Jinekomasti mi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve turqer tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Jinekomasti hakkında yeterince bilgi edindim. En sağlıklısı doktor kontrolünden geçmek elbette. Fakat önce sizlere danışmak istedim.

boy: 177
    kilo: 83

Geçen seneye kadar fit olmak adına hafif hafif anternman yapıyordum. Göğüs kası her erkeğin hevesidir. Bende çalıştım güzelce fakat ara verince popo, göbek ve sanıyorum birazda göğüste yağlanma oldu.
    Göğüslerimin ucu normalde yumuşak duruyor. Soğuk vb uyarılmalar sonucu sertleşir. İçeri doğru bastırdığımda da yumuşak. Elime sertlik gelmiyor uç kısmına bastırdığımda.
    Ben sadece yağ olduğunu düşünüyorum. Ve en etkili göğüs hareketini öğrenmek istiyorum. Bench press hariç :p Evde yapılabilecek :)

Eğer fotoğraf eklemem uygun olursa, sizlerin yorumunu da eklemek isterim.

2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    o dedigin bendede var.ama ne kadar gogus calisirsan calis o uc kisim-renkli yer-sisik kaliyor.ben suan 184 boy 68 kg yim.vucudumda yag yok denecek kadar az.ama hala öle..

3. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlarda fotoğraflar;

4. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    senin vücudun da yağlı gördüğüm kadarıyla. belki de zayıflayınca geçecek bir şeydir.

turqer bunu beğendi.
  5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Evde yapılacak en güzel göğüs hareketi şınavdır.Ben şınav aparatlarıyla şınav çekiyorum.Çok faydasını gördüm.

turqer bunu beğendi.
  6. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Bahsettıgın sey tam meme uclarının-renklı kısım- ıcinde hava varmıs gibi duruyor olması,ve dokundugunda yada banyoda duş alırken,aldıktan sonrakı 5 dk da,sogukta,asırı efor sarfettıkten sonra bûzûlmesı ve sonra tekrar eski hale gelmesı dimi?yoksa ben yanlıs mı anlıyorum?

7. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aynen öyle...:)

8. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    benımkıde öyle.ben bugun hastaneye gidicem baktırıcam sanada bilgi verırım.

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    disardan bakisla tam belli olamaz, biraz kilo vermen lazim. ama merakini az da olsa gidermek icin soyle yap yuzu koyun ters mekik sehpasina yat, biraza elinle mincikla, gobek bel yaglarindan farkli olarak iclerinde homojen olmayan diri meme dokusu var mi algilamaya calis .

fazla doku varsa operasyon yoksa diyet idmanla yirtma ihtimali var. dedigim gibi en sagliklisi zayiflayip bakmak

10. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo olarak seninle aynı olduğum zamanda benimde göğüslerimde aynı problem vardı. 10 kilo verdikten sonra yani 75 kiloda iken göğüs ucumdaki yağ erimedi. Doktora gittiğimde yağ dokusunun olduğunu ve ufak bir liposuction operasyonuyla problemi ortadan kaldıracağını söyledi. Bende 1,5 ay önce 15 dk süren bir operasyonla yağ dokusunu aldırdım. Şu an rahatım. Kısacası benim gördüğüm kadarıyla ve seninde bahsettiğin üzere sende yalancı jinekomasti denilen yağ dokusu fazlalığı var. Zayıfladığın zaman (ki öyle çok kilolu değilsin) göğüs ucundaki fazlalıktan kurtulamıyacaksın. Ben 2 yıldan beri bb ile uğraşıyorum yediklerime son derece dikkat etmeme rağmen göğüs ucumdaki yağı eritememiştim. Bence doktora görün...

11. xOrhanx

xOrhanx Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bence abartılcak bisey yok gögüs kasını büyütürsen düzelir gibi

12. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hem kilo versem hem de göğüs çalışsam uygun olur mu acaba böyle bi durumda?

13. alcapon

alcapon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bildiğim kadarıyla yağ hücreleri sayısı her insanda aynıdır. Fakat kilo aldıkça büyürler ve içlerinde yağ birikir. Erimesi ise sürtünme ile olur. Kardio çalıştığımızda ve mekik çektiğimizde karın kaslarındaki sürtünmeyi hissederiz. Dolayısıyla karın bölgesindeki yağlar hemen erir. Fakat göğüsler öyle değildir. Göğüs kaslarının çalışma prensibi meme ucuna etki etmez ve ne kadar çalışırsak çalışalım buradaki yağlanmayı gideremeyiz. Dolayısıyla o bölgede sürtünmeyi sağlayacak başka şeyler uygulamalıyız. Mesela şu tv'de hep ev hanımlarına satmaya çalıştıkları titreyen aletler, terleten elbiseler, değişik bölgesel yağ yakıcı aletler filan var. Belki bunları kullanmalısın. Tabi bu benim düşüncem kesin işe yar mı bilmem. Yine en kesin çözüm çok rahatsız ediyorsa doktorun oradaki yağı dokuyu almasıdır.

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Sürtünme ile yağ erimez. Lokal yağ kaybı yoktur. Yağ kaybı global olur. Yağ yakımı için metabolizma hızı arttırılmalıdır. Tv de satılan aletler palavradır. En iyi yağ yakımı, düzgün beslenme, sağlam ağırlık çalışması, temposu değişken, sert kısa süren kardiyo ile (hiit) olur.

15. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel özet geçmşsin deathlifter.

16. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Ancak göğüslerdeki yağı eritemediğimizi biliyoruz. Bu bölge globallikten çıkmış olmuyor mu? Belkide lokal olarak bahsedilen aletler denenebilir?
    Deneyip olumlu yada olumsuz sonuç alan var mı?

17. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    neden eritemeyiz? kilolu olduğum dönem benim göğüs bölgem yağlıydı ama zayıfladıktan sonra eridi.

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben de bu konuyla alakalı yorumumu esirgemiyim ; çok uzun yıllar futbol oynadım gayet fit bir vucuda sahiptim daha sonra bırakmak zorunda kaldım ve 1 yıl içinde anormal yağlandım, göğüslerimde jinekomasti belirtileri gözlemliyordum o derece, daha sonra biraz diyet yapıp, ardından bb ye başladım ve şu anda göğüslerim oldukça formda duruyor, kaliteli idman yapıp sabır göstermeni tavsiye ederim, bence korkup panik olacağın bir durum yok ortada :)

saygılarımla

19. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Yag hücresi sayisi her insanda ayni degildir.Yag hücresi sayisi dogumdan sonraki 1-2 yil icerisinde artar.Bazi bebekler süt-corba ile beslenirken bu dönemde,bazi bebekler ise bebe bisküvisi vs. ile beslenilir.Iste bebe bisküvisi ile beslenenlerde yag hücresi sayisi asiri artarken süt-corba ile beslenen bebeklerde normal bir artis söz konusudur.Bu 1-2 seneden sonra yag hücresi sayisini arttiramaz yada azaltamazsiniz,sadece hacim olarak büyütür(kilo alma),yada kücültürsünüz(kilo verme)...

20. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Sorunumun aynısını yazmışın.Bunu diyet + kardiyo ve çok tekrarla düzeltebilirmiyiz?

Sayfayı Paylaş