Jinekomasti/Testosteron Seviyesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oniks41 tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben jinekomastiden şüphelendiğim için devlet hastanesinin genel cerrahi bölümüne gittim.Doktor fiziki muayneyi yaptı ancak jinekomasti diyemem dedi.Hormon testi,karaciğer fonksiyon testi verdi ve ultrasona yolladı. Sonuçları bugün aldım.Doktora göstermedim henüz ama değerlerimin hepsi normal.Ultrason sonucumda meme ve meme altı dokuları normal,herhangi bir nodul,kitle saptanmadı.Sonuç tabiidir diyor.Anladığım kadarıyla ultrasondada bir şey çıkmadı.Zaten ultrasonu yapan doktorda kendisi durumun normal dedi bana.Ama benim göğsümdeki bu ufak dikleşme ve sarkma nasıl gidecek ki?? Yapı olarak biraz kilolu ve yağlıyım.Yağları atarsam,göbeği eritirsem düzelir mi acaba?

Bir sorumda testosteron seviyemle ilgili :D
    Tahlil kağıdında sınır seviyesi 2.41-8.27 arası gözüküyor. Benim testosteron seviyem 6.74 çıktı.
    Sizce bodybuilding için bu seviye yeterli mi? Şu an 8.ayımdayım.İlerki aşamalarda seviyeyi üst sınıra çıkarmak için ne yapabilirim??? :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:51 ----------

bu arada yaş 21

2. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    anladığım kadarıyla 1-2 cm lik bır buyume var gohusunde ve buna sebep olucak bir bulguda rastlanamamış ...eskiden steroid kullandıysan büyümeye yatkın vucudlarda yağlanmaya yatkın vucudlarda bu sorun ortaya cıkıyor ..steroid kullanımıyla beraber yağ hücreleri buyuyor buda seni rahatsız eden goruntuyu ortaya cıkarıyor..
    soruna gelince vucud yağ oranını düşürdüğün zaman gohus uclarının ufaldıgını goruceksin...tabi senı tatmin edicek seviyeye gelmesi için belki yağ oranını yuzde 5 e düşürmen gerekicek ..buda sıkı dietle yaşaman gerektiği anlamına geliyor...ama kardeşim sureklide böle diet öi yaşıycam diye isyan edersen ..maddi sıkıntında yoksa özel bir hastenede 2000-2500 tl civarı liposaction vs ile bu sıkıntıdan kurtulabılırsın

3. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    steroid kullanmadım bugüne kadar.Zaten yaşım çok genç 20 yaşındayım.
    Vücudum yağlanmaya yatkın,göbeğim var biraz.1 aydır diyet ve kardiyo yapıyorum 4 kilo verdim şu an.
    Bugün plastik cerrahiyle görüştüm.Doktor bunun için ameliyata gerek yok,liposakşına masraf etmene değmez,spor yaparsan zamanla azalır dedi.
    Açıkçası şu an için maddi durumumuz uygun değil.Ben yağ oranımı azaltmaya çalışıcam.Eğer geçmezse ileride durumum iyi olursa o zaman liposakşın düşünüyorum

4. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    aynen sen egzersizlere dewam et beslenmene dikkat et ..hala istediğin seviyeye gelmezse ileride ameliyat olursun

Sayfayı Paylaş