Jack3d deneyimim ve aklımdaki sorular

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pashacan tarafından 18 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba arkadaşlar,
    kısa süre önce etrafımda jack3d nin lafı dolaşır oldu.
    bu kadar yerli yabancı kaynak okuyan ve araştıran birisi olarak nasıl gözüme çarpmamış en çok satılan ilk 50 listesinde 1. sırada olan bu supplement şaşırdım kaldım. çalıştığım salonda bi arkadas tadının berbat olduğunu ama cok etkili olduğunu kendisinin içemediğini istersem bana vereceğini söyledi bende ver dursun dedim. hiçbir beklentim yoktu.250 gr lık ufak bi kutu oralet gibi ağır bi şeker kokusu var tozu uçuşup duruyo

dün aksam 2 ölçek attım portakal suyuna ve denedim.

arkadaşlar özetle şunu söylemek en doğrusu olacaktır.
    supplement 1-2 kullanımda etki etmez placebo etkisi söylemlerimizin hepsini yerler bir eden bir şey bu aksini iddaa eden alsın denesin.
    şok edici bi etki etti bana.parmaklarıma kadar karıncalanma oldu.
    içeriğinde uyarıcı madde var burası kesin ve net bariz hissedilir zaten .

eğer alıp kullanacak olan varsa uyarıcılara hassas bünyeniz var ise dikkatli olmanızda fayda var..kafein ve kalp sorunları açısından dikkat edilmesi gerekir derim özellikle.

en önemli uyarım ise sakinliğinizi korumanız olacaktır. :)

çünkü gercekten sakin olmanızı engelliyor. dolayısıyla fazla agresif ve enerjik olup kendinizi sakatlamanız çok olası.

ama hepsinin dışında ne creatine nede nox derim kısaca.

bu sabah okuduğum makale ve üstte bahsettiğim uyarıcı madde konusu bir uzman tarafından irdelenmiş ve kesinlikle kendinizi yakmayın demiş.

hepimiz biliyoruz doktorlara kalırsa amino aldığımız icin bile kendimizi öldürüyoruz.
    ama yinede ciddi bir uyarıcı söz konusu ve ciddi ciddi hep beraber özellikle bilincli arkadaslar burada bu supplement i iyice bi irdeleyelim derim.

söz konusu makale,

http://www.haberturk.com/yazarlar/583489-jack3d-kullanip-kendinizi-yakmayin

saygılar

shownodese bunu beğendi.
  2. sanri1881

sanri1881 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende kullandım bir ara ilk kullanım superdı sonra vucudum tepkı vermez oldu bende bıraktım kullanmayı sımdı makaleyı okuyunca oha dedım amerıca da en cok satan pre workout urunu bır anda dopıng yapmıslar ben anlamıyorum madem bukadar tehlıkelı bukadar korkunc nasıl heryerde satılabılıyor.

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sanri acıkcası uyarıcılara bağışıklık durumu geldi aklıma senin durumu okuyuncasanıyorum bi süre sonra olacağı bu herkese..ne kadar süre sonra oluştu bu durum?

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben de almayı düşünüyordum ama içindeki kafein miktarının ne kadar olduğunu bi türlü öğrenemedim. ben de aritmi var, o yüzden kafein yasak bana...

karıncalanmayı yapan şey beta alanin denen madde ve bu hissiyat normal...ben onu antreman öncesi hap formunda alıyorum...yarım saat içinde tüm hücrelere kadar ulaşabildiğinin kanıtı :D

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bende kullandım hiç etkisi olmadı kaynak keşke ingilizce olsaydı mail atardık usplabs e

6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    http://www.jack-3d.com/side-effects
    yukarıda link verdiğim sitede yan etkilerin tümünü içerdiği tüm maddeler bazında tek tek incelemişler ve olası tüm yan etkileri yazmıslar.

özet geçeyim önemli yerleri isterseniz ingilizce olmayan arkadaslar icin,

arginine için diabetic olanlar kullanmasın demiş ki herseyde arginine var

en baba hissedilen yan etki olarak beta alanine etkisiyle gıdıklanma olayının olması :)
    bu durum içinde coğu kimsenin hosuna gidiyo ancak bitakım insanı rahatsız edebilir eyvallah saygımız var gibisinden söylemis :D

gelelim içerikteki en baba madde olan Dimethylamylamine maddesine
    bu maddeyle alakalı bunu kullanan yeni zelenda lı bi eleman felc gecirmis ve zaten jack 3 d ile ortaya atılan en baba öldürür iddaasıda buymus
    ancak yapılan arastırmada bulunan sonuc suymus ki felc geciren arkadas baya bi alkol madde vs karıstırdığı gün bunu almıs olduğundan felc gecirmis dolayısıyla önerilen doz un üstüne cıkmadan alındıktan sonra hiçbir sıkıntısı yok deniyor.

özellikle bu maddenin açıklamasının sonunda uyarıyorki
    jack3d alımlarınızı kesinlikle parti günlerinizden ayırın yani içki içeceğiniz günler sakın almayın dyo

creatine ile ilgili bölümde isterseniz içine 2-3 gr daha creatine ekleyebilirsiniz hic sıkıntı olmaz diyo bunuda ekleyeyim dedim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:21 ----------

savas az önce verdiğim linkte cafein bölümünde normal bir insan günde 400 mg kafeini her türlü kaldırır problem olmaz
    jack3d 2 scoop ta 300 mg kafein içerir buda normaldir seklinde anlatmıs

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ordaki kafein anlatımı ve tutarı bana hem tutarsız hem de yetersiz geldi....

çalışmalar tipik sağlıklı insanın 400mg kafeini "kaldırabildiğini" gösteriyor demiş. hemen ardından da günde 2-3 ölçek Jack3d kullanıyorsanız muhtemelen daha fazla kafeine ihtiyacınız olmayacak (daha fazla kafein istemezsiniz) diyor. Benim bunlardan anladığım 1 ölçekte 400mg dan çok daha az var. zira 2-3 ölçek gün içi kafein alımı içinyeterli, demek istiyor diye anlıyorum...

Oysa, bir sonraki paragrafta ise, 300mg kafenden fazlası ise sinirlilik, endişe, yerinde duramama, yüzün yanması, idrarda artış, kas seğirmesi, sindirimde rahatsızlık, düzensiz kalp atışı vs. gibi şeylere sebep olabilir diyor.

şimdi doğru günlük tutar 300 mü yoksa 400 mü?
    ayrıca bir ölçekte ne kadar kafein var?
    ikisi de bence soru işareti :)

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    savas anlatım biraz devrik olmus sırası bakımından ancak özetle bakacak olursan

normal insan günde 400 mg ı kaldırır sıkıntı yaratmaz ancak kiminde yaratabilir

jack3d 2 scoop ta 300 mg cafein içerir
    jack3d kullanıyorsanız dışardan extra kafein almanız tavsiye edilmez ki bu tüm nox tarzı ürünlerde söylenen biseydir

dışardan kafein almayın kullanırken ama illada alıcam derseniz insomnia tedirginlik huzursuzluk vs gibi etkiler kafeinden dolayı görülebilir artı az olarak bağımlılık da olabilir demis
    ki bu kola için bile söylenen bisey biliyosun

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    off topic yapmak istemem ama ısrarlıyım ve benim 18 yıllık ingilizce birikimim aşağıdaki iki paragrafı aynen benim söylediğim gibi tercüme ediyor...ve hem o sayfada hem de ingredients sayfasındaki hiçbiryerde 2 ölçek 300mg içerir demiyor...pardon.

"..Studies show that the typical person can safely handle 400mg of caffeine per day, so if you’re using 2 or 3 scoops of Jack3d, you’re probably not going to want to add much more caffeine to your day.

As you’re probably aware, using too much caffeine, such as more than 300mg, can lead restlessness, nervousness, excitement, insomnia, flushing of the face, increased urination, gastrointestinal disturbance, muscle twitching, a rambling flow of thought and speech, irritability, and irregular or rapid heart beat. This is why we don’t EVER believe in using more than three scoops of Jack3d at a time."

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    savas kimsenin ingilizcesine herhangi bi ithamda bulunmadım kaldı ki anlatımdaki sıkınto konusunda seninle hemfikir olduğumuda söylemistim..sakin :)

ben sadece bu kadar anlatımdan yapabildiğim çıkarım bu oldu demek istedim sana..

birebir cevirecek olursak seninde gördüğün gibi

"kafein kullanımını uygun yerine getiren sağlıklı insanlar için gayet güvenlidir.çalışmalar gösteriyor ki typical bir insan günlük 400 mg kafeini bünyesi kaldırır.eğer 2 yada 3 scoop jack alırsanız günün geri kalanında daha fazla kafein almak istemeyeceksiniz dediği zaman net bir şekilde bana gramaj vermemişse anlamam gereken 2-3 scoop alırsam günlük kafein haddimi doldurmuş oluyorum bu dolaylarda bi kafein alıyorum ..
    burayı bu sekilde anlattıktan sonra sizde bilirsiniz ki 300 mg kafein alımı aşıldıktan sonra uykusuzluk, huzursuzluk gibi göstergeler olasıdır. buradada doz aşımında kafein ne gibi yan etkiler gösterir onu anlatmaya calısmıs diye düsünüyorum.
    evet rakamlar her ikiside 300 yada 400 olsaydı kafa karısmazdı haklısın

simdi senin icin kutuyada göz attım sadece per serving 4145.00 mg içerir demiş parantez icinde tüm içerdiği maddeler yazıyo kalem kalem ayırmamıs ..
    evet cok net bi acıklama söz konusu değil ancak burada bence kafein e pek takılma.
    esas dananın kuyruğunun koptuğu yer şu dimethyl adlı uyarıcı madde.

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Nasıl yazdıysam 1985 i 1992 diye görmüşüm :)

Bunları neye göre doping olarak adlandırıyorlar belli değil, böyle giderse kafein de doping olmalı. Çünkü gerçekten çok ciddi biçimde hücrelere kan pompalamaya sebep oluyor :)

2 senedir doping olarak görülen bir maddenin yasal olarak TOP listenin başında yer alması ise apayrı bir tartışma konusu. Nisanda yurtdışına gidecem, birkaç kutu alasım geldi HT gszetesindeki yazı yüzünden, tahrik ediyor adamı :)

Son düzenleme: 18 Ocak 2011
  12. sanri1881

sanri1881 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler ben size jack3d deneyimimden bahsetmistim bu sideeffectleri okuyunca once sasırdım sonra makaleyi yazan doktor aylin hanımla konustum kendisi makalesinde bas agrısından bahsedıyordu ve uykusuzluk. arkadaslar ben yaklasık 6 senedır agırlık calısıyorum dıkkat edın agırlık calısıyorum dıyorum bodybuıldıng kısmını cunku bıraz astım agırlıklarla daha cok savas verıyorum bu durum aslında bana sıkıntı da verıyor aslında cunku tarıf edılemez agrılarım tutulmalarım oluyor. bu yuzden hem recovery hem proteın urunlerını cok tuketmem gerekıyor hemde prework out dedıgımız performans arttırıcı urunlerde bazen basvuruyorum bunlardan kullanmaya bu sene karar verdım ve lısteye oncelıklı olarak usa de en cok satandan baslıyım dedım ve jack3d aldım almaz olaydım. ılk gun muthıs bır performans artıcı yasadım ama basım da agrımaya basladı bunu pupm dan dır tansıyondandır dedım onemsemedım
    ama arkasından uykusuzluk ve sıddetlı basagrıları devam ettı. artık vucudum benım boyle sacma urunlere pek tepkı vermıyor ama sıde effectlerını tamamıyle yasıyorum. bugun ıtıbarıyule 9 gundur kullanmıyorum sadece kırmızı et tavuk balık karbon tuketıyorum bas agrım gectı. sıze de tavsıyem ben zaten pek supplement kullanmam sızde kullanırken temel seyler kullanın yanı bcaa glutamine whey proteın ve caffeın .. asla boyle karmasık yapılı cok satanlara yonelmeyın kesınlıkle sıde effectlerı var . ama sanslıyım kı sıde effectı hemen ortaya cıktı ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:39 ----------

yuksek caffein zaten dopıng sayılıyor bunun olcutu sanırım ortalama 4 bardar koyu kahve de aldıgın madalyayı gerı vermek zorunda kalırsın

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sanrı evet baslığını okumustum ve hatta yazmıstım
    cünkü sitede jack hakkında tek baslık seninkiydi arama sonuclarında

ürün yazdığım gibi bariz bi sekilde uyarıcı içeriyo burası tartısılmaz
    ben ki öyle hassas bi adam değilimdir uzun senelerdir alkolle aram cok sıkıdır .
    dişçi 3. iğnede anca uyusturabilir falan filan ..uyarıcılara karsı çok duyarsız bi bünyem vardır. ama ilk gün deneyimimde ayaklarımın altına kadar karıncalanma hissettim bariz bi sekilde.

ürün aslında tamamiyle uyarıcı ve sanıyorum bi süre sonra bünyenin alışması kacınılmaz

ama etkisi sürdüğü sürece gerekli altyapınız var ise gereken tüm katkıları alıyorsanız mükemmel antremanlar çıkaracağınız bir gerçek

Sayfayı Paylaş