1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Jinekomastimiyim ???

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve reCis tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. reCis

reCis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    18 yaşındayım. boy 1.77 kilo 85

Yaklaşık 7 aydır bir ögrenci yurdunda öss maratonundayım. Herhangi bir spor hatta yürüyüş bile ne yazıkki yapamıyorum. (ye iç ders calıs uyu programı yurttan dısarı dahi cıkmadım)

2010 şubatta 120 kiloydum agustosa kadar 40 kg verdim. Hareketsizlikten ve sporu bırakmamdan ve yurt yemeklerinden dolayıda 5 kilo almış durumdayım.

Üniversite sınavı haftaya bitiyor ve ben vucudumu düzene sokmak istiyorum. Göğüslerim yaklaşık 4 yıldır şiş durumda. Kilo olarak düşünüyordum evet kilonun cok etkisi var ama jinekomasti ihtimalide var. Sıkınca bastırınca herhangi bir acı hissetmiyorum.

Ve vucudum kilo almaya cok meyilli. Yani 2 gün dikkat etmesem bir şişlik geliveriyor. Kuzenimle kendi çapımızda bir test yapmıştık. 2 hafta aynı besinlerle beslendik aynı saatlerde uyuyup uyandık aynı saatlerde gezdik. sonuç o 1 kilo verirken ben 1.5 kilo aldım.

Ayrıca vucudumda aşırı bir sarkma problemi var.
    duh

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 18 Haziran 2011
  2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    acil nolvadex al

3. reCis

reCis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sınavdan sonra (1 hafta sonra) doktora gidecektim. Estetik cerrahiyemi gitmeliyim. Novaldex ile geçicekmi, önlem içinmi nedir acıklarmısınız.

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Acil doktora gözükmeni öneriyorum.Meme kanseri olma olasılığı bile olabilir.Jinekomasti de 1 yıl içinde bir geçme olmazsa kanser olasılığı da olma ihtimali artar.Dediğim gibi doktora gözükmeni tavsiye ediyorum.Geçmiş olsun.

Son düzenleme: 18 Haziran 2011
    berkay1 ve reCis bunu beğendi.
  5. reCis

reCis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hangi bölüme-doktora muayne olmalıyım.

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,Genel cerrah veya plastik cerrah bakıyor.Yalnız şunu da belirtiyim ani kilo veren insanlarda bu tür durumlar memelerde sarkma olabiliyor.Ama yine de bir doktora gözükmen her zaman için iyidir.Geçmiş olsun.

reCis bunu beğendi.
  7. reCis

reCis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim. Peki bu ameliyatlarda iz kalıyormu, ameliyat sonrası vucut geliştirme sprou yapılabiliyormu bilgisi olan varmı.

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. Peki bu ameliyatlarda iz kalıyormu?

Yardımcı olabildiysem ne ala.Bişey değil.Liposuction yapılan vakalarda herhangi bir iz kalmazken, doku çıkartılması gereken durumlarda, memenin kahverengi kısmının alt yarısından yarımay şeklinde bir kesi yapılır ve bu kesi iyileştiğinde çok az oranda iz kalır. Deri çıkartılması gereken nadir durumlarda ise iz kalacaktır.
    Alıntıdır(estetikcerrahi.com)

Ameliyat sonrası vucut geliştirme sporu yapılabiliyormu bilgisi olan varmı?

Evet yapılabilir.Yalnız ameliyat olduktan sonra ilk 8 haftalık süreçte egzersiz yapmaman gerekiyor.Sonra yavaş yavaş egzersizleri yapmaya başlarsın.Bu ameliyat vücut geliştirme adına bir sorun teşkil etmiyor.Yani ameliyat olduktan 8 hafta sonra vücut geliştirme yapabilirsin.

reCis bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    nolvadex yada farklı antı estrojenlerıun kullanımı bu tıp bır durumda jınekomsatıye ıyı gelmez .

evet buyuk ıhtımal jınekomstın var en kısa zamanda bır doktora gorunup amelıyat ıcın gun alman en ıyısı olur

reCis bunu beğendi.
  10. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Boşuna Nolvadex'e para verme.
    Nolvadex kür sırasında fazla östrojen salgılanmasından dolayı Jino oluşumunu engellemek için kullanılır.
    Oluşumunu tamamlamış Jino'nun tek çözümü AMELİYAT'dır.

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ne kadar çabuk reçete yazıyorsunuz anlam veremiyorum siz kimsiniz neyi biliyosunuz uzman mısınız doktor mu ne kadar saçma insanlar türedi anlam veremiyorum artık.

ARkadaşım senin durumun normal değil. Sitedeki jinekomasti fotoğraflarına çok benziyor. Doktora görünmen lazım. Jinekomasti ameliyatından sonra body yapılıyor diye biliyorum ama yine bir sorarsın.

camkinoz_61 ve kaka bunu beğendi.
  12. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Aynen ya ne çabuk reçete yazdın hogan ozaman jinekomasti olan bütün arkadaşlar ameliyat olmasına gerek yok acil nolvadex alsınlar :D
    Arkadaşım benim bir arkadaşım jinekomasti ameliyatı oldu 1 ay sonra body e başladı doktor 15 gün sonra yapabilirsin dedi aslında plastik cerrahiye görünmeni söylerim hemde en erken vakitte

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hogan insanların sağlığı hassas bir konudur ve forumda çok fazla yeni üye var..
    insanların sağlığını riske atacak mesajlar yazmak kurallara aykırıdır..
    bu konudaki ilk uyarın!

14. 3mehmet3

3mehmet3 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun kuzenimdede vardı,ani kilo verimlerinde bu şekilde bel yada göğüs çevresinde yağlanmalar olabiliyor.Jinekomastiyi karıştıran arkadaşlar var jinekomastinin fazla yağla felan ilgisi yokdur tamamen hormonal bir durumdur.Sizdeki göğüs büyüklüğünün şu an kesin olarak jinekomasti olduğu kesin uzman hekim tanısı konulmadan söylenemez.Dediğim gibi dengesiz kilo verimlerinde vücut bu şekilde lokal olarak yağlanmalarda bırakabiliyor sizdeki gibi,bu şekilde bir yağlanmada olabilir.O yüzden doktora görünmenizi tavsiye ediyorum.Bu arada bazı arkadaşlar derhal doktora git,aman gitmezsen öleceksin,aman çok geç kalmışsın gibi yorumlarda bulunmuşlar,hiç o laflara bakma jinekomasti bile olsa o kadar büyütülecek bir hastalık değil tedavisi kesin ve kolaydır.İyi forumlar...

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    jınekoamstı gı ı duruyor meme ucları buyuk sarkmalar ıcın ve jınekomastı ıcın doktora gorunun en saglıklı bılgıyı kendısı verıcektır amlıyatta ız kalmaz kalıcak ız jınekoamstının yanında dagla dere kadar fark olur:)

16. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Estetik müdahale şart ne kadar spor yaparsan yap bir yere kadar düzeltebilirsin. Bunu söylemek için doktor olmaya gerek yok görünen köy klavuz istemez.

17. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    3Mehmet3 Bu arada bazı arkadaşlar derhal doktora git,aman gitmezsen öleceksin,aman çok geç kalmışsın gibi yorumlarda bulunmuşlar,hiç o laflara bakma jinekomasti bile olsa o kadar büyütülecek bir hastalık değil tedavisi kesin ve kolaydır

Senin kuzenin de var iyileşti kolaydı diye herkeste aynı olacak ve kanser riski taşımıyor diye bir şey söyleyemeyiz ayrıca ben araştırıp uzman doktorların makalelerinden okuyarak bu bilgileri aktardım.Senin işin cem yılmazın bel fıtığı işine döndü kaynımda da var meselesi bu video'yu izlemeni öneriyorum herkes izleyebilir videonun başlığı da kuzenimde de var olsun https://www.youtube.com/watch?v=ptrCeNLIgB0 linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Ayrıca Ergenlerde görülen jinekomasti kendiliğinden iki yıl içinde geçer. Geçmezse o zaman ameliyata başvurulmalıdır.
    sagliksiz.net
    Evet ve arkadaş yanlış hatırlamıyorsam 18 yaşındaydı ergenlik bitimi 17 yaştır ve bu yaştan sonra 1 yıl içinde bir iyileşme söz konusu olmazsa jinekomasti teşhisi koyulabilir.Ayrıca ergenlik döneminde olan şişlik 2 yıl içinde iyileşmesi beklenir iyileşme olmazsa o zaman da jinekomasti teşhisi koyulabilir.Ve jinekomasti olabileceğini düşündüğümüz bu arkadaş 4 yıldan beridir şişlik olduğunu belirtiyor.Ayrıca detaylı araştrıma yaparsan jinekomasti olanların 1 yıl içinde ve daha uzun sürelerde tedavi olmazlarsa kanser riski olduğu söyleniyor.Bu sana çocuk oyuncağı gelmesin.Sonuçta bizde dedik belki hızlı kilo vermesinden dolayı böyle bir durum meydana gelmiştir.Ama doktordan iyi bilemeyiz böyle bir durumda doktora gitmesini uygun görüyoruz ve öneriyoruz.Sen bişey olmaz korkma abartıyorlar dersen o arkadaş gideceği varsa da gitmez kendiliğinden geçer teşhişsini koyar tabi abartmak gerekmez fazla ancak abartılacak bir durum varsa da hastalık konusunda yardımcı olmak amacıyla abartmak değil de doğruları söylemek diyelim gerekmektedir.

18. reCis

reCis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

19. 3mehmet3

3mehmet3 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yorumunuz için teşekürler,her ne kadar benim yorumuma olabildiğince kötü bakış açısından baksanızda sizin yorumunuza saygı gösteriyorum.Yalnız bazı anlamadığınız noktalar var ben orda arkadaşa örnekde bulundum ve hastalığının çok korkulacak birşey olmadığını anlatmaya çalıştım.Ayrıca ben doktora gitmesin demedim tabiykide gitsin ama içi rahat olsun diye ona tesellide bulundum olaya iyi tarafından bakmak her zaman en hayırlısıdır.

fitnessboy bunu beğendi.
  20. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Birşey sormal istiyorum, jinekomasti ameliyatı olduktan sonra, hastalığın tekrarlanması gibi bir ihtimal var mıdır ?

*Sadece merak.

Sayfayı Paylaş