Japonya'da yunus katliamı(mutlaka bakın)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve N-aim tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Vidyo için: http://www.glumbert.com/media/dolphin

Japonya'nın Taiji sahillerindeki yunus katliamının görüntüleri ''internete düştü''. Görüntüler; etleri veya eğlence hayvanı olmaları için tuzağa düşürülen yunusların korkunç akıbetini ortaya çıkardı.

Video, denizin içinde sıçrayarak insanlara doğru yaklaşan yunusların görüntüleriyle başlıyor. Hemen ardından kadraja balıkçı tekneleri giriyor.

Japon balıkçılar, önlerinden geçen Yunus sürülerini sığ sulara çekiyor.

Tuzağa düşürülen yunuslar, ilk olarak zıpkınlarla güçten düşene kadar delik deşik ediliyor, ardından, henüz can vermeden kamyonetlere yükleniyor ya da araçların arkasına bağlanıp sürükleniyor.

Acılı ve yavaş bir ölüm

Daha sonra avların toplandığı yere getirilen yunuslar, burada can çekişirken, rastgele bıçak darbeleriyle doğranıyor. Acı içindeki balıklar, vücutlarındaki kan boşalana dek can çekişiyor.

Bu görüntülerden geriye kan içinde bir pazar yeri ve kızıla boyanan deniz kalıyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Özek Karasu, konuyla ilgili olarak geçtiğimiz cumartesi günü yayımlanan yazısında, katliamın insani boyutunu şu sözlerle anlattı:

"Yunus ve balinalar kendiliğinden değil, bilinçleriyle soluk alıp veriyor... Soluma işiyle meşgul oldukları için uykuya bile dalmayan yunuslar, hayat çok çekilmez hale geldiği zaman kendi kendilerini boğuyorlar.

(...) Japonya’daki katliamla ilgili son bir soru geliyor aklıma. Hayatlarını sona erdirmek konusunda kendi tercihlerini kullanabilen, soluk almayı bırakıp ölümü seçebilen bu hayvanları vahşice köşeye sıkıştırıp öldürmek etik bir davranış mı?"

Japonya'da her yıl ekim ayında başlayan katliam, mart ayının ilk günlerine kadar sürüyor. Avda 20 bin yunus öldürülüyor.

Görüntüler karşı tepkisini koymak isteyenler Japonya Başbakanı Abe’ye hitaben yazılan dilekçeye imza koyabiliyor.

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Pisikopat bu japonlar ya.Zavallı hayvanları canlı canlı çırpınırken kesiyorlar tam bir vahşet.Birilerinin buna dur demesi gerek :x

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kanım dondu yazık yaa :cry: Bundan çok daha kötü bi video izlemiştim,bi uzakdoğu ülkesinde kürkleri için kafası yerlere çarparak sersemletilen,ağzından kanlar boşalan,sonra elleri ayakları baltayla uçurulan ve canlı canlı derisi yüzülen hayvanlar vardı :cry: Onun yanında pek masum ama normalde vahşet tabiki!

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
  5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Hayatımda en çok sevdiğim hayvandır yunuslar..Çok fazla hassasım bu konuda ve samimiyetime inan ki şu an gözlerim doldu :( :(

Cenin yiyebilecek kadar adileşen elin Japonundan başka ne beklenir ki :x

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar ben izlemek istemedim ve izlemedim de ama yunuslardan ne ister bu japon manyakları anlamadım. bu kadar mahsum ve sevimli hayvanları nasıl olurda öldürürler öldürürken de söylediklerinize göre nasıl böyle katlederler anlamak mümkün değil. herşeyin bir adabı olur. hayvanlara eziyet etmek kadar zalimce birşey yok bence. robot japonlar ancak gece gündüz çalışsınlar. bu dünyada ne olup bittiği adamların umrunda değil. hayvanlar nasıl öldürülüyo hiçbiri de kılını kıpırdatmıyo......

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    BaBe ShaQ cenin de mi yiyormuş bu adamlar. inanamıyorum. valla eskiden saygı duyardım bu japonlara ama bu söylediklerin doğru ise boşuna atom bombasını haketmemişler. herkes hak ettiğini bulur zaten.............

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    o foto fake değil miydi?

9. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Evet hernan..Bir zamanlar maillerimize forward edilmişti fotografları.Önceden çinli oldugu söylenmişti..Sonradan Japon oldukları ortaya çıktı.Belki "Cenin yiyen" diye google da arasan hala resimlerini ya da videosunu bulabilirsin.Ben aramıyayım şimdi içim kalkar.

Japonyaya çok sık giden bir arkadaşımda bu olayı doğrulamıştı.Köpek eti yediklerini biliyorum ama cenini ilk defa duyuyorum dediğimde onayladı..Sokaklarda bildiğimiz eski kokoreç,köfte arabalarında satanlar da bulunurmuş.Cenin yenme sebebini ise Japonya fuhuş yasal değil.Ve bu işi kaçak yolla yapan Japon kadınları varmış.Hamile kaldıklarında cenini aldırarak para karşılığı lokantalara satıyorlarmış..

Offf içim kalktı gene yaa :x

10. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Valla herkes aynı şeyi söylemişti zamanında ..
    fotolar fake dir,photoshop ludur dendi ama aradan yaklaşık 1 yıl sonra birde videosu yayınlandı..
    Amatör kayıttı..Adam cenini göstere göstere haşlıyor sonra bikaç işlemden daha geçirip yiyodu .ve yerken ceninin neresini yediğide bariz görülüodu.

Ayy hakikaten fenalık geçiriyorum..konuyu konuşmak bile içimi daraltıo :?

11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

yazarken laflarının nereye gittiğini bir düşün, bush'a kızıp da tüm amerikalıları bush gibi sanmak misali bir kişi yada grubun hatasını tüm topluma yüklemek mantık dışı...

12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    insan kızınca ne dediğini bilemiyor işte. tüm japonları aynı kefeye koymak yanlış olur tabiki...............

13. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Allah cezalarını versin hadi bunlar balık ama yunus bunlar orkinos gibi değil eğitilebilen canlılar nasılda çırpınıyorlar içim fena oldu

14. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Al benden de o kadar :x

15. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Şerefsizler bide bunları katlettikten sonra koskoca hiper marketlerdeki reyonlarda yerini alıyor ve para kazanıyorlar bu işten malesef.Suçun bir kısmıda japon halkında.Almayın arkadaşım yunus eti yemeyin.Talep olmazsa satış olmasssa katliam bi nevze yavaşlar.Ama malesef japonlar severek ve bi ton para vererek alıyorlar.Boğazlarına dursun :(

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hernan sen yazmasan ben yazacaktım aynı şeyi

Daha henüz hiçbir vidoyu izlemedim, mesaj yazdıktan sonra izliycem,

Yaşlı bir tanıdığımız bir öykü anlatmıştı, trabzonde bir köy varmış, balıkçı köyü, aynı böyle paso yunus avlarlarmış sonra o köyün başına felaketler gelmiş, hiç gelişmemiş ilerleyememiş bu köy falan tam hatırlamıyorum öyküyü, diyeceğim bu yunuslar bence mübarek hayvan.

17. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    national geo da izlemiş tim bu hayvanların katliamına yalandan bidebilimsel deney gözüyle bakıyolar helikopterle görüntüleri cekiyolar ve diyolarki simdi doku örnekleri alınıyor simdi vucut oranı ölçülüyor falan filan yanlız bu o yörelerde büyük bir sektör mafyanın elinde kimse dur diyemiyo
    dur diyen greenpeace lileride kesiyolardı az daha bi videoda görmüştüm...

Sayfayı Paylaş