Ives Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ives tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mylove50

mylove50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım kardeşim,peki yan yagları eritmem için bı programın varmı bıldıgın ?

2. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük kardiyo
    bisiklet ip atlamak koşu
    ki zaten futbol oynuyorsan yeterli olacaktır.

3. mylove50

mylove50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkurler.

4. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok fazla çay ve kahve tüketmekten uyku gelmiyor anlaşılan yarın yine okula geç gideceğim :)
    genelde yağ yakmaya başlamadan önce yaptığım bir taktik vardı birgün boyunca su harici hiçbir şey tüketmemek yani 24 saat açlık. 89-85 kilo arasındayken işe yarıyordu kas bile kaybetmeden yağ yakımını hızlandırıyordum.
    Yarın uyandığım andan itibaren birgün aç kalıp vücuda bir şoklama tarzında bir şey mi yapsam diye düşünüyorum.

5. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Normal beslenmeme devam ediyorum umarım diyetisyenim dediğinde haklı çıkmaz.80 den aşağısına inemeyebilirsin dedi hala 80 den aşağısını göremedim.Derim eskisi gibi yağlanıyor hergün duş almama rağmen yağ bile tüketmiyorum bu vücut bu yağı nerden buluyor anlamış değilim.Resmen kendimle savaşıyorum.
    Eğer bu hafta beklediğim kiloyu veremezsem her öğündeki ekmek sayısını 1 azaltacağım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:15 ----------

Kalori hesaplamaları yapıyordum başka çare yok.Ekmeği 1 er azaltmazsam haftada 1kilo bile zor.

Her öğün 1 ekmek azaltıyorum.
    + sabahtan sonraki ara öğünde

5 dilim ekmek yaklaşık 125gr a tekabül ediyor
    100gr 'mında 210 kalori var yaklaşık olarak 200 kalori tasarruf etmiş oluyorum.

Kilo verdikçe bu kalorileri daha da düşmem gerekecek veya kardiyo yüklenmem gerekecek baya endişeliyim.
    %10 a düşürme ümidim azalıyor yağ oranımı.

Son düzenleme: 26 Şubat 2013
  6. gamez34

gamez34 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yağ yakımı yapan arkadaşlara soruyorum sabahları idrar sarı renk ise yağ yakımı var mı demektir ? yani spor yapmadan önce şeffaf yağ yakımı ve diet yapmaya başlayınca sarı olması yağ yakılıyor anlamınamı geliyor

7. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları idrarım hep sarı renklidir.Geçen sene diyet yaparkende keza aynı durum vardı.
    Sarı olması bazı vitamin ve minerallerden ve birde bildiğim kadarıyla üre derişiminden kaynaklanıyor.
    Yağ ile bir alakası yok yani
    yağ
    3 yağ asidi bir gliseroldan oluşur bunları yakmakla oluşacak atıklar su co2 dir.Bildiğim.
    Üre ise aminoasit yıkımı sonucu oluşur azotlu atıktır.Amonyak şeklinde oluşur sonra karaciğer bunları üre ve ürik aside dönüştürür.

Dışkının çok koyu gelmesi belki işaret olabilir yağların mekanik yıkımını sağlayan safra dışkına rengini verir.Diyet yaptığımdan beri dışkım simsiyah
    Yeşil çay ve kahve tüketimindende olabilir tabi
    bağırsakları hızlı çalıştırmak için kayısı birebir muzdanda uzak dur.Nişasta tüketme tamamdır.
    Dışkın çok cıvık ve koyu bir kıvamda çıkar bol bolda sebze tüket.

+ Fazla masturbasyon yaparsanda sarı gelir bir ara ergenken arkadaşlarla rekor denemesi yapıyorduk 8 defa yapmıştım o gün idrarım baya koyu renkli geliyordu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:50 ----------

Sabah sarı gelmesi normalde, eğer gün içinde sarıysa kas erimesine veya başka bir hastalığa işaret olabilir sabah harici saydımdır benimki.

Son düzenleme: 26 Şubat 2013
  8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle ives IF beslenme tarzını araştırıp okumanı tavsiye ederim.

sarı idrardan kasıt kahverengi ise over training durumunda aşırı kas zararında idrar kahverengi renk olur söyleyeyim.o sarı kavramını biraz açsan iyi olacak.

9. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    kahverengi değil tabi hafif sarı :D
    vg yapmıyorumki overtrainning olayım ha
    bu arada
    diyetisyenimle görüştükten sonra sabah yine 2 ekmek öğlen 4
    fakat öğleden sonraki öğünlerde 1 azaltmaya gittim

ekmek tercihi ise kepek oldu kalori bakımından en düşük olan o.

Ben overtrainning falan olduğunu sanmıyorum hepimizin idrarı hep saydam gelmez bazen hafif sarı olur.Elbette kahverengi değil.

+ Bu renk derişime göre değişir mesela dışkıyı suya atınca suyun rengini değiştirir ama suyu ekledikçe renk açılır gibisinden.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:17 ----------

evet 20 dk sonra
    zeo nunda tavsiyesiyle 8min abs level 1 uygulayıp üstüne koşu ve ip atlama yapacağım sabırsızlanıyorum türk kahvesi içtim
    ereksiyon yönteminide tekrar deneyeceğim fazladan performans için
    dershaneye gittim 1,5 saat önce orda da nescafe ayrı içtim heralde vücut kafein pompası haline geldi :D
    uykusuz geceler yine bizi bekliyor :/

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:41 ----------

Bugünki motive edici şarkıda bu hadi ben kaçtım

[YOUTUBE]T6l8hQhEc28[/YOUTUBE]

10. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben ot meselesini gamez34'e söylemiştim.

11. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    8min abs level 1 harika gitti hayatımda yaptığım en verimli karın çalışmasıydı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:47 ----------

testo seviyesini arttırmak için towel raise egzersizi ekledim gece 23.30 a

12. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yatmadan önce son kez tartıldım 81kg fena değil :)

2 kg yağdan verdiğimi düşünerek

%20 oluyor yağ oranım tabi illaki sudanda gittiğini düşünürsek %21 falandır.

Hedefe adım adım :)

80 altına düşeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum bana en büyük motiveyi o sağlayacak .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:03 ----------

İçtiğim bardaklarca çay kahve
    uykusuzluk olarak geri dönüyor saat 2 oldu gram uyku yok :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:44 ----------

İçtiğim bardaklarca çay kahve
    uykusuzluk olarak geri dönüyor saat 2 oldu gram uyku yok :D

[YOUTUBE]LMmLztSqcgk[/YOUTUBE]

Neyse biraz şarkı dinleyeyim :D

Son düzenleme: 27 Şubat 2013
  13. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün baya yorucu bir gündü buz pateni 1-2 saatlik yürüyüş.

Şimdi üstüne rutin kardiyomuda yapacağım 1-2 saat içinde kahve iyi bir şekilde performans arttırır umarım :)

14. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Sonbir kaç gündür inanılmaz yorgunum.Dün arkadaşlarla anasonlu nargile içtik ondan sonra inanılmaz bir yorgunluk ve kas ağrıları başladı o günde buz pateni yaptım kardiyo olarak .

Bugün heralde 16-17 saat uyudum aralıklı olarak halen yorgunum sırtım ağrıyor akciğerimmi ağrıyor yoksa kasmı bilmem ama aşırı yorgunum.
    Belkide kaç gündür çok fazla yeşil çay ve kahve tükettim bir anda bırakınca haliyle dün içemedim sürekli dışarıdaydım.
    Bunlardan hangisi sebebiyet verdi bilmiyorum ama daha sigara veya bu tarz tütün ürünleri tüketmem diyet sırasında.
    + çay kahveyide belli bir süreliğine bırakıyorum tekrar başlarsamda max 2 bardak her birinden.

Tartıda 82 kilo gözüküyorum ama imkansız heralde lavaboya çıkmadığım ve uzun süredir uyuduğumdandır.
    Çünkü ekmekleri azalttım ve dün 1 öğün bugün ise uyurken 2 öğün kaçırdım.
    Vücuda kalori girişi çok az oldu.

Overtrainning durumundan şüpheleniyorum kas ağrısı yorgunluk var.
    İdrarda sarıdan biraz hafif koyu tabi 16-17 saattir uyuyoruz toplasan 1.5 litre bile değildir içtiğim su.

15. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    overtraining olup olmadığını birkaç gün sonra ağrıların durumundan,antrenmana olan isteksizlikten,idrar renginden vs anlarsın.tahminim yoktur öyle bir durum.

sigara nargile konusuna gelirsek bence hiçbir sporcu bunları tüketmemeli.lisede nerdeyse sınıfımdaki herkes içiyor içmeyen birkaç kişiden biriyim ve bundan gurur duyuyorum.tavsiyem sizde bu gururu kendinize yaşatın.

16. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç sırt çalışmıyorumki , ya normalde bende içmemde işte arada böyle ortam olunca haftada bir falan bir iki sigara nargile yakıyorumda.Anasonlu olunca ağır geldi 17 saat uydum dün :DArtık içmem diyorum ama yinede kendime güvenemiyorum.Fakat harbi içmeyeceğim diyorum umarım bu son olur.
    bugün iyi 80.5 kilom.
    Kas ağrısı şey tarzında daha çok soğuktan kaynaklanan tarzda.Gece odamın penceresini açıyorum bazen ev çok sıcak oluyor,ondandır heralde.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:39 ----------

İdrar rengi işi bence insanı paranoyaya sürükleyibilir çünkü idrar rengi içtiğiniz suyada bağlıdır.Veya aldığınız proteinlerin yapıtaşları olan aminoasitleri yıkarsa vücut yine üre oranı artar idrardaki.

17. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    idrar renginin hafif koyu olmasından değil kahverengi olmasından bahsediyoruz.emin ol öyle birşey olsa anlarsın :)

Ives bunu beğendi.
  18. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman sorun yok :)
    Spora başlamam iyi oldu beni alkol ve sigaradan uzak tutuyor :) yoksa sigara falan tütün fazla sevmesemde öğrenci değişimi ile Hollandaya gidince kenevirlerden ve biradan kimse uzak tutamazdı beni :D
    Adamlar peynir ekmek gibi kenevir satıyor kafelerde doğrusu deneyeceğim kesin ama başlamam heralde :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:51 ----------

Alt karına özel bir program lazım bence,üstten 4 pack çıktıkça alt göbek çirkin duruyor :/

Bende yağlar tam o bel çizgisinin üstünde birikmiş kilo verdikçe yukarıdan aşağıya doğru azalıyor.
    %10 'a inmeden heralde alt karın kolay kolay erimeyecek fakat tartıda 80.5 i gördükten sonra artık motive oldum.
    80 in altına inince ise içimdeki canavar uyanacak dumbelllls

Motive oldum baya , motive olmak isteyenler dinlesin :) birazdan kardiyo yapacağım.

[YOUTUBE]u8XVlAIm6O0[/YOUTUBE]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:00 ----------

Diğer arkadaşlarıda bilgilendirmek açısından
    artık pharmaton multivitamini tekrar kullanmaya başlayacağım
    hem gingseng eksteresi hem hücrelere daha çok oksijen girip staminayı arttırmasından dolayı metabolizmaya olumlu etkisi oluyor son 3-5 gündür kullanıyorum faydasını gördüm.

Diyete selam multivitamine devam :D

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  19. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün öğle yemeği
    yağsız tuzsuz çoban salata bol yeşillikli
    bir levrek
    ekmek ( şu kebapçılarda olan ekmeklerden ismi ne bilmiyorum pidedir heralde) yarım + çeyreğin yarısı kadar tükettim

balık eti kadar güzel şey yok okul derdim olmasa her öğle yemeğinde balık yerim.yarında aynı şekilde balık yiyeceğim ah bide yağ yakma derdi olmasa götürürdüm somonu.

80.2 beyler kilom sabah tartıldım lavabo vs. her şeyden sonra az kaldı 70 leride göreceğiz sonunda.
    Six packler daha belli oldu tüm vücudum hatlar ve damarlar ortaya çıkmaya başladı :)

70kg oluncada yağdan kilo almadan vg' ye başladıkmı ağustosa kadar harika olacak

20. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    birazdan yeşil çay pompalayıp karın egzersizleri + yorucu kardiyo geliyor :)

Sayfayı Paylaş