irileşmemek için ne yapmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emre0097 tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emre0097

emre0097 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar merhaba ben sporu ara ara yapıp çeşitli sebeplerden dolayı bıraktım ve yaklaşık 2 hafta önce tekrar başladım ve uzun süreli düşünüyorum.Ya şimdi bana nasıl irileşmek istemessin zaten 2 ayda irileşemessin demeyin zaten bunu biliyorum.ama yapmam gereken antreman nasıl olmalı kaslı ve bodur olmak istemiyorum onun yerine uzun ve kaslı olmak isterim yani iri adamlar ne yapıyo çokmu kol kanat çalışıyo? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.protein vs. irileştiriyomuş duyduğuma göre bu doğrumu değilmi onuda söylerseniz sevinirim

2. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    İrileşmek yani hacim kazanmak istiyorsan antreman ve beslenme programını buna göre yapmalısın.Antreman programı için her hareketi 4 set 8-10 tekrar arası yapman idealdir.Beslenme kısmında ise kilo başı 1.3-2 gr arası protein almalısın ve karbonhidratıda ihtiyacın kadar almalısın.Çok fazla antreman yapmak kasları geliştirmez aksine kas kaybına neden olur kasları geliştirmek için her bölge için haftada 1 defa antreman yapman yeterlidir zaten işin %20'lik kısmı antreman %70'lik kısmı beslenme %10'luk kısmı ise dinlenmedir.Bu yüzden beslenme kısmına çok dikkat etmen gerekli daha detaylı bilgiler forumda mevcut önceden açılan konularada bakarak bilgilenebilirsin.Kasları büyüten zaten proteindir proteini eksik alırsan bir gelişim bekleyemezsin ama şimdiden protein tozları vb. supplementlere yönelme supplementlere vereceğin parayla mutfak alışverişini yapabilirsin.

3. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    irilik genetik bir olay, zaten genetiğinde vucut tipin müsait değilse irileşmezsin. bahsettiğini estetik olarak varsayıyorum. estetğinin bozulduğunu düşündüğün zaman ona göre zayıf kaldığını düşündüğün bölgelere ağırlık vererek hedeflediğin şekile ulaşmaya çalışırsın. kısacası hedefine göre antreman yaparsın. hedefin sadece fit bir görüntü ise daha çok kardiyo, kondisyon ağırlıklı ,12-15 tekrarlı setlerle çalışır beslenme düzeninde de buna uygun kalori alırsın. ayrıca irileşmek istemiyorsan başka spora yönelmelisin, bu sporun amacı dolgun ve estetik kaslara sahip olmak.

4. emre0097

emre0097 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    buraya olmak istediğim vücut tipini atarsam banlanırmıyım?

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    hedefinizi belirlerken olmak istediğniz değil, olabileceğiniz hedefi belirlemelisiniz.gerçekleri kabul etmeli buna göre yön çizmelisiniz. örneğin ektomorf bir yapıda iseniz iri bir görünüm , ya da endomorf yapıda iri kemikli iseniz daha atletik minyon tarz bir yapı hedefleyemezsiniz. hedefler ulaşılabilir olmalı. fotograflarını gördüğünüz fitness modelleri yıllarını bu işe vermiş profesyonel insanlar. siz yaşam tarzınıza ve kendi disiplin yapınıza göre hedef belirlemelisiniz. örneğin estetik görünüm, yağ oranı düşürme,belli kiloya , belli ölçülere ulaşma, sağlıklı yaşam vs.

Sayfayı Paylaş