Incline Bench ve Omuz Sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve viperking tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar,

Geçen hafta Pzts göğüs günümdü ve Incline bench barbell sehpası dolu olduğundan Onun yerine sırt ayarlı bench ile Incline Dumbell Press yaptım. Antremanın son hareketi ise dips di. Burda kendimi biraz sıkıp tekrar sayımı artırdım. Eve döndüğümde sağ omzumda tam köprücük kemiğinin omuza bağlandığı yerin üstünde ağrılarım başladı. soğuk kompress yaptım ve geçen haftaki omuz antremanını yapmadım. Hafta sonuna doğru düzeldi.

Tam suçu dips e atıyordum ki dün göğüs çalışırken Incline Barbell Press de aynı noktada ağrı başladı, son setim olduğu için harekete devam ettim ve dips yerine de Decline dumbell press yaprım (bu hareette omzumda ağrı olmadı). Ancak yine aynı bölgede geçen haftakinden daha da şiddetli olmak üzere ağrım var.

Yıllardır Incline benceh de bu tür bir sorun yaşamamış biri olarak sizce problem ne olabilir?. Incline bench e bir süre ara mı versem ?

2. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bendede aynı sorun vardı ödem oluşmuştu doktor ilaç verdi düzeldi. dün gögüs biceps idmanım wardı gögüs idmanından sonra yine aynı yer ağrımaya başladı.

3. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    gecmıs olsun oncelıkle. .. benzer sorunları bende yasadım doktora gıttım tendınıt dedı. 1 ay dınlendırdım hıc antrema yapmadım . sonrakı ılk 3 kılo ıle yaptıgım antremendan sonra tekrar basladı agrılar. 3 haftada daha omuz calısmadım gogus calısmya 10 kılo ıle basladım 2.5 kılo arttırıyorm her hafta . ıns eskı halıne doner .dun ılk defa bu sefer 4 kılo ıle calıstım . sabah cok az bı agrı oldu . ama normal bı agrı gıbı ıdı. hadı hayırlısı ..

4. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Geçmiş olsun. Bende benzer bi sıkıntı yaşamıştım inc. dumbell press yapmayı dene bende onda bi problem olmamıstı dumbellerla calıs bir süre göğüsü ;)

5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Zaten beni bitiren Incline dumbell press oldu, normalde barbell yaparak alet dolu olduğu için dumbell la yapayım dedim, işte o antremandan sonra başladı ağrılar.

Dün yine gittim, biceps çalışayım dedim ama hafifi sızlamaya başlayınca sadece kardiyo yaptım. Pzts ye dek geçmezse bir doktora gidicem. Umarım ciddi birşey değildir.

Çünkü kendimi toparlamıştım ve antremanlardaki eski enerji ve isteğim yerine gelmişti, zaten ne zaman ciddi çalışmaya başlasam sorunlar yakamı bırakmıyor :(

6. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde üst göğüs çalışırken neden sırtım ağrıyor? Bir gram göğüs ağrısı hissetmiyorum. Önceden omuzlarım izin vermezdi üst göğüs çalışmama şimdi arka omuzlar izin vermiyor.

Arkadaşlar özet olarak şunu diyebilirmiyiz ön omuz, triceps güç dengesi oluştu bunların yanında arka omuz zayıf kaldı?

Önerisi olan var mı?

7. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Geçmiş olsun. Incline bench press'i çoğu kişi yanlış yapıyor bu da omuzları etkiliyor. Omuzlar da küçük bir kas grubu olduğundan o kadar ağırlığa dayanmaz.

Şu videodan anlayabilirsiniz.
    http://youtu.be/v-QpOMy98Ks

Sayfayı Paylaş