insanity ve ağırlık aynı gün

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve escapist92 tarafından 17 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    1 senedir kardio ve ağırlık antrenmanı yapıyorum faydasını da gördüm.zaten kilolu bi yapım yok ama yağ oranımı biraz daha düşürmek için insanity workouta başladım.ama ağırlığa da devam etmek istiyorum ikisini de aynı gün yapmam sorun olur mu?(mesela birini sabah birini akşam yapsam).yoksa insanity ile hergün zaten kaslarım çalışacağı için aynı gün bi de ağırlık çalışırsam kaslara zararı olur mu?

2. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    insanity ne oluyor tüm bölgemi ?

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    hayır 60günlük bi kardio programı

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışmasını nasıl yaptığınıza bağlı. Normalde kadınların da aynı erkekler gibi sıkı ağırlık çalışması lazım, burada sıkıdan kastım hareket bittiğinde ya tek tekrar bile yapamayacak durumda olmaları ya da en fazla 1 tekrar çıkartacak kadar güçleri kalmış olması lazım, bunun için de zorlayıcı ağırlıklar kullanmaları lazım. Bu şekilde yapılan bir ağırlık çalışmasını aynı gün insanity ile birlikte yapmak çok zor olur, maksimum ağırlıkları düşürür. 1 gün ağırlık 1 gün insanity olabilir, gerçi bu da ne kadar kas kütleniz olduğuna bağlı olarak kas kaybına yol açabilir. Bence ikisinden birine ağırlık vermeniz daha iyi olur.
    Tabi genel konuşuyorum. Eğer bünyeniz ikisini aynı gün çalışmayı kaldırıyorsa neden olmasın. Bunu ancak 1-2 hafta bu şekilde çalışarak anlayabilirsiniz. Ben şahsen squat ve bench press veya deadlift yaptığım bir antrenmandan sonra bu kadar yoğun kardiyo yaparsam sonraki antrenmanda yerlerde sürünürüm.

escapist92, sthammer ve Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş