat ile düzelebilir demişti. Kafana pek fazla takma yanı aynı sorun bendede var.

6. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi şöyle bir sorun var ben 21 yaşındayım :) Şuan kardio yapıyorum.3 cm kadar bel incelttim ve devam ediyorum şuan boy 189 belim 95 siz düşünün yağ oranımı :). Eğer çok yağlı olduğum için öyle görünüyorsa düzelecektir..Düzelmezse ameliyat olıcam sanırım.İş yoğunluğu sebebiyle doktora vakit bulamıyorum. Onun için ilk önce siteden arkadaşların incelemesini istedim ama pek rağbet yok :)

7. onurettin

onurettin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu sorunu yaşayıp ameliyat olmuş biri olarak biraz bilgi sahibiyim. Film çekilmeden birşey söylemek çok doğru olmaz ama pek de jinekomasti gibi durmuyor. Jinekomastinin 3 seviyesi var. Hafif-orta-yüksek. 2 de türü var. Biri sadece yağlanma diğeri meme dokusu. Sadece normal yağlanma ise yağ yakımı ile düzelebilir fakat meme dokusu ise önce hormon tedavisi sonra ameliyat gerek. Ameliyatı da ya liposuction ya da klasik keserek yapıyorlar.
    Malesef, doktorların bir kısmı tamamen tüccar zihniyetine sahip olduğu için her gelen vakayı hemen ameliyat ediyorlar, yağ yakmayla geçmez diyorlar. Konuya takıldıysan gidip film ve test yaptır. Yağlanma mı yoksa hormonal mi öğren ona göre hareket et.
    Ama durumunda vahim bir hal yok bence, önce yağ yüzdeni iyi bir düşür derim.
    Ameliyatın da çeşitli sorunları olabiliyor, asimetri gibi.

8. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ dokusu olduğundan kesinlikle eminim ama jinekomastidenmi kaynaklanıyor yoksa fazlı yağlı olmamdanmı o kafama takılıyor.. Şu an diyetteyim ve sıkı bir kardio uyguluyorum.. bakalım 1.5 ay sonra ne durumda olıcaklar ona göre doktora başvurucam..
    Daha önce 100 kg dum hiç spor yapmadan 78 e kadar düştüm. şuanda 88 kgum.. sanırım spor yapmadan zayıflamanın bıraktığı izler bana..

9. kelly1009

kelly1009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Telaşlanmana gerek yok. Ben jinekomasti mağduruydum. Ameliyatı oldum gayette mutluyum şuan . İstediğimi giyiyorum . Ama sakın ameliyattan sonra "DÜMDÜZ" bi şey beklemeyin. Bende hafif kilolu bi insanım. Jinekomastinin verdiği göğüs gider ama yağdan kalan göğüsü alamazlar . Liposakşın mıdır nasıl yazılıyo bilmiyorum nasıl yazıldığını ama ondan sonrada ufak bir şişiklik kalıyo 1 ay kadar. Ameliyatlık bir durum söz konusu değil . Ama çok kafanı takıyorsan bunun atletleri var giyince dümdüz gözükür.
    Ama bu işin en doğrusu gidip doktordan hormonel tahliller + göğüs filmi çektirmek.
    Arada garip doktorlar çıkabiliyo :D Bir tanesi testis ultrasonu istedi nasıl kaçtığımı bilemedim :D
    İyi bayramlar :D

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Üye Fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

11. denizzz

denizzz Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38

Bunu net olarak ultrason belirler fakat jinekomasti var gibi görünüyorsun korkarım. Memelerin uc kısmını sıktığında eline sertlik geliyorsa bu malesef böyledir.

12. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    benimde seninkinin aynısı görüntüm vardı.
    1 ay önce genel cerrahiye gittim fiziki muayne,ultrasonagrafi ve tahliller sonucu jinekomasti olmadığım anlaşıldı.
    Doktora görüntüden rahatsız olduğumu söyledim.İstersen plastik cerrahla görüş dedi.
    Plastik Cerraha gittim.Çok az dedi.Bunun için burda ameliyat yaparsak yazık olur,göğüsünde iz kalır dedi.Çünkü hastanede liposakşın cihazı yokmuş,normal ameliyat yapabilirz ancak dedi.Liposakşınada gerek yok dedi.Bu kadar küçük bir şey için dünyanın masrafı yapmana gerek yok dedi. Yağ oranını azaltıp,göğüs kaslarını geliştirisen düzelir dedi.

Eğer kafana çok takıyorsan doktora git için rahat etsin :)

13. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    talihsiz bir kaza geçirdim, ayak fibula kemiğim kırıldı,va bağlar koptu 6 ay spora ara verdim, önümùzdeki yaz kardio ile göğüsleri halledecem inşallah.

Sayfayı Paylaş