incline press , decline press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve semih89 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. semih89

semih89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugüne kadar genellikle göğüs antremanlarımda incline press çalıştım.. Biraz alt göğüste eksiklikler var ikisini bir arada çalışırsam olur mu ? yani mesela incline bench press , dumbell bench press , decline bench press tarzında bi antreman olurmu yoksa bench ve decline press olarak mı yapmalıyım ??

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    olur 3 hareket giriyorsan flyes hareketini 1 aylığına çıkar incline,decline,bench gir.

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Öyle bir zorunluluk yok istediğin bölgeden başlayabilir istediğin şekilde devam edebilirsin

4. bulent1

bulent1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    nerde disiplin :)

bence bench ve üst göğüs yapıldıktan sonra alt göğüse girilmesine karşıyım. ama sonuç alabiliyorsan yapabilirsin :)

5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    3 press hareketi bence fazla,herkes için fazla demiyorum tabiki ama çoğu kişi için 3.press hareketinde verim almak zordur.

Decline Bench Press yerine Incline Bench Press/Dumbbell Fly/Bench Press/Cable Crossover 4'lüsünden daha güzel bir sonuç alırsın bence.

6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    İncline press ve flat bench yapabilirsin, flat bench alt göğüs kaslarını decline presse göre daha fazla çalıştırıyor diye biliyorum, sanırım decline pressin çok fazla tercih edilmeme sebebi bu.

Sayfayı Paylaş