inanılmaz tedavi hacamat !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    merhaba arkadaşlar
    ben 4 sene önce spora başladığımda sırtımın 2 bölgesini sakatlamıştım, 4 yıldır ne emarlar ne röntkenler ne fizik tedavilere nede lokal anestezilere rağmen asla iğleşemedim. fibrozit yani fibromilalji olmuş ( kas iltihaplanması ) tıp bilmi bunun neden olduğunu ve nasıl geçtiğini bilmiyor yani doktorların genel söylediği bu.
    ben şuan belimi sakatladığım için hasteneye fizik tedaviye gidiyordum orada biri sırtımdaki fibrozitler için hacamat tedavisi uygulamamı söyledi
    başta koca karı tedavisidir yok dinci işidir vs.. diye çok soğuk baktım ama internetten araştırıp kötü birşey olmadığını gördüm ve amaan ne olursa olsun zaten geçmiyor dedim ve denedim...
    sonuç 4 yıllık ağrılarım 15 dakkada %100 geçti ve inanılmaz mutluyum, üstelik bu geçici de değil yani kalıcı bir tedavi.. herkeze tavsiye ederim. hiçbir ağrı acı da olmuyor biraz kan kaybettiğiniz için miğdeniz bulanıyor okadar :)

loveofbody bunu beğendi.
  2. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Nerde yapılıyor peki ? Sağlık kuruluşları mı yapıyor bunu ?

3. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğim kadarıyla bazı dernekler bu tedaviyi uyguluyor. Bu tedavi Peygamber Efendimiz'e Miraç gecesinde melekler tarafından tavsiye edilmiştir.

Yanlız yapılmadan evvel belirli şartları vardır ve mutlaka ehil kişilerce yapılmalıdır.

Son düzenleme: 26 Haziran 2013
  4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    Hacamat tedavisinin boyun ve bel fitiklarindaki tedavisi ne sekilde ?

5. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Geçmiş olsun da bu dinci işidir ne demek ben anlayamadım.

6. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    bizzat Peygamber Efendimize tavsiye edilmiştir, kendiside ümmetine tavsiye etmiştir

7. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Peygamberimizin her hareketi harfiyen yapılmalı..
    Spor salonunda ayakta su içmiyelim, oturarak 3 yudumda
    ayakta bevl etmeyelim (işemeyelim)
    vs.

Bu paylaşım için teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:17 ----------

Hacamat kısaca vücutta hastalıklara neden olan kirliliğin peygamber efendimiz s.a.v in de uyguladığı şekilde dışarı alınması işlemidir.

Hacamat Bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvının peygamber efendimiz sav inde 1400 yıl öncesinde tarif etmiş olduğu çok önemli bir tedavi şeklidir.

Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsız, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur.

Hacamat vücüdun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, toksinler ve kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntıların dışarı alınması işlemidir.

Öz kültürümüzde binlerce yıldır kullanılan sünnet bir tedavi şeklidir.

Hacamat İslam ülkelerinde çok yaygındır ama faydası bilim adamları tarafından kanıtlanan ülkelerde de uygulanmaktadır işte bazı avrupa ülkeleri. Çin’de Almanya, Malezya’da Kanada Arap dünyasından Avustralya’ bütün dünyada kullanılan önemli bir tedavi yöntemidir.

‘Hacamat’ kelimesi Arapça ‘emmek, normal formuna getirmek’ anlamlarını taşır. Geleneksel olarak boynuzla, cam kupalarla veya çağdaş aletler yardımıyla yapılabilir.

Hacamatın Genel Faydaları;

Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir.

Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

► Baştan hacamat olmak; delilik, cüz zam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır.
    ► Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.
    ► Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.
    ► Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.
    ► Ödemleri çözer.
    ► Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.
    ► Kan üretimi ile görevli organları uyarır.
    ► Beyin fonksiyonlarını canlandırır.
    ► Ağrıları giderir.
    ► Hastalıkları önler.
    ► Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
    ► Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.
    ► Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.
    ► Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.
    ► Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.
    ► Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aura sı yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.
    ► Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.
    ► Tansiyon, Migren, bel fıtığı, pisikolojik hastalıklar, depresyon, düşük yaşam enerjisi (Qi) eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur.
    ► Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar, hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.
    ► Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
    ► Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.
    ► Lenfatik sistemi (mikroplarla savaşan lenf sistemini) harekete geçirir.
    ► Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.
    ► Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, ankesiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.
    ► Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.
    ► Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve Düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.
    ► Yüksek kan basıncını düşürücü ve dolaşımı düzenleyici etkisi vardır. Deri üzerinde atıl durumda ki kan ve damarları çevresindeki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı düzenleyici etkisi vardır.
    ► Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla alakalı konularda çok tesirlidir.
    ►Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır. 50 senelik kökleşmiş büyünün, kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır. Çift uzuvlarda hacamat faydalıdır. (İki diz, iki ayak gibi…) Kansızlık, şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatçıya en uygun yerden hacamat olunmalı… Bir insan bünyesine, dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden, 4 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:20 ----------

çok ilgimi çekti

Hacamat sıradan kan vermek gibi değildir. - YouTube

8. expo

expo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Konya
    Bu uygulamayı benim küçüklüğümde dedelerim yapardı. Biz de oyun gibi görürdük o kabaran yerleri. Bildiğim kadarıyla bu hacamatın kesilerek uygulanan versiyonları var. O kabaran yeri hafifçe jilet gibi bir kesici aletle çiziyorlar. Tabi hepsinde bu şekilde olmuyor. Sormak istediğim siz de mi bu şekilde kestirerek yaptınız yoksa benim gördüğüm normal şekilde mi? Ayrıca o an ağrı, sızı veya acı hissettiniz mi?

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    siz söyleyince araştırdım enteresan bir olaymış. tıbbi olarak şöyle bir açıklaması olabilir belki.(tamamen kendi uydurmam) normalde insan vucudu belli bir kan kaybı olacak şekilde düzenlenmiştir. misal ayakkabısız 1 hafta doğada yaşayın ne demek istediğimi anlayacaksınız. en çok oramızı buramızı kesip kan kaybı yaşadığımız dönemler 1 haftalık tatillerdir. çünkü orada ayakkabısız az kıyafetli gezeriz. normalde insanoğlu sürekli bu şekilde yaşadığı için düzenli olarak bir kan değişimi oluyordu. fakat sanayi toplumu günümüzde neredeyse hiç kan kaybı yaşamıyoruz. bununla ilgili bir etki olabilir belki...

10. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    masallah tam tesekkullu hastane gibi tedaviymis :D bi bakiyim videoya, merak ettim

11. Bilmiyorummm

Bilmiyorummm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben yaptırdım ve pişmanım. 1 ay önce bacağımdan yaptırdım. Turanşah Tümer diye bir adama. Doktor diye ona gittim. 1 ay oldu bacaklarımdaki izler hala olduğu gibi duruyor. Konu ile alakalı başka biri ile görüştüm ve bu durumun normal olup olmadığını sordum. 1 hafta en geç 2 hafta içinde geçmesi gerekirdi dedi. Bir tanıdığımda başka birine yaptırmış ve onun da kesikler mikrop kapmış. İyileşene kadar çok uğraştım diyor. Ben de yara izleri için Contractubex diye bir ilaç aldım. Onu kullanmaya başladım bugün. Artık etek giyemiyorum izler yüzünden. Geçmezse nereye şikayet edeceğimi ne yapacağımı araştıracağım. Foruma fotoğraf da yükleyeceğim. Ama inşallah gerek kalmaz.

12. A la menth

A la menth Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Konu Hort...Şu hacamat olayını Ramazandan biraz önce yapmayı düşünüyorum inşallah ardından ramazandada zaten full off. karaciğerden full yük kalkıyor arınma dönemi büyük nimet şu ramazan bidaha geliverse

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. tolgamllllllll

tolgamllllllll Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  14. EnjoyAyaz

EnjoyAyaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: