Jinekomasti mi Ergenlik mi Yoksa Yağ mı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve 96LI tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese iyi akşamlar. ben 3 yıldır meme problemi yaşıyorum. Bir türlü geçmedi ki pc basında oturan sabahlayanlardanım. son 6-7 aydır bu kadar sık oturmuyorum sadece.. ama yıne aksam isten eve geldıgımde en az 3-4 saaat otururum pc basında eger yapıcak bı ısım yoksa. Geçen sene ocak ayında basketbola basladım, ıyı de oynamaya basladım yanı yetenek az da olsa vardı ve bi basketbol kursuna yazıldım. cok genıs amaclı bı klup degıldı fakat yıne de baya terrlememe yetıyordu. haftada 3 kez 1 saat gıdıyordum. onun harıcınde haftanın her gununun aksamı en az 1 saat abiler varsa 2-3 saat basketbol oynardım acayıp sevıyordum. Bu spor olayının terleme olayının gercekten yararı oldugunu dusunuyorum. fızık olarak oncekı halımden baya gelıstım yanı baya buyuduk artık. Bunu anlatmamın nedenı Basketbol cogunlukla vucudun sag tarafıyla oynandıgı ıcın yanı şutlar turnikeler falan, benım sag memem sol mememden biraz kucuk. yanı ıcındekı yag veya kitle oranı daha az. zaten vucudumda dengesızlık var eger aynanın karsısında kendımı serbest bırakırsam, sag tarafım daha kaslı gıbı sankı daha oturmus gıbı gozukuyor sol taraf tam tersıne ergenlık cagında oturan bı cocuk gıbı biraz ki omuz genıslıgı farkı da var bıraz. sol ve sag omuz genıslıgı arasında. ılgınc bı durum bu ki dedıgım gıbı kaynagı da sanırım ergenlıkte tek yone ılgılı davranmak yanı sag kola sag bacaga. Fotograflardan ne durumda olduklarını gorebılırsınız meme'lerımın. cok buyuk vaka oldugunu sanmıyorum. sorum su. bu meme uclarının ele gelen ıcındekı kıtle veya yag kutlesı herneyse, ne sekılde erıtebılır veya yok edebilirim ? ameliyat harıcı. spor egzersiz vb.. şınav ve mekik çekiyorum her aksam. gun ıcınde kosmaya pek vaktım olmuyor eh bıraz da usengeclık. bu arada basketbolu bıraktım cunku sakatlandım sol ayagım burkuldu ve bagları kopardım. oyle olunca 3-4 ay oynayamadım kı sogudum. e bi de istanbul gıbı bı yerden memleketime tasındım koy tıpı bı ılce. ıstanbul kadar ımkan olmadıgı ıcın ıyıce sogudum bayadır spor kosu vb yapmıyorum. yaglı yıyecekler yememeye calısıyorum. cıkolata arada sırada ve kolayı neredeyse hergun ıcıyorum. çitos vb de haftada 1-2.

*Not: Baya arastırma yaptım fakat ıstedıgım cevabı bulamadım. bu yuzden yenı bı konu acmaya karar verdım. bu soyledıklerım dogrulutusunda gelecek yararlı 2-3 cevap bile yeterli bana tesekkurler sımdıden.

2. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimse sorunumun nasıl cozulebılecegı neler yapmam gerektıgı hakkında bırsey yazmayacak mı ? halen bekliyorum. ne kadar gec yazarsanız benım için o kadar kötü.. aksamları 20 sınav-mekik 2 set yapıyorum. dun 3 set yaptım. 3 sete cıkarmaya calısıcam. 2 setten sonrakı yorgunluk ve agrı unutturuyor bazen 3.seti. en yakın zamanda beklıyorum yardımlarınızı.

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Jinekomasti değil. Ancak göbek altı yağ moleküllerinin olmayısı göğüs
    Altında yağ moleküllerinin oluşması düşündürücü..

Ellerinde egzama türü kuru cilt döküntüsü varmı?

Cildin karma ciltmi?

Yaş boy kilo lütfen.

Son düzenleme: 17 Mart 2013
  4. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam sagolun peki içinde bi kütle var yag kutlesı mı bu ? mememı sıkıp cektıgım fotograf gıbı gobegımı sıktıgımda 4-5cm bı tasma var. yanı yag o da. gobek de var yanı hıc yok degıl. bunun cozumu dıyet ve spor mudur ? eger boyleyse 2 aya yok edebılır mıyım ? en sıkısından fakat saglıklısından spora baslamaya hazırım. yeterkı bu sorun gecsın.

-yo ellerim gayet saglıklı oyle bu sorun yok.

boy ve kılomu tekrar olcup yazıcam su an olcmek ıcın bı aletım yok elımde fakat, Boyum 178-180 olması lazım daha kısa veya uzun degılım. kılomsa 65-68 arası yıne aynı sekılde daha fazla kılolu veya zayıf degılım. yaşımsa 17. 1996 ocak dogumluyum.

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Tabiki. Gördüğüm kadar ile iyi bir vucut yapın var. yağ yakımı sonucu sadece göğüs ucu altında yağınız kalmış. Eğer 7 kilo fazlanız olsa idi bende jinekomastimî var dîye telaşa kapılmazdınız. Orantılı olacağı için gözünüze gözükmeyecekti. Dikkatini çeken diğer husus yağ bölgenizin göbek olmadığı kalça ve göğüs olabilirmi?

17 yaşındasın telaşlanacak bi durum yok 20 de düzelir.

6. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kalça bölgesinde de var yok değil. yanı kalca gobek gogus yaglı. Yuzum zaten cok olmasa da ergenlık donemınde olması gerektıgı gıbı sıvılcelı fakat son zamanlarda yagı seylerı azalttıgım ıcın onlar da azalmaya basladı. en azından sıktıgımda 2 gun ızı kalan bırseye donusmuyor ve haftada en fazla 3-4 kere sıvılce cıkkıyor dıgerlerı sıyah nokta zaten.

-- hocam ben 14 yasımdan berı cekıyorum bu sorunu kı bu 3 yılım pek de akıllı oldugum zamanlar degıldı. koy gıbı bıyerden ıstanbula tasındım 14 yasında. oyle olunca uyum saglayamadım buyuk sehıre pek fazla. evde takılmaya basladım kı ergenlık.. abım de askerdeydı o yuzden pek yararını gormedım. fakat son 1 sene artık akıl olarak ergenlıkten cıkmıs oldugumu dusunuyorum. 2 sene oncekı halımle su ankı halım arasındakı farkı gorebılıyorum.

--demem o ki, 3 senedır cektıgım sorunu bı 3 sene daha cekemem bu ımkansız. Bi şekilde geçmesi lazım bu gogus olayının yag olayının. Spor yapsam hıc mı gecmez ? bu arada sag taraftan bugun cok az bı sıvı cıktı yanı benn hıssetmeden oluyor. ve sola gore daha kucuk kı bu sıvı olayı 1.5 senedır var yavas yavas azalıyor kıtle. fakat bu sıvı, 4-5 aydır gelmıyodu. gecen haftadan bberı goruyorum bu sıvıyı yanı mekık sınava basladıgımdn berı. 2 haftadır 1 kere geldı bu az sıvı. o yuzden soruyorum, spor yapsam gecer mı dıye. Fakat nasıl bı spor yapılmalı onu ogrenmek ıstıyorum. dedıgım gıbı 3 sene daha bu halde yasayamam. tesekkurler sımdıye kadar yazdıgınız yorumlar ıcın

7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bi defa göğüsünlr oynamayı bırakıyosun bu daha çok büyümesine neden olur. Sıvı zorlanan her göğüsten çıkabilir. Herşey organizamaya bağlıdır hormonların zaman içersinde o dokuyu yokedecektir.

8. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yine zamana mı bırakıyoruz yanı hıc mı yoktur bunun caresı ? vay arkadas ya. ben bi şekilde gecer dıye dusunuyordum yıne zaman yıne zaman

neyse sagolun cok tesekkur ettım zaman ayırıp yazdıgınız için

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bildiğin üzere doku veya yağ molekülleri zamanla oluşur bunların yok olması için farmakolojik ajanlar değil ancak cerrahi müdahale veya düzenli egzersiz programı ile mümkün olabilir bu konudaki endişelerini anlıyor ve konu ile alakalı sahsınızı bilgilendiriyorum.

10. 96LI

96LI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir doktora gorunmenız gerekıyor demek ıstıyorsunuz sanırım. Ben doktora gorunmeden buradan bı sekılde halledebılecegımı dusunuyordum fakat yıne doktora cıktı yolum. Peki düzenli egzersiz derken, nasıl birşey yapmalıyım tavsiyeleriniz var mı ?

Sayfayı Paylaş