incline bench press ile ilgili kafama takılan...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve obensaltan tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    4 ay oldu başlayalı. ben başladığımdan beri hem normal bench presste, hemde incline bench presste aynı kiloları çalışıyorum. forumda yazıları okudukça normalde inclineda çok daha az kilo basıldığını öğrendim.

böyle olunca acaba benim incline diye yaptığım şeyin yeterli eğimi yok mu diye kafama takıldı. resimi aşağıya ekliyorum, evimdeki bench birebir aynısı.

normal benchte şu anda 70 kilo ile 12*12*10 tekrar çıkıyor
    incline da ise gene 70 kilo ile 10*10*8 çıkıyor

acaba normal benchi mi hafif yapıorum? daha 70 kiloya bile yeni çıkardım, evde tek çalıştıgım için ağırlığa iyice alışmadan arttırmıyorum...

değerli fikirleriniz için çok teşekkurler

not: resime tekrar bakınca farkettim, aynı olmasına rağmen benim incline sanki daha az eğimli gibi

Son düzenleme: 17 Kasım 2012
  2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    bu konuda tartismalar oldu. Ozellikle incline bench pressin derecesi konusunda, Kimi 30 kimi 45 dedi. Gerci stabil yani ayari degismeyen incline bench pressler 45 derece civari oluyor. REsimde gorulen ise 30 derece veya biraz daha fazlasi gibi gorunuyor. Senin ki ise daha da az egimli imis. Ayrica incline pressi gercekten gogusunle yaptigindan emin olursan, inan normal benchten fazla basamassin. Ama ne zaman daah fazla omuz devreye girer, mumkun olabilir o zaman. Gene de egimi biraz daha artirarak ve goguse odaklanarak denemeni tavsiye ederim.

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim, akşam benchi tekrar inceliyeceğim
    sanırım montajda hata yaptığım için buna göre daha az yatıyor
    en azından resimdeki hale getirip çalışırsam daha sağlıklı olur

4. olcaystar

olcaystar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hazır konusu açılmışken;

incline bench press yerine evde çalışanlar için ayaklar yukarıda örneğin sandalyede duracak şekilde yere eğimli durarak şınav çekmek kısmen işe yarar mı ?

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Ayaklar sandalyenin üstünde yere eğimli şekilde çalışmak üst göğüse vurur yani geçerli bi harekettir.

olcaystar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş