jimraynor 2011 definisyon günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 5 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    @Jimraynor seninde bu spora ilk başladığında baya obez durumdaydın hatirladiğim kadariyla, benim gibisin sende, bende 120 kilo filandım spora ilk başladığımda bizim vücut tipi yağlanmaya çok açık bulk döneminde bile diyetteymiş gibi çok titiz davranmamız lazım yağsız yada az yağla gelişebilmek için

jimraynor bunu beğendi.
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Knec, bunun sırrını öğrenmek istiyorsan öncelikle düzenli olarak

Kan şekeri testlerini yaptıracaksın. 15 günde bir açlık ve tokluk kan sekeri sürekli ölçülecek. yediklerine içtiklerine çok dikkat edeceksın. Zevk almak için değil yaşamak için yiyeceksin.

Özellikle kilo almanın nedeni açlıktaki insulin seviyesidir. Dolayısıyla bir çok insan hatalı beslendiği için insulin açlık seviyesine gerilemez. Dolayısıyla insulin açlık seviyesine gerilemediği için vücut yağı okside etmeyi başaramaz ve daha çok işlerini karbohidratlarla yapar.

açlıkta insulin 4 yada 5 unite olmalı.

Yoğun karbohidrat tüketimi neticesinde kas glikojen depoları hızla dolar, bunun sonucunda insulin reseptörleri duyarsızlaşır ve pankreas kanda bulunan şekeri yıkmak için daha fazla insulin hormonu salar. Daha fazla karbohidrat yerseniz vücut daha fazla ensulin salıyor.

Artık glükojen atılacak yer kalmadığı için kanda biriken şeker yağ dokularına gönderilir ve insulin açlıktaki seviyesine bir türlü gerilemez. eğer gerilese kişi kilo almayacaktir.

Bunda hareketsiz bir yaşantı sürme nedenlerimizin olduğu ve insan vücudunun aşırı karbohidratla beslenmeye uygun bir yapıda olmadığı yatıyor.

vücutcular buna dikkat etmeye çalışıyorlar diyetin ensulin yükünü çok fazla öğüne bölerek düşürüyorlar. Ayrıca her öğünde protein kullanarak kas yapılanmasını hızlandırıyorlar.

bunun önüne geçmek için ya yediklerimizi 5-6 öğüne böleceğiz ve çok sağlıklı karb kaynaklarına yönelicez.

yada diyetteki yağ asitlerini arttiricaz.

Ben bu sorunu böyle aştım .

Kan sekerini yükseltip düşüren tekrar yükselten bütün kaynaklar yasaklanmalı. Daha dengeli ve titiz kaynaklara yönelinmeli.

yüksek protein tüketimi yapmak.

Diyette kaliteli yağ ve kolesterol arttirilmali.

Sürekli kan sekeri testleri yapılmalı.

Kan sekerim sürekli sabit ve dengede 60-65 miligram. Buda vücudumun sürekli yağ asitlerini yakarak enerji sağladıgını görüyoruz. 90 miligram kan sekeri insanlık için tam bir intahar.

Vücudun kilo alma sebebinin, allostaz mekanizması oldugu dusunuluyor. Yani karbohidratların verdiği kısa bir iyilik hissi.

tatlı gıdalar bağımlılık merkezini uyarmakta. kücüklükten beri sürekli karbohidratlarla doyurulan kişiler kilo almaya daha yatkın.

Son düzenleme: 20 Mart 2011
  3. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler coyote, gene topic in dışına cıkıyoruz ama kusura bakma jimraynor :D. Ben zaten geçen seneki diyetten sonra, bu seneki bulk dönemimde (7 aylık süreçte) sadece tavuk, bulgur,yulaf, 0yağlı peynir tükettim.Ortalama 3300 kalori filan ve 5 ögüne bölerek 200gr protein 350gr karbonhidrat 40-45 gr yağ, şeker sadece antreman sonrası dışında hiç yemedim, karbonhidrat 7 ay boyunca bulgur ve yulaf haricinde hiç başka karb tüketmedim.Gastrit olduğum için ağır yemek yiyince bayağı eziyet çektiğim için mecburen bu yemekleri yiyorum ve mutluyum.7 ayda 12 kilo filan aldım, bel hala en baştaki gibi aynı genişlikte 0.5 cm belki kalınlaşmıştır oda sudur heralde.10cm filan omuz-gögüs, 6 cm kol hacmi vs.

Ama tabiki vücudumu tanıyorum, mesela günde 4000 kalori tüketipte yangelip yatip yağlanmayan insanlarda var.Benim vücut tipi kolay yağlanan bir tip olduğu için en ince detayına kadar kontrol etmezsem salarsam çok kolay kilo aldığımı biliyorum, onu yazmıştım.
    Jimraynorda obez fotosu olduğunu hatirliyorum, yani zaten bu kadar kısa sürede bu kadar yağlandığı için kolay yağlanan bir vücut olduğunu söyledim eheh :D

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    20 MART 2011 PAZAR Definasyonun 17.günü

2.Aşamadayım bugün yaptıklarımı aynen yazıyorum.

Beslenme (sırayla karbonhidrat protein ve yağdır)

Kalkar kalkmaz 1 ölçek whey protein tozu (1 20 1)
    Saat 10:00 2 dilim ekmek + lor peyniri + domates + çok az ceviz + çay (35 25 5)
    *yumurtadan bıktığım için bugün lor yedim artık.
    Saat 12:30 Yarım ölçek whey + 5 gr glutamine + 5 gr creatin + 5 gr bcaa (1 20 1)
    Saat 13:15 Body Antrenman +30 dk cardio (Aşağıda detaylı yazmaktadır)
    Saat: 15:15 10 gr BCAA + su
    Saat 15:30 25 gr carb tozu + 10 gram haribo + 1.5 ölçek whey (33 35 1)
    Saat 16:00 2 dilim ekmek + antrigot yağsız tavada (25 30 10)
    Saat 18:00 1 küçük patates + 100 gr tavuk (20 25 4)
    Şu anda yazıyorum planım aşağıdaki gibi
    Saat 20:30 100 gr tavuk + domates ve salatalık
    Saat 22:30 1 ölçek casein protein tozu

BUGÜN TOPLAM 140 GR KARBONHİDRAT 180 GR PROTEİN 35 GR YAĞ ALMIŞ OLACAĞIM.= 1595 KALORİ

Karbonhidratı 1 günlüğüne dalgalandırdım yarın yine 200le devam edeceğim.

ANTRENMAN 2 fst-7 var

Lat pulldown hammer strenght 3*6-8
    T çekiş kablo ile 3*10-12
    Lat pull öne elin içi yüze bakarak 3*6-8
    Hammer strenght row machine 3*-6-10
    Kablo ile pullover sırt için 7*10-12 tekrar
    +
    Alternating dumbell curl 3*6-8
    Hammer Curl 3*6-8
    Z bar curl 7*6-8

Geberdim bittim resmen çok ağır geldi.

+
    30 dk 130 nabızda 6.5 kmk ile tempolu yürüyüş.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:10 ----------

Belirtmeyi unuttum artık ipleri sıkmaya başladığım için multivitamin aldım 1 adet. 2 hafta sonra günde 2 taneye çıkarıcam.

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1.AŞAMA SONA ERDİ. (3 MART-19 MART: TOPLAM 17 GÜN) BAŞLANGIÇ: 95.4 KG BİTİŞ:92.0 KG VERİLEN KİLO:3.4KG

7 gün 250 gr karb 160gr protein 40 gram yağ sonucu iyi verim alamadığımı düşündüğüm için ilk hafta sonunda 1.aşamanın planı 250 gramdan 200 grama çekildi ve 10gün 200 gram olarak devam edildi. Bundan sonra ki definasyonlarımda da 200 gramla başlangıç yapacağım. Haftanın ortalama 3 öğünü yağlı ve yanlış besinler kaçırdım. 17 günde Yaklaşık 100 öğünün 7 öğününde diyeti bozdum.

Birinde iskender yedim ekmeği az yedim.
    İkincide kaymaklı kadayıf yedim
    Üçüncüde çiğ köfte yedim
    Dördüncüde mantı yedim.
    Beşincide kuru fasülye pilav yedim.
    AltıncıDA akşam 1 kadeh şarap üzerine 1 bira 1 kase kuruyemiş ve cips yedim.
    Diğerini hatırlamıyorum.

2.AŞAMA 200 GR KARBONHİDRAT 160-180gr protein 30-40 gr yağ

Başlangıç tarihi: 19 MART BİTİŞ:10 NİSAN. Tahminim 3-5 kg veririm.

Uygulanacak program haftanın 5 günü günde 2 bölge fst-7+130 nabzında yarım saat kardiyo. 2 gün dinlenme iş yoğunlu vs. zorunlu. İnterval cardioya hiç başlanmadı.

2.AŞAMA Kullanılacak supplementler.

MultiVitamin.İlk aşamada 3 günde bir kullandım.2.aşamada Günde 1 adet kahvaltıdan sonra kullanacağım.
    Whey protein: Sabah kalkınca 25gr antrenmandan sonra 35 gr protein olacak şekilde.
    Casein protein: Yatmadan yağsız et yemediğimde.
    Creatin: Antrenmandan önce 5 gram.
    Omega3 tablet 17 günün 2-3 günü spordan sonra az yediğimde 2 tablet olarak aldım. Bundan sonra her antrenmandan önce 2 tablet.
    E vitamini: Var ama hiç kullanmadım. Antrenmandan sonra 2 tablet olarak başlayacağım.
    Gainer: Antrenmanlardan sonra su+1ölçek+ haribo veya 2 ölçek+su
    BCAA: İlk hafta harici sürekli olarak antrenmandan önce 10gr olarka veya antrenmandan önce 5gr sonra 5gr olarak yada sabah kalkınca 3gr antöncesi 3gr ve sonrası 3 gr olarak.
    Glutamine: Kalkınca 5 gram ant.sonra 5 gram yatarken toz yaparsam 5 gr.
    AOL: Daha önce hediye gelmişti çok az var. Yatmadan önce 3gram.

3.aşamada yukarıdaki listeden e vitamini, omega 3, creatin kalkacak. Sadece yeme azaldığı için multimineral eklenecek. Yağ yakımının kötü gittiğini düşünürsem likit carnitine ekleyeceğim.

YORUMLARINIZ DİYETİMİN DEVAMI İÇİN BENİ AYAKTA TUTUYOR. LÜTFEN YORUMLARINIZI SIK SIK BELİRTİN.

Son düzenleme: 21 Mart 2011
    residente_calle bunu beğendi.
  6. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    yine yapmıssın yapıcagını ama senin deyiminle istemeden olmuyor iyi gidiyorsun jimmy böyle devam

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese selamlar Birkaç gündür diyetten ve spordan ötürü sabah kalkarken kalkmama isteği uyku boyunca en az 5 kez uyanma yaşadığım için 1 gün ara ve yükleme günü yaptım.

Dün sadece yarım saat köpeğimle tempolu koştum ve yürüdüm. Karbonhidratı da yaklaşık 300-400 arasında aldım ve 1 öğün doymuş yağ tüketimi 1 öğün doymamış yağ tüketimi yaptım.

Hocamla konuştum yağ yakımı için kötü bir program hazırlamışsın dedi. Hem yağ yakımına yönelik besleniyorsun hem de interval cardio yapmıyorsun. Nabız atışı yüksek olan body de yapmıyorsun dedi. Ya haftanın 3 günü süper set ekleyeceksin ya fonksiyonel body antrenmanı yapacaksın dedi (squat yaparken öne dumbell kaldırma gibi birleşik hareketler) ya da 1 gün interval cardio 1 gün body yapacaksın dedi.

Böylelikle Emre hocamın dediğini yapmaya karar verdim. Bundan sonra haftanın 3 günü body 3 günü interval cardio yapacağım. Body yaptığım günler dinlenme 30-40 sn olacak. Diğer gün ise sadece interval cardio yapacağım.

Karbonhidrat şimdilik yine 200 gram olarak devam.

Son düzenleme: 24 Mart 2011
  8. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Böyle çok daha iyi verim alıcağından eminim jimraynor, yalnız bi daha tekrarlamadan geçemicem intervalden tam verim alabilmek için nabız olayını iyice ayarlamamız gerekiyor, depar zamanı max nabız yada max nabıza yakın olmalı, dinlenmede ortalama bir hizda olmalı

Birde interval cardioda benim tecrübelerime göre sabah kalkışta o aşırı yorgunluk hali genelde olmuyor, ben öyle gözlemledim.Ağırlıkla beraber normal kardiyo yapinca vücutta laktik asit birikiyor heralde tam bilmiyorum ama o bendede oluyordu, sabahları çok aşırı yorgun uyanıyordum hatta uyanamıyordum bazen 12-13 saat uyudugum oluyordu.

Son düzenleme: 24 Mart 2011
  9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Knec ben maalesef o kadar uyuyamıyorum işten ötürü :) Uykuda ki yeni yaşadığım en büyük problem gece boyu 3-4 kez kabus görme ve uyanma. Aşırı korkarak uyanma gibi durumlar yaşamaya başladım. Ve bunu yaşadığım 3 akşamda antrenmanımı 19:00-22:00 arasında bir saatte yaptığım zaman yaşadım.

Bugünden itibaren gündüz antrenman yapacağım. Vücut kendini toparlamadan uyuduğum için oluyor sanırım. E malum bir de dolu mideyle uyumak zorunda kalıyorum.

2 gündür hiçbir supplementi kulanmadım arkadaşlar. Canım istemedi. Hatta dün hiçbirşey saymadım ve yazmadım 3 öğünle beslendim. Ortalama karb prot ve yağ içeriyordu.

Günlüğümü aşırı güncelledikçe diyetim daha zorlaşıyor.O yüzden birkaç hafta ne yaptığımı yazmıcam aşama değiştiği an yazacağım.

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar 6 nisan itibariyle günlük 50 veya 75 gram karbonhidrat. 240 gram protein + 20 gram yağ içeren diyete başladım. Toplamda 1400 kalorilik bir diyet. Sonuçları 1 ay sonra söyleyeceğim. şu anda 92.5 kiloyum yağ oranım %18.

11. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    1400 Kcal oldukça düşük bir rakam, karbonhidratı yükselt bence yoksa umduğundan fazla kas kaybı yaşayacaksın.

12. reebok95

reebok95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence yağı arttırmalısın en azından 50 gr olsun.bunlarıda sağlıklı yağlardan almaya çalış(balık,balık yağı,keten tohumu,kuruyemişler).bu şekilde istediğin sonuçlara daha hızlı ulaşırsın.karbo gayet iyi.haftada 1 de karbo yüklemesi yapabilirsin.(yaklaşık 200 300 gram).umarım hedefine ulaşırsın.

13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kas kaybını minimumda tutmak için günde 1 yemek kaşığı zeytinyağı + 15 zeytin + 2 yumurta sarısı + çok az yağlı kırmızı et mutlaka var.

Karbonhidrat düşüklüğünden ötürü kas kaybı elbet olacaktır ama bunu da mümkün mertebede az tutmak için günlük 15 gr glutamine + 15 gr bcaa + 1 multivitamin + 5gr aol + 5 gr creatin mutlaka var.

Supplementim iyi durumda.

14. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Jimraynor, bu diyette nicin zeytinyagi kullaniyorsun anlamiyorum, eger ketojenik diyet yapacaksan, ki hararetle tavsiye ediyorum, iki ayda 8-10kg rahat verirsin, hem de ac kalmazsin. Makrolarimiz ayni duzeyde saniyorum. Gunde 160gr yag ve 150gr protein ve en cok 40gr k.hidratla gunluk 2200 kalorilik bir diyetle rahatlikla arzuladigin vucuda kavusursun. Bu forumda ketojenik diyette basarili olan cok az bu da biraz guclugunden ileri geliyor. Bizim insanimiz ozellikle ekmek, pilav, makarna duskunu, biraz da tatli. Bunlari birakmak cok zor gelebilir. Ben 122kg dan buraya geldigim icin zaten dusuk karbonlu diyete alismistim, ekmek, tatli benim icin sorun teskil etmedi. Sizin icin de sorun olmazsa bu diyeti hararetle tavsiye ederim. Sonra bana dua edersiniz.

Ha bu diyetin diger zor tarafi, gunluk 160gr yag ve 150gr protein hesabi, bunu tutturabilirseniz hedefinize cabuk ulasacaksiniz. Olumlu tarafi ac kalmayacaksiniz, kas kaybiniz minumum olacak. Kas da yapacaksaniz, ki definasyon doneminde tavsiye etmem, k.hidrat yuklemesi kas yapmak icin.

Bu diyetin diger zor tarafi, evde hazir yemekleri yiyememek, gunluk yiyecek planlamasi yapmak,tartmak falan, ki zamanla buna alisirsiniz, eger disarda yiyecekseniz, KFC tavuk ideal, hamburger yiyecekseniz, ekmegini atiyorsunuz, diyet kola serbest,aspartamli olmasin, bazi kisilerde insulin degerini yukseltebiliyor.

Ozetliyeyim diger diyetlere gore farkini, 2200 kalori sizi fazlaca tok tutuyor, sekerli, k.hidratli seyler yemediginiz icin karniniz cok acikmiyor, vucut yaglari enerji olarak kullandigi icin, gobekteki yaglar gidiyor, 150gr protein aldiginiz icin de kas kaybiniz minimum oluyor. Ama gunluk 150gr yagin altina inerseniz, vucut yag yakimini birakip, kas yakabilir haberiniz olsun.

15. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Amacın ketojen diyet yapmaksa actively nin dediklerine katılıyorum. Enerji tüketimi karşılanmadıktan sonra BCAA kazanına düşsen kas kaybını önleyemezsin. Ya karbonhidrat miktarını yükseltmelisin ya da ketojen yapacaksan yağ miktarını...

16. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Jimraynorun amaci ketojenik diyet değilki, yani ben öyle yorumluyorum, sonuçta yağları 0 lamak çok sakıncali, vücudun hormonların çalışacağı kadar alıyor işte yağ.

17. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Dostum bu forumda ketojenik diyetin en çok karşısında olan insanlardan biriyim. Ketojenik diyet yapmıyorum. Bende karb sadece spor sonrası 50 gram var. Gün içinde ise domates salatalık ve maruldan 10gr anca geliyordur. Yağ ise 20-30 gram civarında.

Ketojenik diyet yağsız yemeyi başaramayan toplumun garip yeni bir diyet modeli. Sağlık konusuna hiç giremeyeceğim işin içinden çıkılmaz. Siz bu diyeti yaparken acaba checkup yaptırıyor musunuz? Evet ise çok güzel. Hayır ise çok bilinçsizsiniz.

BEn bulk olsun definasyon olsun sürekli 2-3 ayda bir check up yaptıranlardanım. Sürekli Albumin ck tirod baktırıyorum. İdrar testi kan testi aynı şekilde tüm gerekli değerler mevcut.

Bende yağ yok karb yok sadece protein var. Vücudu katabolizmaya sokmamak için antrenmandan sonra mutlaka 50 gr karblı 50 gr proteinli bir yemek var.

Arkadaşlar bcaa ve supplementlere besin değeri olarak bakmamalsınız. Bunlar büyüme hormonlarına katkıda bulunan amino asitler. İşimi tamamen bir uzmanın eline bıraktım. 2007 70 kg vücut geliştirme ve 2008 75 kg klasik vücut geliştirme dereceleri olan inanılmaz bilgili antalyada yarışmacı yetiştiren dediklerinde ilk akla gelen bir hocam var. Bu forumda dexter isimli profesyonel yarışmacı arkadaşımızın önerisi üzerine kendisiyle tanışmıştım. İyi ki de tanışmışım. İşin uzmanı hocama teslim ettim kendimi. O yüzden kas kaybı vs. takmıyorum. Kas kaybını minimumda tutmak için günlük supplement yazdı. Onları harfiyen uyguluyorum.

Hocamın ne dediğine gelirsek. Henüz definasyon için çok erken diyor. Kasların küçük ne gerek define olmana diyor. 6 ay bul 6 ay diyet olmaz diyor. 3-4 sene bulk ardından diyet yapman lazım diyor. Ama işte biliyorsunuz en ufak yağ insanın canını sıktığı için her yaz diyetteyim :) Bulku da yanlış yaptım çünkü bulkta insan aylık ortalama 3 kilo alır mı ya :)

Her neyse ketojenik yorumum

Öyle bir diyet olmaz yok 150 gram yağ al protein al haftada bir de karbonhidrat yükle falan. Son derece karşıyım. Mantık doğru ama ketosis diyet uygulayanlardan son sonuç hiçbir zaman görmedim. Bu forumda en az 10 kişi bu diyeti yapıyor. Sonuç alan?? Fotoğraf gören???

Evet aynen öyle knec. Çok doğru anlamışsın diyeti.

Son düzenleme: 9 Nisan 2011
  18. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Genellikle karaciger ve lipid profiline cok sik baktiriyorum. Check up sadece Turkiyede yaygin, bence tam para tuzagi, gereksiz bir cok test yapiliyor. Ama bu sporla profesyonel ugrasan, ve asiri suplement kullananlarin doktor kontrolunda bunlari yapmamalari cok tehlikeli ve tam bir cahillik.
    Bu diyetten once de baktirdim, trigliserid, kolesterol degerleri gayet normaldi. Yuksek olsa acikca soyliyeyim biraz endiselenirdim. Yakinda tekrar yaptiracagim, ama degerler cok daha iyi cikarsa hic sasirmam. Bu diyet konusunda yanlis bir kanI var deniyor okudugum Ingilizce forumlarda. Yani sanilanin aksine bu degerlerin daha iyi cikmasi cok muhtemel diyorlar bu diyeti uzun zamandir uygulayanlar. Troid degerlerine 2 sene once baktirmistim, normaldi, tekrar baktirmaya gerek yok saniyorum, biraz pahali, albumin miktarina baktirmadim, buna baktirabilirim.
    .

Sizde biliyorsunuz ki genelolarak diyetlerin yuzde 98i basarisizlikla sonuclaniyor. Bakin siz bile signature'' unuzdan anlasildigina gore 84ten 75e diyetle inmissiniz sonra 90a cikmissiniz. Bu konuda kisileri veya belli bir diyeti suclamak bence dogru degil ki ben bu arkadaslarin keto diyetini duzgun ve duzenli bir sekilde yaptiklari kanisinda degilim. Keto konusunda ingilizce forumlarda daha samimi, yararli ve zengin bilgi var. Simdilik bu diyetten memnunum, forumlardan aldigim bilgiler ve benim bu diyetteki tecrubelerim ayni paralelde.

Ama sizin yasiniz genc, metebolizmaniz daha iyi calisiyor , arzuladiginiz kiloya erissenizbile ne kadar kalabileceksiniz, iste butun mesele bu, bir dusunun isterseniz, iste bu yonden de ketojenik diyet daha avantajli.

Kolay gelsin

19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    2 yıldır check up yaptırmıyorsunuz öyle mi? Buna yorumum yok. Böyle 2 sene daha devam edin. Nasıl olsa bir terslik olmayacaktır değil mi.

Ben bu forumda diyetini en başarıyla sonuçlandıran arkadaşlardanım. 94 kiloya çıkmamın nedeni diyetimde ki yanlışlık değil diyetimi zaten 75 ile bitirmiş ve kas yapmak için hacim beslenmesine bilinçli olarak geçmem. Bu arada dip not. Aldığım 16kgnun 8ii yağ 8i kas olarak ölçüldü. Yani ben definasyonda başarısız bir diyet örneği değildim. Bu sonucu nerden çıkardınız anlamadım.

Ha sadece kiloya bakarak diyet yorumu yapıyorsanız bu forumun en hacimli adamlarından Flexor Schwarz vs. bunların kilosuna bakınca diyeceksiniz ki bu forumun en başarısızları :) Mantığınız çok garip. 8 aylık üye görünüyorsunuz. Kaç senedir body yaptığınızı bilmiyorum. Ama bu mantığı çoktan silmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

Adam 80 kilodur %20 yağ oranı vardır diğer adam 100 kilodur %10 yağ oranı vardır. 100lük çok daha başarılıdır. bunu kiloya bakarak yorumlayanların anlaması lazım artık.

Gayet iyi sonuçlar aldığımı definisyon diyet resimlerden anlayabilirsiniz.

Benim yanlışım tekrar kas yapmak için bilinçli olarak kilo alma programıma girdiğimde etrafımdan gelen bulk beslenmede hayvan gibi çalışmalısın hayvan gibi de beslenmelisin prensibine inanmam ve bunu yapmam. Normal zamanda tükettiğim 200 gram karbonhidrat yerine bunları bulk dönemde 400gramlara çıkarmam + yağı 50 gramlardan 120 gramlara hatta 150 gramlara çıkarmamdır. Günde 5000 kaloriyi geçtiğim zamanlar oluyordu. Her gün burger kingden yemekler yer hale geldim. Bulk diye saçmaladım.

Bulkta proteinleri 250lere karbonhidratı 250lerden yukarda tutmamamı arıtk öğrendim. Bunu bana öğreten yanlış bildiğim hacim diyeti oldu.

Şimdi bana biri gelse dese ki hacim diyetin çok yanlışmış ona derim ki sonuna kadar haklısın. Sizin yapmış olduğunuz gibi keto alınganlığı yapmam.

Ama biri gelip senin definasyon diyetin yanlış derse buna çok alınırım işte!!

Son olarak. ben ketoyla sonuç alınamayacağını savunmuyorum. Low carb diyetiyle benim 2 ayda aldığım sonucu bu forumdan birçok insan 2 senedir alamadı.

Şimdi sorarım bu işkence niye??

Son düzenleme: 10 Nisan 2011
  20. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Check up dediginizde ne anladiginiza bagli. Evet gerekli gordugum bazi kan tahlilleri, efor testi, ultrason gibi bazi tahlilleri firsat buldukca yaptiriyorum,ama akciger filmi, tiroid testi gibi bir cok testi sik sik yaptirmiyorum.Tiroid testi yaptirsam ne olacak. Hic bir sikayetim yok ki tiroid ile ilgili. Sisman oldugum zamanlar baktiriyordum, simdi niye baktiriyim. Tiroid, testeron gibi hormonlarla ilgili hicbir ilac kullanmadim ve kullanmam da. Vucudumun kimyasini bozmaya hic niyetim yok, iyi bir endokroloji uzmani tavsiye etmezse. Siz mesela nicin troide, veya akcigere alti ayda bir baktirmanin faydali oldugunu soyleyin, belki bilginizden faydalaniriz. Mesela bulundugum ulkede hic bir hastanede check up programi yok, ancak doktorunuzun onerdigi testleri yapabiliyorsunuz, Turkiyede bu is cok ticari amacli kullaniliyor, bilgilerinize.

Diger taraftan ben sizin veya baskasinin bulking veya definition programinizi elestirmeye haddim olmaz, bu konuda olsa olsa olsa tavsiyelerim olurdu. Nihayeten bu forum destek forumu. Konu sizin keto diyeti yapan diger arkadaslari elestirmeniz ile ilgili. Fotograf koymasalar ne cikar. Herkesin kendine gore bir nedeni vardir. Bu beni ilgilendirmez. Bende onlarca defa kilo verdim, kilo aldim.. Benim yasim 49, belki sizin iki kati, bu konuda iyi kotu cok tecrubelerim oldu, bence dunyanin en zor isi verdigin kilolari muhafaza etmek . Iste benim tum cabam bu yonde. Sorunlu bolgem mide bolgesi idi, onu da buyuk olcude halletmis oldum. Ama sorun burada bitmiyor, en azindan durumumuzu muhafaza etmek, bu bakimdan ketojen diyet bana uygun. Ben kendi tecrubelerimi yaziyorum belki baska bir arkadasa faydali olur diye, olabildigimce gercekci olarak.

Iskence cektigimi saniyorsaniz yine yaniliyorsunuz. Su an izgara da iki adet hindi kanadi var, bir tanesini zor yedim, bu gun beni bu kadar idare eder. Moralim de cok iyi. Ama dusuk k.hidrat ve dusuk yag diyeti yaptigim zamanlar cok sinirliydim, cunku yemek yemek insani mutlu ediyor. Dusuk kalorili diyet donemlerinde ben de cok asabi ve alingan oluyordum, tamamen yemek yoksunlugu ile ilgili, bu dedigim de tamamen benim kendi tecrubem, lutfen alinmayin.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş