Jinekomasti Ameliyatı oldum sorularınızı cevaplandırıyorum..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ProjectX tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 13 Şubat Tarihinde İstanbul üniversites tıp fakültesinde jinekomasti ameliyatı oldum bu konuda yaşadıklarımı sizlere aktarıyorum ;

Ameliyat öncesi ;

Ameliyat kararı ameliyar günü doktorlar tarafından belirleniyor ve o süres içinde aneztezi uygulanacağı için çeşitli kan testleri yapılılıyor

Ameliyattan bir gün önce yatışınız yapılıyor. Gece 12'den sonra bişey yemeniz içmeniz yasak

Ameliyat Öncesi Psikolojisi ;

Arkadaşlar sonuçta ameliyat. Herkez de biraz tetirginlik ve heyecan oluyor özellikle ilk defa ameliyat olucaklar için bende çok tedirgindim bu konuda birazda ameliyat öncesi yanımızdaki yakınlar ( anne ve babalar ) daha da tedirgin yapabiliyorlar insanı

ameliyat öncesi tedirgin olmamım bir sebebi daha var ameliyat sabah ameliyat hanede birisinin vefat etmesi beni biraz germişti.

Ameliyat sırası ;

12 Şubatta İst. üni. tıp. yatışım yapıldı ve 13 şubatta saat 11:00 gibi ameliyat'a alındım. Ameliyat önlüğünü giyerken biraz heyecanla oluyor sakin olunuz bu konuda

Ameliyat hanede masaya yattığınızda genel anetezi uygulanıyor. Vurdukları ilk iğnede kolunuş biraz uyuşacak ve 1 dakika sonra tamamen uyumuş olarak bulucaksınız kendinizi

Ameliyat sonrası ;

Arkadaşlar ameliyat öncesi aneztesi yaptıkları için hiçbir şey hissetmiyorsunuz merak etmeyin. Anezteziden gözlerimi açında hatta birden ameliyat yapmadıklarını düşündüm ama baktımki göğüsüm sargılı.

İki koltuk altına diren takılıyor 2 gün boyunca orada kaldı bende sizde farklı kalabilir yaranın durumuna bağlı ve diremler ile gezmek çok ağrı verici bir durum ve bunları çıkartırken fazla acımıyor merak etmeyin

Ameliyat olduğunuz gün tuvalette gitmekte baya zorlanırsnıız çünkü ağrılar çok oluyor hatta sadece yatıyıyorsunuz ayağa kalkmak cidden çok zor şiddetli ağrılar oluyor. 1 Hafta şiddetli bir şekilde süren ağrılar daha sonradan hafiflemeye başlıyor

Dikişler alınırken fazla acımıyor bilginize ama ameliyattan sonra 6-8 Hafta arası korse takıyorsunuz

Herkezin merak ettiği konu İZ KALIYORMU ;

Öncellikle şunu belirtiğim dikişler varken çok ağrınız olur ve iz varmış gibi durur ama dikişler alındıktan ve duş aldıktan sonra inanın hiçbir iz belli olmuyor şuanda ameliyat olduğum belli olmuyor ama hala ağrılarım devam ediyor kolumu fazla kullanamıyorum.

Resim konusunu soracak olursanız ameliyat öncesi doktorum çekmişti ondan alıp buraya yükleyeceğim bende yeni halinden çekip after before yapıp sizlere göstermeği düşünüyorum.

herneyse arkadaşlar sizlere birazda olsa anlatmaya çalıştım sorusu oran arkadaşlar özel olarak mesaj atabilirler ilgilenirim yardımcı olurum.

bu arada lipotacion şeklinde olmadı kesilerek oldu bu videodaki şekilde ;

https://www.youtube.com/watch?v=dPvRrcSsc6Y

not olarak ; ameliyat 2,5 3 saat sürüyor arkadaşlar..

nofear, taylaner, avengeren ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Jinekomastinin nedeni steroidmiydi yoksa hastalıkmıydı.Bu arada geçmiş olsun başınızda sağolsun kaybınız için

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    olmayı düşünen arkadaşlar için tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

4. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18

Vefat eden kişi benim yakınım değildi ama yinede allah rahmet eylesin sadece ameliyathanede olan bir hasta sanırım yukarıda yanlış belirttim özür dilerim

jinekomasti sebebi ise ; steroid kullanmadım. sadece whey olarak protein tozu alıyordum ama artık almıyorum lekelenme başlattı vücutta jinekomasti yaklaşık 12 yaşından beri bende olan bir durum hastım ilaçları kullanmıştım bu tür karaciğer ile ilgili ilaçların %90'ı bu jinekomastiği yapabiliyor. Ama plastik cerrahi doktoruna jinekomastinin sebebini sorduğumda ; Erkeklerin ergenlik dönemlerinde 13-14 yaş grubları arasında oluşan memelerdeki dokudur 18 yaşına kadar geçme ihtimali vardır. Geçmezse jinekomasti olarak yer almıştır diye ifade etmiştir ergenlik dönemindeki genç erkeklerin %50'inde görülebilen bir olay..

5. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu ilk defa öğreniyorum teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için tekrar geçmiş olsun:)

6. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18

Rica ederim.. Psikolojik olarak cidden büyük bir hastalık JİNEKOMASTİ

7. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle geçmiş ve hayırlı olsun :)

acaba jinekomasti olduğun nerede anlaşıldı ? ben kan tahlili yaptırdım endokrinoloji doktoru yok dedi ama gittiğim plastik cerrahlar elle muayene edip var dediler ultrason filan çektirdin mi acaba ?

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yaş Boy Kilo kaç acaba? Geçmiş olsun bu arada. Bu yaza bomba gibi gireceksiniz anlaşılan :)

9. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18

İlk 12 yaşında göğüs uçlarım şişmişti ergenliktendir geçer düşünsesiyle fazla ilgilenmedim ama o sıralar dokununca acımalar sürekli ağrılar filan vardır. Zaman ilerledikçe ağrılar ve acımalar yok oldu ama göğüs ucu altında çıkıntı kaldı.

Zaten jinekomasti psikolojik olarak insanı çok rahatsız neder bu durum benide çok rahatsız ediyordu yazın t-shirt yerine gömlek giyiyordum.

Heryneyse 15 yaşında doktor'a gözümtum ergenlikten olabileceğini geçiçi bir durum olduğunu bu yaştaki erkeklerin %50'inde ve daha fazla fazlasında görülen bir durum olduğunu anlattı.

Geçen senede başka bir doktor'a gittiğimde ultrason çektiler '' biretarel jinekomasti '' teşhisi kondu. ama herhangi bir operasyon veya tedavi gerçekleşmesi son olarak ist. üni.tıp fakültesine gittğimde ameliyat kararı alındı ve ameliyat oldum. Ve gerçekten şuanda çok memnunum ne bir iz kaldı nede kötü görüntü. Sadece ameliyatın etkisi olarak kolumu fazla kaldıramıyorum o kadar :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:35 ----------

Yaş ; 18

Boy ; 185

Kilo ; 74

Teşekkür ederim kardeşim şuanda göğüs cidden çok güzel durumdalar yakında fotoğrafar koyucam zaten.

nofear bunu beğendi.
  10. sacona

sacona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomasti ameliyatı oldum

merhaba ben 17 yaşındayım. ameliyatı oldum. ilk önce ulturasonla baktılar genel olarak yağ olduğunu ama başka dokularda olduğunu söyledi doktorum. çarşamba saat 11 de gittim. 12 de kan aldılar, tahlil yuptılar. saat 2:30 da ameliyata girdim 4 gibi çıktım. çıktığımda göğsümde bandaj ve korse vardı. bi gece hastanede yattım. bi kaç gün sonra gidip dikiş aldıracam. çok korkuacak bi yanı yok :D

11. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Merhaba Arkadaşlar 4 Ay Önce Bende Jinekomasti Ameliyatı Oldum..Lazer Liposuction Yöntemiyle Özel Bir Klinikte Oldum Ameliyat Yaklasık 2 Saat Sürdü Dikişler Estetik Dikişti Kendiliğinden Duş Alırken Çıktı Ameliyata Girdiğimide Çıktığımıda Anlamadım Ameliyat Bile Denemez Sadece Mide Bulantısı Baş Ağrısı Vs. Şeyler Sıkıntı Yarattı Bir Kaç Günde Kol Hareketlerimi Kısıtladım 1 Ay Sonra Hafif Ağırlıkla Spor Antremanına Döndüm 3-4 Aydırda Şiddetli Bir Biçimde Max Ağırlık Kaldırıyorum.Size Tavsiyem Kestirip Olucaksanız Hiç Olmamanızdır Çevrede Bir Kaç Olan Tanıdıklarım Vardı Banada Başta Caiz Gelmemişti 3-4 Milyarı Verip Lazer Liposuction Yaptırmak Kestirmeyi Düsünüyordum Ama Şöyle Birşey Varki Ben Onu Kestirip Ondan Kurtulup Spor Hayatıma Devam Edemiyceksem Bu Ameliyatı Olmamın Bi Anlamı Yok Kendime Eziyet Etmiş Oluyorum Resmen.Gerçekten Kestiripte Olanlarda Baya Bi Hareket Kısıtlılıgı Gerilmeler Filan Var Tavsiye Etmiyorum.

12. şehzadeee

şehzadeee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba, ben küçüklükten beri bu sıkıntıyı çekiyorum.21 yaşındayım. bi ay önce bu ameliyatı olmaya karar verdim ancak çalıştığım için yazın olucam bu ameliyatı kısmetse. ama kafam oldukça karışık siz bu ameliyatı olanlar biraz bilgi verirseniz çok sevinirm. biliyosunuz çünkü bu sıkıntıyı. ben liposuction ile istanbulda özel bi klinikte olmayı düşünüyorum bu ameliyatı. doktora mesajla sordum 4000 lira gibi bi rakam söyledi. bu kadar paraya karşılık bu ameliyat gerçekten işe yarıyor mu ? sonra tekrar meme büyümesi olma ihtimali var mı. sağlık açısından sıkıntı yaratır mı ? ayrıca ben istanbulda yaşamıyorum kaç kez istanbula gitmem gerekir ve ne kadar kalmam gerekir istanbulda ? sizi rahatsız ediyorsam kusura bakmayın ama bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim size geçmiş olsun hayırlı akşamlar dilerim..şimdiden teşekkürler..

13. şehzadeee

şehzadeee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sizin ameliyat olduğunuz doktor ne kadar fiyat istedi ? ve kaç kez muayene oldunuz yani kliniğe kaç kez gittiniz ? ve liposuction mu yaptı yoksa kesiyle mi ? ben istanbulda oturmuyorum kaç kez gelmem gerekir istanbula. bi anlatırsan sevinirm biliyosunuz bu derdi.. şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Nisan 2014
  14. mrtizmrr

mrtizmrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben izmirde dr ulvi günere 13 ay önce 4500 tl jinekomasti ameliyatı oldum fakat sonuç berbat meme dokusuyla beraber yağ vardı vaser lipo yöntemiyle her ikisinide yakıp alacagını söyledi yabancı sitelerde arastırdım o aletle sadece yağ yakılıyormuş ben üstüne basa basa sordum meme dokusu gidecekmi diye ulvi günerde tabikide dedi her defasında fakat halen jinekomasti sorunum devam ediyor yağlar biraz gitti ama sert meme dokusu olduğu için eskisi gibi problemim. eğer meme dokusunda sertlik varsa liposection falan olmayın kesi yaptırmadan gitmez o sert doku ve en önemlisi işi bilen ehli bir doktora gitmek kesinlikle. Dr ulvi günerden öncede yaklaşık 5 sene önce dr tolgahan alpaydına liposection yontemiyle ameliyat olmuştum sert doku o zamanda gitmemişti sert doku varsa kesinlikle kesi şart. en önemlisi işi bilen ehli bir doktor iyi araştırmak lazım.

15. algevis

algevis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Benim gouslerimde meme bezleri normal boyutunda oldugu icin liposuctionla sadecw yag dokusu alindi dün 5 hafta oldu ve 5 hafatdir hic spor yapmiyoeum doktorum 6. haftada basla dedi ama 1 hafta onceden basalasqm.bisey olurmu bilmiyorum

17. ahmetarlssn

ahmetarlssn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sizce Jınekomasti varmı 2016 Ocak ayından mart ayına kadar yada nisanda olabilir tam 10 kilo aldım Kendımı zayıf hissetiyordum İştah acıcı hap aldım harbidende Aştı 2-3 ayda 10 Kg Aldım Da Şimdi Hiç Memnun Deilim Sol Gögustum Sag Gogusumden daha şişkin ve bir sertlik var bastırınca acaba Jınekomastimi İnş Degildir

Ekli Dosyalar:

• Vuc1.jpg
      Vuc1.jpg
      Dosya Boyutu:
      12,3 KB
      Görüntüleme:
      1.529
    • vuc2.jpg
      vuc2.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,5 KB
      Görüntüleme:
      1.318
    • vuc3.jpg
      vuc3.jpg
      Dosya Boyutu:
      12 KB
      Görüntüleme:
      1.313
    • vuc4.jpg
      vuc4.jpg
      Dosya Boyutu:
      12,7 KB
      Görüntüleme:
      1.800
  18. Turintr

Turintr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Jinekomastisi olduğunu düşünen arkadaşlar için bu konuda farklı tekniklerin uygulandığını söylemek gerekir. Özellikle sporla uğraşanlar için büyük bir ihtimalle yağ dokusundan kaynaklanmıyordur. Sertleşmiş kalıplaşmış yani glandüler olmuş bir yağ tabakası liposuction yani vakumla tedavi edilemiyor.
    Sporla da bunu eritmeniz olası olmuyor. Ayrıntılı bir cerrahi operasyonla içerdiki dokuların kesilerek alınması gerekli. Tabi önce detaylı bir muayeneden geçmeniz gerek. Öncelikle jinekomasti nin neden kaynaklandığını öğrenmeniz büyük önem taşır. Çünkü endokrin sorununu sadece steroid kullanımı ortaya çıkarmıyor. Bu konuda bir kaç doktora uzmana danışmanız bence kafanızın rahat etmesi açısından çok önemli

Sayfayı Paylaş