Incline Bench Press -- Incline dumbeell Press !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve manken tarafından 11 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Incline Bench Press -- Incline dumbeell Press !! arkadaslar kafama takılan bır soru var bu ıkı haraket aynı bolgeye vuruyor değilmi.. ve etkılerı aynımı .. ben mesala Incline Bench Press yaparken pek agıra gıremıyorum Incline dumbeell Press yapınca gayet agıra gırebılıyorum.. ve hıssedıyorum ust gogusun calıstıgını sıkıntı nerede anlıyamadım.. tavsiyelerinizi beklıyorum...

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Barın ağırlığını hesaba katıyormusun ?

İkisi de aynı biyomekaniğe sahip hareketler. Yalnız, Incline Dumbbell Bench Press yaparken vücudunun dengeleyici kasları (biceps) biraz daha aktif olabilir.

Genelde "Incline Dumbbell Bench Press" yaparken üst göğüslerimin çalıştığını hissediyorum diyenler aslında ön omuzlardan bahsediyor. Buna dikkat et. Ama yine de yeterince ağır ve iyi bir formda çalışıyorsan üst göğüsler de (pectoralis clavicular) çalışacaktır.

Bi de Dumbbell' lar ile çalışırken hareketin mesafesi birazcık daha uzar. Ağırlığı dengede tutmak için kaslar biraz daha fazla gayret gösterir.

Sıkıntı yok yani. İster Dumbbell' larla devam et, ister Barbell ile çalış. tercih senin.

3. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    dumbell ile gogus seviyesine tam olarak inebilirken,bar ile gogusun ustune kadar inebilirsin, Ayrica nizami yapildiginda , bar ile kesinlikle daha fazla agriliga girebilirsin.Denge kaslari cok iyi olsa bile bar da konstantrasyon oncelikle goguste oluyor.Genis veya dar tutmamak kaydi ile. Sanmiyorum ki birisi incline dumbell press ile bara oranla daha fazla agirlikla girsin.Ama tekrarliyorum omuzla degil gogusle press yapilacak dumbell press sirasinda.

NacHo bunu beğendi.
  4. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yenı baslayan arkadaslara tavsiyem dambulla ust gögüse girmesınler hareketı nızamı yapamayabilirler en iyisi barla ve yanlıs yapılırsa gögüsler arasında dengesızlık olusabilir bende oldu zor kapattım tavsiyem yenı basladıysanız ust gögüsü babrbelle yapın ve sehpayı cok kaldırmayın

5. brhmcr

brhmcr Guest

6. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Dumbell bench press göğüsü daha etkili çalıştırır.

7. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tskler arkadaslar dumbell ıncelıne press'e devam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:57 ----------

yok on omuzla ust gogusu karıstırck kadar amatör degılım hocam.. ıstedıgım cevap buydu ıkıntı yok yani. İster Dumbbell' larla devam et, ister Barbell ile çalış. tercih senin tskler..

8. emre_gym

emre_gym Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Incline Barbell Bench Press kapalı kinetik bir hareket, Dumbell Incline Bench Press açık kinetik bir hareket. Farkları burada. Daha iyi yada daha kötü çalıştırması söz konusu degil. Her iki şekildede çalıştırmak gerekiyo.

9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    ROM'ların birbirinden farklı olduğundan mı bahsettiniz?

Kapalı kinetikler, ellerin ve ayakların sabit kalıp, vücudun hareket ettiği hareketler değil mi ? Yani, gücün bara-yüke uygulanmadığı, yere uygulandığı hareketler. Mesela Squat ve şınav.

Açık kinetikler, gücün bara veya bir yüke uygulandığı ve bu yolla barın veya yükün vücuttan uzaklaştırıldığı hareketler değil mi ? Mesela Bench Press ve Overhead Press.

Çünkü bu şekilde, Incline Barbell ve Incline Dumbbell ikisi de açık kinetik oluyor.

Sayfayı Paylaş